komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Avengers #7

Avengers #7Numer: Avengers #7
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Lipiec 2017
Scenariusz: Mark Waid & Jeremy Whitley
Rysunki: Phil Noto
Tusz: Phil Noto
Kolory: Mike Del Mundo, Marco D’Alfonso
Litery: Cory Petit
Okładka: Alex Ross
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Avengers, Tom 5

Streszczenie

Na zewnątrz kwatery głównej Avengers – wieżowca Parker Industries – drużyna zmaga się z bezmózgim stworem nieznanego pochodzenia. Monstrum znika dzięki interwencji nowego Iron Mana, który tłumaczy, że była to magiczna istota rasy Chronosites. Wybawca ściąga maskę. Jest nim Victor von Doom, który żąda od Avengers pomocy. Ci reagują na niego wrogo, z wyjątkiem Wasp, która jest jego wielką fanką.

10 minut później. Goszczący w siedzibie teamu Doom kończy opowiadać o przemianie moralnej, jaka się w nim dokonała. Nadia jest zachwycona gościem, ale Spider-Man wietrzy podstęp. W odpowiedzi Victor przeprasza wszystkich za swoje złe uczynki i wspomina o magicznych zakłóceniach w Nowym Yorku, którymi nie może zająć się samemu. Po krótkiej naradzie Avengers zgadzają się mu pomóc.

Zaklęciem teleportacji Doom przenosi wszystkich, oprócz Visiona, przed bramę Susan Storm Camp for Girls’ Leadership, obozu dla dziewcząt, gdzie jego obecność wzbudziłaby panikę i spłoszyłaby podejrzanych. Na zwiad zostaje więc wysłana Nadia w wyczarowanym przez Dooma ubraniu. Tam, integrując się z kolonistkami, zagląda do domku kempingowego, gdzie przy świeczkach siedzi grupka 5 dziewcząt.

W czasie pogawędki o planach na przyszłe życie obozowiczki nagle chwytają Nadię, aby złożyć ją w ofierze i w ten sposób spełnić swoje przywódcze ambicje. Przybywający na ratunek Avengers i Iron Man przerywają rytuał. Młode sekciarki, tytułujące się Champions of Anamelech, ruszają na krucjatę w imię Anamelech – mającego na pieńku z Doomem żeńskiego demona Księżyca – i przywołują kolejnego Chronosite’a.

Podczas bitwy Doom zabiera Nadię na zewnątrz. Ta, użyczając mu swoich rękawic, pomaga mu rzucić czar, tak aby zniszczyć Chronosite’a, nie krzywdząc innych. Potem Victor wypędza z dziewcząt Anamelech. Wasp ratuje wciąganą do portalu liderkę kultu, choć Iron Man gotów jest spisać ją na straty. To przekonuje go, że Nadia nie ma zadatków na szalonego naukowca, co miał dyskretnie wybadać przy okazji tej misji.

Nazajutrz. Archiwum Avengers, Budynek Baxtera. Wasp otrzymuje w prezencie stare rękawice Captain Marvel. Kiedy wraz z Kapitanem Ameryką zastanawia się, jakiego przedmiotu związanego z czasem szukał w ich siedzibie Chronosite, oboje znajdują nagrobek Avengera X, z którego nagle wychodzą ręce…

Autor: Dawidos

Avengers #7 Avengers #7 Avengers #7

Avengers #7 Avengers #7 Avengers #7


Related Articles

About Author

Dawidos