komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Avengers #8

Avengers #8Numer: Avengers #8
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Sierpień 2017
Scenariusz: Mark Waid & Jeremy Whitley
Rysunki: Phil Noto
Tusz: Phil Noto
Kolory: Phil Noto
Litery: Cory Petit
Okładka: Alex Ross
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Avengers, Tom 5

Streszczenie

Przerażona Wasp wysyła do kogoś wiadomość z prośbą o ratunek. Kiedy tłumaczy, że pewna kobieta uszkodziła Budynek Baxtera i rozgromiła Avengers, zostaje wykryta przez sprawczynię tego ataku.

2 godziny wcześniej. Avengers otaczają opieką kobietę, która wyszła z trumny w ich piwnicy. Vision rozpoznaje w niej Cassandrę/Avenger X – kradnącego supermoce zdeklarowanego wroga Avengers. Zdemaskowana morderczyni przejmuje kontrolę nad Visionem i manipulując jego technologią wywołuje eksplozję. Hercules leży ranny, a po agresorce nie ma śladu. Pająk wyrzuca sobie, że nie posłuchał pajęczego zmysłu, za co krytykuje go Wasp. Kapitan Ameryka przerywa kłótnię, twierdząc, że muszą się rozdzielić i ewakuować ludzi. Nadia ma zaś poszukać w bazie danych informacji o ich wrogu.

Sprawdzając górne piętra, Spider-Man znajduje w damskiej toalecie zapłakaną Cassandrę. Ta, udając niewiniątko, usypia jego czujność i korzystając z siły Herculesa ogłusza go, po czym ”kopiuje” od niego pajęczy zmysł. Następnie odszukuje Capa, którego Wasp powiadamia, że znalazła półprzytomnego Pająka. Avenger X pokonuje Sama i zabierając mu tarczę, radzi Nadii uciekać.

Wasp przylatuje do kończącej ewakuować ludzi Thor. Kiedy ją ostrzega przed zdolnościami wroga, bogini piorunów dostaje w twarz tarczą Kapitana i traci hełm. Thor każe Wasp zmykać i choć staje dzielnie do pojedynku z Cassandrą, przegrywa, przez co ta staje się ”bogatsza” o jej potężne moce.

Obecnie. Zaatakowanej Wasp przybywa na ratunek Iron Man. Po krótkiej walce Victor łapie Cassandrę, ale dostaje rykoszetem rzuconej wcześniej tarczy. Kiedy ta zamierza zdobyć jego zdolności, Wasp atakuje ją i zabiera do mikrouniwersum. Tam tłumaczy jej, że są uwięzione, bo przy zmniejszaniu nie zostawiła drogowskazu do powrotu. Z pomocą Dooma, który przenosi tam tarczę Capa, dziewczyna wraca sama do siedziby Avengers. Victor mówi, że reszta jej teamu dochodzi do siebie, po czym żegna się i odlatuje.

Autor: Dawidos

Avengers #8 Avengers #8 Avengers #8

Avengers #8 Avengers #8 Avengers #8

Avengers #8 Avengers #8 Avengers #8

Avengers #8 Avengers #8 Avengers #8


Related Articles

About Author

Dawidos