komiksy: 1307 komiksy polskie: 44 seriale animowane: 111 biografie: 59

Marvel’s Spider-Man: City at War #2

Marvel's Spider-Man: City at War #2Numer: Marvel’s Spider-Man: City At War #2
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Czerwiec 2019
Scenariusz: Dennis “Hopeless” Hallum
Rysunki: Michele Bandini
Tusz: Michele Bandini
Kolory: David Curiel
Litery: Travis Lanham
Okładka: Clayton Crain
Asystent Redaktora: Martin Biro
Redaktor: Mark Basso
Redaktor naczelny: C. B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Mieszkanie Milesa Moralesa. Chłopak odrabiając lekcje ogląda film nagrany podczas walki Spider-Mana ze SWARM. Jako wielki fan bohatera od razu zauważa nowy kostium. Po uwadze ojca, chłopak rusza do szkoły.

Midtown. Po pokonaniu SWARM Spider-Man otrzymuje telefon od Otto. Burmistrz Osborn anulował dofinansowanie dla ich projektu. Peter zapewnia swojego mentora, że nie ma zamiaru odchodzić, nawet jeśli nie będzie dostawał wynagrodzenia – ich praca jest zbyt ważna.

Noc. Spider-Man planuje przeszukać jeden z magazynów należących do Kingpina. Na miejscu spotyka Jeffersona Davisa – ojca Milesa. Tuż przed ich wejściem do magazynu wyjeżdża z niego opancerzona ciężarówka, prowadzona przez Inner Demons. Udaje im sie zatrzymać uciekinierów, a Davis bohatersko ratuje Spider-Manowi życie. Mary Jane, która zjawia się na miejscu namawia bohaterskiego policjanta na wywiad.

Miles dowiaduje się o nocnej akcji ojca. Oddaje uzupełniony błyskawicznie test i rusza do szpitala, aby go odwiedzić. Po drodze jest świadkiem jak Spider-Man neutralizuje uciekających helikopterem członków Inner Demons. Po dotarciu do szpitala Miles gratuluje ojcu, który ma otrzymać medal za odwagę.

Jakiś czas później. Ceremonię wręczenia medalu przerywa wielka eksplozja zapoczątkowana przez jednego z podwładnych burmistrza Osborna, będącego pod kontrolą umysłu Mr. Negative’a. Davis zasłania wybuch własnym ciałem, co przypłaca życiem.

Pogrzeb Jeffersona Davisa. Peter stara się pocieszyć Milesa, w końcu rozumie go jak mało kto, gdyż sam stracił zarówno rodziców, jak i wuja Bena. Nie udaje się to jednak tak, jakby chciał. Smutny Miles dziękuje mu za starania i odchodzi, przypominając sobie rzeczy, których nauczył go tata. “Nigdy się nie poddawaj, mimo, że nie zawsze możesz uratować wszystkich”.

Recenzja

Drugi numer mini-serii niestety potwierdza to, co pisałem przy poprzedniej okazji. Ograniczona liczba stron wydania zeszytowego wyraźnie ogranicza pole do popisu scenarzyście. Akcja wydaje się przyśpieszona, a sceny są jak zlepek slajdów i to niezbyt płynnie połączonych ze sobą. Obiecane dodatkowe sceny nieobecne w grze to zaledwie pół strony walki ze SWARM i kilka stron dotyczących samego Milesa, jednak, po pierwsze, to zdecydowanie za mało. Po drugie ogranicza to miejsce na rozwijanie scen naprawdę ważnych dla fabuły.

Śmierć Davisa była jednym z bardziej przytłaczających twistów w grze, tutaj jednak nawet nie zdążyliśmy go dobrze poznać, wymienił zaledwie kilka zdań w rozmowie z Pająkiem. W pierwowzorze w czasie rozgrywki spędziliśmy z nim więcej czasu, a zarazem przywiązaliśmy się do niego. Wycięto też fantastyczną scenę pościgu Spider-Mana za helikopterem, którą naprawdę chciałbym zobaczyć oprawioną w bardzo dobre rysunki, które już ostatnio chwaliłem. Naprawdę żałuję, że mini-seria nie jest większa objętościowo, jak na przykład Spider-Man: Life Story, bo bardzo dużo na tym traci.

Plusem numeru są mimo wszystko dobre dialogi. Miło też spojrzeć na wszystko z perspektywy Milesa i poznać jego wewnętrzne przemyślenia oraz trochę codzienności w szkole, dzięki temu wiemy jak utalentowanym młodym człowiekiem w istocie jest. Największym przegranym pozostaje chyba jednak Otto Octavius, ponieważ scena, w której burmistrz Osborn odbiera mu fundusze (co jest punktem przełomowym dla fabuły gry, i bardzo emocjonalnym) została ograniczona do zaledwie kilku paneli. Szkoda. W tym numerze niestety wspomniane przeze mnie skoki akcji i skoki myślowe były bardziej wyraźne, przez co muszę obniżyć ocenę o połowę.

Ocena:

Autor: Daniello

Marvel's Spider-Man: City at War #2 Marvel's Spider-Man: City at War #2 Marvel's Spider-Man: City at War #2

Marvel's Spider-Man: City at War #2 Marvel's Spider-Man: City at War #2 Marvel's Spider-Man: City at War #2


Related Articles

About Author