komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Island #5

Spider-Island #5Numer: Spider-Island #5
Tytuł: Spider-Island, Five: The Grand Finale
Tytuł 2: The Long Row!
Wydawnictwo: Marvel Comics 2015
Data wydania: Grudzień 2015
Scenariusz: Christos N. Gage, Tom DeFalco & Ron Frenz
Rysunki: Paco Diaz, Ron Frenz & Sal Buscema
Okładka: Humberto Ramos & Edgar Delgado
Asystent redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Spider-Island, Five: The Grand Finale
Avengers Tower. Zmieniona w pająka Spider-Queen z furią atakuje najeźdźców z The Resistance. Spider-Man sugeruje odwrót, ale Venom nie zgadza się, nie chcąc powtórki z przeszłości. Wytrzymując krzyk Królowej, zbliża się do niej na tyle, by wskoczyć jej na plecy. Następnie prosi symbiont o poświęcenie – obcy schodzi z Flasha, po czym łączy się z Sorią i zmusza ją do skoku z wieży.

Z powodu upadku i krzyku Królowej kostium Venoma, który widział we Flashu przyjaciela, ginie. Ledwie żywa Spider-Queen nie cieszy się zbyt długo triumfem. W jej stronę pędzi armia dinozaurów pod wodzą Stegrona. Gady zjadają ją żywcem, co sprawia, że mieszkańcy stają się wolni od jej kontroli. Okazuje się też, że po zdjęciu symbionta Thompson odniósł śmiertelne obrażenia. Bohater żegna się z Betty i Peterem, który dziękuje mu za walkę o wolność. W poczuciu triumfu Flash umiera otoczony przyjaciółmi.

Kilka dni później. Reaktywowani Avengers zajmują się odbudową wieży. Na jej dach przylatuje Dino-Thor z Valley of Flame, który w imieniu Boga Dooma ma wyłonić nowego barona Spider-Island. Przez aklamację wybrany zostaje Spider-Man. Peter chce uhonorować Flasha, zmieniając nazwę domeny. Betty zapewnia, że byłby on dumny z krainy, gdzie żyją w harmonii hybrydy ludzi i różnych zwierząt.

Scenariusz: Christos N. Gage
Rysunki: Paco Diaz
Tusz: Paco Diaz
Kolory: Frank D’Armata
Litery: VC’s Travis Lanham

The Long Row!
May ratuje Langa przed jego własną córką, umieszcza go w schowku na miotły i usiłuje przemówić Stinger do rozsądku. Poleca swoim sojusznikom, aby unikali kontaktu wzrokowego z Enthrallą, niestety po chwili tylko ona i Darkdevil pozostają jedynymi, których mutantka nie kontroluje. Spider-Woman wpada na pomysł: jako że Enthralla wydaje się wnikać w psychikę swojej ofiary, na pewno nie najlepiej zareaguje na kontakt z kimś opętanym przez demona. Darkdevil ma więc pozwolić się zahipnotyzować. Mutantka używa na nim swoich mocy i po chwili pada nieprzytomna na podłogę. Hope zaczyna uciekać, jednak zostaje powstrzymana przez wujka Bena w kostiumie. May z zadowoleniem patrzy na uratowanych Avengers i Cassie, którą ocaliła przed tragedią. Po raz pierwszy od dłuższego czasu czuje się naprawdę dobrze.

Scenariusz: Tom DeFalco & Ron Frenz
Rysunki: Ron Frenz & Sal Buscema
Tusz: Ron Frenz & Sal Buscema
Kolory: Andrew Crossley
Litery: VC’s Travis Lanham

Recenzja
Z pewną nutą radości żegnam Spider-Woman w tej miniopowieści przedstawionej w kilku minikomiksach. Nie mam nic do historii w odcinkach, jednak jak mam otrzymać kawałek czegoś to taki, aby zaspokoić część zmysłów a nie okruszek, który nie nadaje się nawet na jeden ząb. A ten komiks niestety jest takim kęsem na jeden raz.

Piąty odcinek okazał się klapą po całości. Chyba nawet wyobrażam sobie, że twórcy głowili się, jak szybko zakończyć fabułę, bo trochę zagalopowali się w poprzednich zeszytach, a tu już jest ostatni i trzeba na gwałt wszystko pozamykać. I ktoś genialny wpadł na pomysł, żeby Enthralla spróbowała namieszać w głowie Darkdevilowi, a jego demoniczna natura rozwiązała cały problem, szast-prast i po kłopocie. To chyba najbardziej debilne rozwiązanie ever i to godne nastolatka piszącego jakieś niezbyt udane fanfiction. Rozczarowujące i to bardzo. Plus za to, że wujek Ben wskoczył w swój trykot i przypomniał sobie własne słowa, że moc i odpowiedzialność i tym podobne. Było w miarę dobrze, do dobrego było daleko, ale okazała się klapa. Czekam na normalną serię o Spider-Woman! Ocena: 1,5.

Autor: Dawidos (streszczenie 1), Dengar (streszczenie i recenzja 2)

Spider-Island #5 Spider-Island #5 Spider-Island #5

Spider-Island #5 Spider-Island #5 Spider-Island #5

Spider-Island #5 Spider-Island #5 Spider-Island #5

Spider-Island #5 Spider-Island #5 Spider-Island #5


Related Articles

About Author

Dawidos