komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Ultimate Spider-Man #24

Ultimate Spider-Man #24Numer: Ultimate Spider-Man #24
Tytuł: Ultimatum
Wydawnictwo: Marvel Comics 2002
Data wydania: Wrzesień 2002
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Mark Bagley
Tusz: Art Thibert
Kolory: Transparency Digital
Litery: Chris Eliopoulos
Okładka: Mark Bagley
Asystent redaktora: Brian Smith & C.B. Cebulski
Redaktor: Ralph Macchio
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Bill Jemas
Cena: $2.25
Przedruk PL: Ultimate Spider-Man, Tom 2

Streszczenie

U szkolnej psycholog Peter zauważa coś dziwnego. W klasie pojawia się Nick Fury, naczelnik S.H.I.E.L.D. Fury mówi Peterowi, że Dr. Bradley także jest jego agentką. Tłumaczy, że Osborn kiedyś współpracował z jego agencją nad serum Super-Żołnierza, lecz ostatecznie odcięto mu fundusze. Nick ostrzega chłopaka przed Osbornem, który chce go wykorzystać, aby zemścić się na Furym. Niestety bez dowodów agenci mają związane ręce i dopóki Osborn nie zrobi czegoś złego, Peter zdany jest na siebie.

Na korytarzu Peter ucieka na widok Harry’ego i Mary Jane. Po przyjściu do domu dowiaduje się, że wraz z May został zaproszony na obiad do Osborna, który znów wysłał po niego limuzynę i sekretarkę Ms. Brooke. Peterowi udaje się wmówić ciotce, że Norman może być kryminalistą i oboje zostają w domu.

W nocy Spider-Man szybuje ponad ulicami miasta i spotyka na dachu Goblina, któremu mówi, że nie będzie z nim współpracował. Goblin obiecuje, że da mu nauczkę, po czym znika w ciemności.

Przywieziona limuzyną Mary Jane spotyka się z Harrym i beztrosko rozmawiają. Nagle dziewczyna zostaje porwana przez Green Goblina.

Recenzja

Peter pierwszy raz spotyka Nicka Fury’ego, który jak się okazuje zna się z Osbornem. S.H.I.E.L.D. chce złapać Normana na jakimś przestępstwie. Aby to osiągnąć, muszą posłużyć się Parkerem. Co więcej wykorzystać Petera chce również Green Goblin.

Spider stał się więc pionkiem w rękach dwóch potężnych ludzi, a złe zagranie może kosztować życie jego cioci i Mary Jane.

W tym numerze nie dostaliśmy zbyt wiele akcji. Rekompensatą za to mogą być bardzo ciekawe informacje. Ponadto dostaliśmy świetną zapowiedź kolejnego numeru, jaką jest porwanie Mary Jane przez Goblina.

Ocena:

Autor: Dengar (streszczenie), Spider-Nik (recenzja)

Ultimate Spider-Man #24 Ultimate Spider-Man #24 Ultimate Spider-Man #24

Ultimate Spider-Man #24 Ultimate Spider-Man #24 Ultimate Spider-Man #24


Related Articles

About Author

Dawidos