komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Island #4

Spider-Island #4Numer: Spider-Island #4
Tytuł: Spider-Island, Part Four: Intelligent Design
Tytuł 2: I am the Avengers!
Wydawnictwo: Marvel Comics 2015
Data wydania: Listopad 2015
Scenariusz: Christos N. Gage, Tom DeFalco & Ron Frenz
Rysunki: Paco Diaz, Ron Frenz & Sal Buscema
Okładka: Humberto Ramos & Edgar Delgado
Asystent redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Spider-Island, Part Four: Intelligent Design
Podziemia ruin rezydencji Avengers. W swojej nowej kryjówce rebelianci debatują nad dalszą strategią w wojnie. Venom zamierza wznowić walkę z Spider-Queen. Spider-Woman radzi zaszyć się na pewien czas, Peter też nad tym myśli. Stanowisko Flasha, który zapewnia, że symbiont nie zaciemnia jego umysłu, popierają Cap-Wolf i Sharon Carter. Grupa przystaje więc na plan Thompsona. Peter ofiaruje mu kombinezon z Horizon, który ochroni go przed sonicznymi atakami Królowej.

W czasie ostatnich przygotowań do bitwy Stegron kończy pracę nad miotaczem retrogeneracyjnym. Do przyszłej walki też zgłaszają się zmienione w jaszczury Mary Jane, Betty, Sharon i Carlie. Chcąc odwrócić uwagę armii Spider-Queen, Venom wysyła Stegrona z arcyważną misją do Muzeum Historii Naturalnej.

Później. Królowa traci mentalny kontakt z garnizonem muzeum. Rozkazuje więc Jamesonowi posłać na miejsce ich wojska, w tym jej najlepszych wojowników (Giant-Man, Black Panther, Beast, Iron Fist i M.O.D.O.K.), aby osaczyć i wybić buntowników. Na ”powitanie” tym posiłkom wychodzi jednak Stegron i wskrzeszona przez jego miotacz armia dinozaurów.

Wieża Avengers. Atak prehistorycznych gadów uświadamia Spider-Queen, że akcja w muzeum to dywersja. Kiedy ruga Jamesona, że nie powiedział jej o talentach Stegrona, działacze The Resistance najeżdżają jej ”zamek”. Wspólnymi siłami (i elementem zaskoczenia w postaci dźwiękoszczelnego stroju ukrytego pod symbiontem Venoma) dają radę ją ogłuszyć. Niemal wszyscy uważają, że należy ją zabić, aby uwolnić od jej kontroli ludzi-pająków. Przeciwko temu rozwiązaniu jako jedyny protestuje Spider-Man.

W czasie dyskusji o moralności w czasach wojny i zasadach postępowania z jeńcem Spider-Queen nagle budzi się i przemienia w gigantycznego pająka.

Scenariusz: Christos N. Gage
Rysunki: Paco Diaz
Tusz: Paco Diaz
Kolory: Frank D’Armata
Litery: VC’s Clayton Cowles

I am the Avengers!
Hope Pym triumfuje nad pokonaną Spider-Woman a za nią stoją członkowie Avengers i Dream Team. Leżąca na ziemi May kontaktuje się z Normiem Osbornem, który przesiaduje w kawiarni z wujkiem Benem i Philem Urichem. Tymczasem Hope sądzi Scotta Langa i skazuje go na śmierć, gdyż uważa go za odpowiedzialnego za śmierć jej rodziców oraz przywłaszczenie sobie tożsamości Ant-Mana. W ostatniej chwili May ratuje Langa przed śmiercią ze szponów Sabreclawa. Na rozkaz Hope i pomagającej jej Enthralli Avengers i Dream Team rzucają się na Spider-Woman. Na szczęście do walczącej May dołączają jej sojusznicy: Darkdevil, Kaine, Raptor, Ladyhawk, Buzz i Green Goblin. Hope, chcąc wykonać zaplanowaną egzekucję, poleca Enthralli, aby rokazała Cassie (Stinger) zabić Scotta Langa.

Scenariusz: Tom DeFalco & Ron Frenz
Rysunki: Ron Frenz & Sal Buscema
Tusz: Ron Frenz & Sal Buscema
Kolory: Andrew Crossley
Litery: VC’s Clayton Cowles

Recenzja
Sam już nie wiem, co jest bardziej irytujące: czy fakt, że komiks jest tak krótki, czy to, że twórcy i wydawcy nie potrafią się określić, ile on w ogóle ma mieć stron. Tym razem dostajemy znowu 5 stron z przygodami May Parker. Fabularnie zbyt wiele się nie dzieje: Hope działa razem z Enthrallą, której motywy nie są znane. Bo to, że Hope wydaje się używać mutantki do zemsty na Langu jest oczywiste jak dwa i dwa to cztery. Tylko pytanie brzmi, czy Hope działa sama z siebie? Czy też może jej zemsta jest wywarta przez moce Entrhralli? Z uśmiechem na twarzy zobaczyłem, że powracają sojusznicy May znani z jej solowej serii. Miło się czytało o Philu jako Green Goblinie (chociaż swego czasu był Golden Goblinem) no i o moich dwóch ulubieńcach: Darkdevilu i Kainie. Jedyne, co mnie nieco rozczarowało, to odkrycie, że wujek Ben (który trafił do tego świata na skutek wydarzeń ze Spider-Verse) posiadający pajęcze moce nie ruszył May na ratunek. Komiks ogólnie ujdzie, ale wolałbym normalną, regularną serię. Ocena: 3.

Autor: Dawidos (streszczenie 1), Dengar (streszczenie i recenzja 2)

Spider-Island #4 Spider-Island #4 Spider-Island #4

Spider-Island #4 Spider-Island #4 Spider-Island #4

Spider-Island #4 Spider-Island #4 Spider-Island #4

Spider-Island #4 Spider-Island #4 Spider-Island #4


Related Articles

About Author

Dawidos