komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Island #3

Spider-Island #3Numer: Spider-Island #3
Tytuł: Spider-Island, Part Three: Goblin Knight in Shining Armor
Tytuł 2: The Enemy Within!
Wydawnictwo: Marvel Comics 2015
Data wydania: Listopad 2015
Scenariusz: Christos N. Gage, Tom DeFalco & Ron Frenz
Rysunki: Paco Diaz, Ron Frenz & Sal Buscema
Okładka: Humberto Ramos & Edgar Delgado
Asystent redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Spider-Island, Part Three: Goblin Knight in Shining Armor
Działacze The Resistance walką z ludźmi-pająkami torują sobie drogę ucieczki ze starej bazy A.I.M, zabierając ze sobą odbitych więźniów (Stegron, Spider-Man) i skradzione urządzenie. Tymczasem Spider-Queen, która urzęduje w dawnej wieży Avengers, mając za doradcę zarażonego Jonaha Jamesona, konkluduje, że ruch oporu posiadł wiedzę, jak uwolnić się od pajęczego wirusa (za to odkrycie pozbyła się kiedyś Jackala). Królowa obmyśla więc plan wykorzystania słabości wroga przeciwko niemu samemu.

W bazie rebeliantów Peter i Flash dyskutują na osobności o swoich alter ego. W reakcji na głosy poparcia i niechęci ze strony ludzi Parker, uznając, że miesiące niewoli przemawiają na jego niekorzyść, obstaje za tym, by Flash pozostał ich przywódcą. Venom zdradza mu, że planuje wyrównać szanse w wojnie z Spider-Queen przy pomocy miotacza retrogeneracyjnego Stegrona. Żądny zemsty Stegron właśnie ustawia działo wespół z Iron Manem, którego umysł, co niepokoi Petera, coraz bardziej ulega działaniu Formuły Goblina.

26 godzin później. Kiedy Peter kończy produkcję zapasów serum Lizarda, środka mającego zmniejszyć przewagę liczebną wroga, Flash i Vision przynoszą mu złe wieści – bliskie im osoby (Mary Jane Watson, Betty Brant, Sharon Carter i Carlie Cooper) padły ofiarą pajęczego wirusa. Parker pragnie je uratować, ale Venom zauważa, że Królowa chce, aby zużyli swoje środki na cywilach, a nie superludziach. Stark argumentem o zachowaniu człowieczeństwa ostatecznie przekonuje Flasha do zdania Petera.

Na mieście rebelianci stają do walki ze zmutowanymi kobietami. Wstrzykując im serum Lizarda, zmieniają je w jaszczury i przywracają ludzką świadomość. Później w kryjówce ruchu oporu Vision odkrywa, że Królowa umieściła w ciałach kobiet bomby z nadajnikiem. W porę je dezaktywuje, ale wtedy armia ludzi-pająków pod wodzą Giant-Mana dokonuje najazdu na ich siedzibę. Iron Goblin, uzbrojony w Ebony Blade, przeklęty miecz Black Knighta, poświęca się, aby dać reszcie czas na ewakuację cywili i sprzętu.

Scenariusz: Christos N. Gage
Rysunki: Paco Diaz
Tusz: Paco Diaz
Kolory: Frank D’Armata
Litery: VC’s Travis Lanham

The Enemy Within!
May rzuca się na Daemosa – którym jest skryty za iluzją J2 – i zaczyna okładać go pięściami. W siedzibie Avengers zaskoczony Scott Lang przygląda się całemu zdarzeniu i nie potrafi znaleźć rozsądnego wyjaśnienia. Nagle zostanie ogłuszony przez Jarvisa, który oznajmia, że wszystko idzie zgodnie z planem.

W kawiarni Cafe Indigo alternatywny Ben Parker rozmawia z Normie Osbornem i Philem Urichem o May, która po śmierci ojca cały czas działa na wysokich obrotach. Pyta najbliższych powierników dziewczyny, czy może mają pomysł, jak jej pomóc.

May okłada J2 pięściami, gdy nagle pada na ziemię. J2 pozostaje jedynym bohaterem, który nie uległ Enthralli. Red Queen (Hope Pym), żądna zemsty na Avengers za śmierć rodziców inspiratorka tego ataku, rozkazuje mu zdjąć hełm, chroniący go przed mocami wpływającymi na umysł, bo inaczej zabije jego przyjaciół. Chłopak się poddaje i już po chwili znajduje się pod wpływem mutantki.

Scenariusz: Tom DeFalco & Ron Frenz
Rysunki: Ron Frenz & Sal Buscema
Tusz: Ron Frenz & Sal Buscema
Kolory: Andrew Crossley
Litery: VC’s Travis Lanham

Recenzja
Tym razem twórcy zaszaleli i dali nam do czytania stronę więcej! Co i tak jest niczym w porównaniu z pierwszym ”numerem”, w którym było ich aż dziesięć. Trochę nie rozumiem, z czego to wynika i dlaczego May nie powróciła w normalnej serii, ale pewnie jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Niestety z tego komiksu nie dowiadujemy się praktycznie niczego nowego, fabuła w sumie w żaden sposób nie poszła na przód. No może poza ujawnieniem, że poza Enthrallą w całe to zamieszanie wplątana jest Hope Pym, córka Henry’ego Pyma. Ocena: 2,5.

Autor: Dawidos (streszczenie 1), Dengar (streszczenie i recenzja 2)

Spider-Island #3 Spider-Island #3 Spider-Island #3

Spider-Island #3 Spider-Island #3 Spider-Island #3

Spider-Island #3 Spider-Island #3 Spider-Island #3

Spider-Island #3 Spider-Island #3 Spider-Island #3


Related Articles

About Author

Dawidos