komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Ultimate Spider-Man #23

Ultimate Spider-Man #23Numer: Ultimate Spider-Man #23
Tytuł: Responsible
Wydawnictwo: Marvel Comics 2002
Data wydania: Sierpień 2002
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Tusz: Art Thibert
Kolory: Transparency Digital
Litery: Chris Eliopoulos
Okładka: Mark Bagley
Asystent redaktora: Brian Smith & C.B. Cebulski
Redaktor: Ralph Macchio
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Bill Jemas
Cena: $2.25
Przedruk PL: Ultimate Spider-Man, Tom 2

Streszczenie

Spider-Man ląduje na dachu, ściąga maskę i ze stresu wymiotuje. Spanikowany zastanawia się, co ma robić.

12 minut temu. Goblin rozmawia z Peterem, ale przeszkadza mu głos syna. Norman zażywa kolejne serum, zamieniające go na powrót w człowieka. Osborn wyjaśnia, że terapeuta Harry’ego, Doktor Warren, zrobił jego synowi pranie mózgu, dzięki czemu sądzi on, że są szczęśliwą rodziną i nie kojarzy już ojca z Goblinem. Mówi też, że ma zamiar zmusić Petera do współpracy, a jeśli ten będzie stawiał opór, wówczas zabije jego ciotkę i dziewczynę Mary Jane, a następnie zacznie go torturować aż do śmierci.

Po wyjściu dwójki z gabinetu Harry włącza kasetę, na której nagrano wywiad z Normanem wyjaśniającym dziennikarce, co działo się z nim po wypadku w laboratorium Oscorpu. Okazuje się, że winą za śmierć żony i sabotaż ośrodka naukowego Osborn obarczył zmarłego już Justina Hammera. Przerażony Peter, nie mogąc znieść tej chorej gry, wybiega z mieszkania Osbornów.

Wieczorem Peter wraca do domu i wcale nie jest zadowolony z pobytu u Osbornów. Ciocia May, słysząc jego przeprosiny, odwiesza mu karę. W nocy Parker dzwoni do Mary Jane, chcąc się upewnić, czy wszystko u niej w porządku. Nagle zauważa w piwnicy Gwen Stacy, która zdradza oznaki samobójcze z powodu odejścia matki z domu. Ciotka May zgadza się ją przypilnować. Ostatecznie córkę odbiera kapitan Stacy.

Następnego dnia w szkole Peter próbuje porozmawiać z Mary Jane i wyjaśnić jej, czemu Gwen zjawiła się u niego. Jednak najpierw zagaduje ich Stacy, dziękując Parkerowi i i jego ciotce za gościnne przyjęcie w nocy, a potem ich rozmowa zostaje przerwana, gdyż Peter zostaje wezwany do szkolnej psycholog, Dr. Bradley, która zdradza, że zna zarówno jego sekret, jak i sekret Normana Osborna.

Recenzja

Zapowiadało się na bijatykę, a skończyło się na gadaniu. Dowiadujemy się, że Norman Osborn z pomocą serum potrafi zmieniać się w Green Goblina i w swoją ludzką formę, co czyni go jeszcze bardziej niebezpiecznym dla Spider-Mana. Dzięki niemu wiemy również, że Harry’emu zrobiono pranie mózgu.

Relacje między Gwen a Peterem są coraz lepsze, a to może wpłynąć na jego związek z Mary Jane. Na koniec Peter spotyka w szkole kobietę, która zna jego sekret. Kim jest? Tego na pewno dowiemy się w następnym numerze.

Komiks ponownie przynosi nam więcej pytań niż odpowiedzi, ale to nie oznacza, że nie jest na wysokim poziomie.

Ocena:

Autor: Dengar (streszczenie), Spider-Nik (recenzja)

Ultimate Spider-Man #23 Ultimate Spider-Man #23 Ultimate Spider-Man #23

Ultimate Spider-Man #23 Ultimate Spider-Man #23 Ultimate Spider-Man #23


Related Articles

About Author

Dawidos