komiksy: 1385 komiksy polskie: 53 seriale animowane: 111 biografie: 59

Marvel’s Spider-Man: City at War #6

Marvel's Spider-Man: City at War #6Numer: Marvel’s Spider-Man: City at War #6
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Październik 2019
Scenariusz: Dennis “Hopeless” Hallum
Rysunki: Michele Bandini
Tusz: Michele Bandini
Kolory: David Curiel
Litery: Travis Lanham
Okładka: Clayton Crain
Redaktor: Mark Basso
Redaktor naczelny: C. B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

FEAST, Silver Sable przetransportowała ciężko rannego Spider-Mana z laboratoriów Oscorpu. Doktor Michaels zaczyna operację. Na miejscu pojawia sie przerażona Mary Jane.

Dach Oscorp Industries. Doctor Octopus pokazuje Normanowi Osbornowi jak upadło “jego” miasto. Teraz świat widzi, jakim człowiekiem jest Norman Osborn.

Spider-Man budzi się po operacji, Mary Jane mówi mu o chorobie May, co jeszcze bardziej motywuje go do pogoni za Otto, posiadającym antidotum na Devil’s Breath. MJ jednocześnie radzi mu, że to nie Spider-Man może być kluczem do pokonania Doc Ocka, a Peter, który w końcu pomógł mu w zaprojektowaniu ramoion. Po wyjściu Spider-Mana okazuje się, że May jest przytomna, ponad to od dawna wie, że Spidder-Man to jej bratanek.

Octavius Labs. Peter korzystając ze schematów ramion Octopusa zdaje się zaczynać projekt specjalnego kostiumu…

Spider-Man pojawia się na dachu Oscorpu, ratując Osborna. Próbuje przemówić Octaviusowi do rozsądku, nic jednak do niego nie dociera, jest zaślepiony zemstą na Osbornie. Peter zaczyna tracić element zaskoczenia, ponadto, Otto również znał jego tożsamość, nazywa go rozczarowaniem. Spider-Man ostatkiem sił niszczy zabezpieczenie na szyi Otto, przez co traci władze nad mackami.

FEAST. Spider-Man wraca z antidotum. Doktor Michaels informuje go, że potrzebują dnia bądź dwóch do masowej produkcji antidotum. May jednak nie ma tyle czasu.
Użycie antidotum teraz, aby ocalić May sprawi, że nie wystarczy na wyprodukowanie szczepionek. Załamany Peter żali się May, że nie wie co robić, ta odpowiada mu, że doskonale wie. Prosi go o zdjęcie maski, zeby po raz ostatni mogła spojrzeć na swojego bratanka.

Po pogrzebie May, Peter i Miles zaczynają mieszkać wspólnie. MJ i Peter znów są parą, Watson pomaga im z przeprowadzką, po chwili jednak wychodzi do redakcji. Miles pokazuje Peterowi, że po ugryzieniu pająka z Oscorp może chodzić po suficie, Parker również wskakuje na sufit pokazujac Milesowi, że to wcale nie takie wyjatkowe.

Recenzja

Ostatni numer cierpi oczywiście na tę samą zarazę co poprzednie, jednak tym razem miejsce, które ma, jest poświęcone na naprawdę ważne i mocne wydarzenia.

Konfrontacja Petera z Otto była jedym z najbardziej emocjonalnych i jednocześnie depresyjnych momentów w grze. Tutaj do pewnego stopnia udaje się to oddać, mimo oczywistych cięć w jej długości. Historia stawia Spider-Mana przed ciągłymi wyborami, co jest właściwie esencją tej postaci i nie pozwala mi to spojrzeć negatywnie na całą miniserię, choć to oczywisće w dużej mierze zasługa oryginalnych scenarzystów z Insomniac Games. Najpierw, Spider-Man musi wybrać pomiędzy ratowaniem świata, a zniszczeniem marzeń swojego mentora i zaakceptowaniu, że Dr Octavius, którego znał, już nie istnieje. Następnie najtrudniejszy wybór jaki można sobie wyobrazic. Uratować najdroższą dla siebie osobę? Czy całe miasto? Jako fani Spider-Mana wiemy, że mimo bycia postawionym przed niemożliwym, Peter Parker zawsze będzie starał się podjąć decyzję najlepszą dla dobra świata, nie dla siebie. Scena śmierci May poruszała w grze, robi to i tutaj.

Na miniserie narzekałem i psioczyłem, ale nie żałuję poświęconego czasu. Dużo pociętego kontentu, ale materiał źródłowy jest na tyle solidny, że i tak się broni. Cztery za ten numer, i za całość w zasadzie też.

Ocena:

Autor: Daniello

Marvel's Spider-Man: City at War #6 Marvel's Spider-Man: City at War #6 Marvel's Spider-Man: City at War #6

Marvel's Spider-Man: City at War #6 Marvel's Spider-Man: City at War #6 Marvel's Spider-Man: City at War #6


Related Articles

About Author