komiksy: 1909 komiksy polskie: 170 seriale animowane: 112 biografie: 59

Ultimate Power #3

Ultimate Power #3Numer: Ultimate Power #3
Tytuł: Ultimate Power, Part 3 of 9
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Luty 2007
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Greg Land
Tusz: Matt Ryan
Kolory: Justin Ponsor, Andrew Crossley
Litery: Cory Petit
Okładka: Greg Land, Matt Ryan, Justin Ponsor
Redaktor: John Barber, Ralph Macchio
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $2.99
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Noc, Biały Dom. Ochrona nagle zarządza ewakuację prezydenta, ponieważ cały budynek zaczęła pokrywać jakaś niezidentyfikowana grzybicza masa. Okazuje się, że owy grzyb w zastraszająco szybkim tempie pokrył całe miasto, i sieje w nim spustoszenie. Prezydent otrzymuje raport odnośnie zaistniałej sytuacji i dowiaduje się, że to coś jest we wszystkich miejscach na świecie i ciągle rośnie.

Wojownicy ze Squadron Supreme starają się opanować sytuację, niestety z kiepskim skutkiem. Grupa naukowców stara się omówić i zbadać zagrożenie, po czym otrzymują informację, że grzyb najbardziej wzrasta w jednym miejscu w Nowym Yorku. Hyperion nurkuje w poruszającej się masie i wyciąga jedną z sond Reeda Richardsa.

Spectrum wraz z Nighthawkiem rozpoczęli jej analizę. Szybko odkrywają, że jest to swojego rodzaju urządzenie transmisyjne, zawierające dane. W pewnym momencie sonda się włącza i oczom ludzi ze Squadron Supreme ukazuje się Reed Richards. Hologram tłumaczy, że pochodzi z innego wymiaru, jest naukowcem, stoi na czele grupy superbohaterów i wysłanie jego sondy ma charakter tylko i wyłącznie pokojowy. Hyperion postanawia, że wraz ze swoimi towarzyszami ruszą do wymiaru Ultimate i ściągną Reeda, by naprawić, co przez przypadek zrobić.

Nowy York. Wojownicy ze Squadron Supreme walczą z Fantastic Four, Ultimates, X-Men i Spider-Manem. Hyperion krzyczy, iż Reed jest aresztowany. Wszyscy przerwali walkę. Dowódca Squadronu tłumaczy, po co się tu zjawili. Mr. Fantastic ma iść z nimi, naprawić wyrządzone szkody i odpowiedzieć za swoje zbrodnie przeciwko ludzkości. Richards postanawia oddać się dobrowolnie w ręce przybyszy z innego wymiaru. Sue walczy, żeby jej chłopak jednak został, lecz ten stanowczo odmawia. Dziewczyna wścieka się na Fury’ego za to, że nic nie zrobił. Ten tłumaczy, że środek miasta to nie miejsce na walkę superwojowników oraz, że to Reed go nie posłuchał i wysłał sondy. Wszyscy jednak są zdecydowani, że muszą jakoś pomóc.

Recenzja

I to jest tak dziwnie, że rysunki Landa & Ryana są rewelacyjne, ale historia jakoś jeszcze nie porywa. Czytając trzeci numer crossoveru miałem takie dziwne wrażenie, że wszystko tu opisane tak naprawdę powinno się znaleźć w poprzednim zeszycie, ale oczywiście tam miała być jakaś nikomu niepotrzebna nawalanka.

Wracając do numeru trzeciego. Wreszcie się dowiadujemy, co Reed przeskrobał. Myślę jednak, że nikogo nie ujął wielki, rosnący grzyb. Przypomina mi się taki stary horror amerykański, jak właśnie jakaś budyniowa masa zalegała na świecie. I nie wiedząc czemu, bardziej się uśmiałem przy tym filmie, niż bałem. W każdym razie, widzimy wreszcie świat Squadron Supreme.

Dziwi mnie ich rozmowa, to jak znaleźli sondę Reeda, że niby nie mieli pojęcia o istnieniu innych wymiarów. To znaczy, że nigdy w swoich przygodach nie latali po innych wymiarach? Dziwne. Może za dużo czytam Marvela, ale spodziewałem się, że ekipa ze Squadronu ma dawno wyeksploatowany kosmos, dna oceanów i inne wymiary. Ale nie czepiajmy się. Ważne, że nie mając technologii potrafili trafić do uniwersum Ultimate. To taki mój sarkazm.

Jest konkretnie nawet scena jak Nighthawk myśli o tym, że nie mają możliwości badania innych wymiarów. Nawet taki łysy koleś w okularach (pewnie ktoś z rządu) twierdzi, że zajmie im to miesiące, a nawet lata, żeby się przenieść. Lecz Hyperion stwierdza tylko fakt, że znajdą ten wymiar ze współrzędnych z jakich wyszła sonda i pyk: widzimy Squadron w innym świecie. No co za suchar! Najpierw myślą, że nie mają sprzętu, po czym największy osiłek stwierdza, że dadzą radę znaleźć ten konkretny wymiar i im to wychodzi? No do mnie to nie przemawia, błąd w scenariuszu, kiepski dialog na maxa. Oby Bendis to jakoś wyjaśnił, bo to będzie największy przewał uniwersum Ultimate: jakim cudem Squadron Supreme się tu dostali?!

Ma wyjść jeszcze 6 zeszytów tego crossoveru więc może Bendis naprawi krzywdy. Poczekam i zobaczę.

Ocena:

Autor: Sierp

Ultimate Power #3 Ultimate Power #3 Ultimate Power #3


Related Articles

About Author