komiksy: 1695 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

Ultimate Spider-Man, Tom 2

Ultimate Spider-Man, Tom 2Numer: Ultimate Spider-Man, Tom 2
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Egmont 2018
Data wydania: Wrzesień 2018
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Tusz: Art Thibert, Eric Benson
Kolory: Transparency Digital
Litery: Dariusz Zach
Okładka: Mark Bagley
Redaktor: Małgorzata Wnuk
Redaktor naczelny: Tomasz Kołodziejczak
Wydawca: Martin Dusseldorp
Tłumacz: Marek Starosta
Cena: 99,99 zł

Opis

Spider-Man znowu ma kłopoty!

Wydaje się, że życie Petera Parkera powoli się układa. Związał się z Mary Jane, uczy się, pracuje w „Daily Bugle”. Jednak spokój nie trwa długo. Otto Octavius rozpoczyna polowanie na odpowiedzialnych za jego wypadek. Spider-Man postanawia się z nim zmierzyć, ale media nie zostawiają na nim suchej nitki. Co gorsza, telewizyjny celebryta Kraven ogłasza, że zabije Spider-Mana. Do miasta wracają też Harry Osborn i jego ojciec Norman, znany w niektórych środowiskach jako Zielony Goblin. On również nie darzy Spider-Mana szczególną sympatią…

Zawartość

 

Dodatki

• Szkice postaci autorstwa Marka Bagley’a (4 strony)
• Galeria zapowiedzi (4 strony)

Recenzja

Ha! To już drugi tom niesamowitego Ultimate Spider-Mana. Wewnątrz tego opasłego tomu znajdziemy sporą dawkę pajęczych przygód, a dokładniej numery #14-27. Jak to mówią: dobrego komiksu nigdy mało.

Treść całego tomu można podzielić na dwie części, gdzie w pierwszej Spider-Man walczy z Octopusem i Kravenem Łowcą, a w drugiej akcja niesamowicie przyspiesza i nasz czas spędzamy z Osbornem, który powrócił i ma wielkie plany. Przyznam, że przez drugą połowę przemknąłem w niesamowitym tempie. Akcja, akcja i jeszcze raz akcja – to najlepiej oddaje pęd fabuły. Wszystko dobrze trzyma się kupy i widzimy, że Pająk jest częścią szerszego uniwersum. Świetnie przedstawiona, odnowiona wersja Octopusa i uwspółcześniona Kravena fantastycznie wpasowują się w świat Ultimate. Bendis robi świetną robotę.

Strona graficzna dorównuje scenariuszowi. Za nią odpowiedzialny niezmiennie jest Mark Bagley. Jedyne do czego można się przyczepić to wygląd Otto Octaviusa, nie jest jak poczciwy doktor, którego głównym atutem (poza mackami) jest mózg, a jak atleta, który kilka razy w tygodniu regularnie chodzi na siłownię i to nie po to, by poudawać, że ćwiczy. Choć może w tym uniwersum Otto faktycznie tam regularnie uczęszcza.

Polskie wydanie prezentuje się rewelacyjnie. Egmont nie zawodzi. Twarda, przyjemna w dotyku oprawa z równym drukiem robi wrażenie. Równie dobrze wygląda to, gdy położymy obok siebie na półce oba tomy – wszystko jest równe. Tłumacz również świetnie sobie poradził, zwłaszcza przy dziwacznych wypowiedziach omamów Green Goblina.

Właściwie to nie mam się do czego przyczepić. Świetny komiks wydany w równie świetny sposób. Jak nic 6 pajączków się należy.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Ultimate Spider-Man, Tom 2 Ultimate Spider-Man, Tom 2 Ultimate Spider-Man, Tom 2


Related Articles

About Author