komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Avengers #11

Avengers #11Numer: Avengers #11
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Listopad 2017
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Michael Del Mundo
Tusz: Michael Del Mundo
Kolory: Michael Del Mundo & Marco D’Alfonso
Litery: Cory Petit
Okładka: Alex Ross
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Avengers, Tom 5

Streszczenie

Avengers stoją przed siedzibą Parker Industries, skąd zostali wyeksmitowani w związku z bankructwem firmy. Mają o to ogromny żal do jej prezesa, Petera Parkera. Dołącza do nich Spider-Man, który słysząc ich pretensje o utratę sprzętu przyłącza się do tej krytyki, aby chronić swoją tożsamość. Kapitan Ameryka prosi Thor o rozmowę w cztery oczy, Vision chce zaś pogadać z Herculesem. Spider-Man zostaje więc sam na sam z wrogą mu Wasp. Mimo to namawia dziewczynę na wspólny wypad, bo chce ją gdzieś zabrać.

Na dachu Cap pyta Thor o jej chorobę, o której wiedzą tylko oni. Sam Wilson wyjaśnia też, czemu zrzeka się roli Kapitana Ameryki i zdradza, że chciałby, aby Jane Foster została po nim liderką Avengers. Tymczasem w pubie Vision pyta Herculesa, jak jest to być nieśmiertelnym, androida czeka bowiem taki żywot. Półbóg zapewnia, go że łatwiej będzie mu znieść wieczność, czerpiąc radość z licznych przyjaźni, jakie nawiąże.

W locie Spider-Man zdradza Wasp, że zabiera ją na festyn naukowy, gdzie ma odbyć się wykład profesora Mackinawa, inżyniera genetyki. Plany krzyżuje im jednak wypadek z udziałem wozu cyrkowego Farnum & Daly Circus. Po schwytaniu zbiegłych zwierząt para znajduje wspólny język. Tymczasem Thor odwodzi skutecznie Wilsona, który wraca do roli Falcona, od rezygnacji z kierowania drużyną.

Rozmowę na dachu przerywa alarm w komórce byłego Kapitana Ameryki. Błyskawicami wystrzelonymi z młota Thor przyzywa pozostałych kompanów. Okazuje się, że Titanium Man i Crimson Dynamo napadli na ambasadę USA. Avengers ruszają do akcji.

Autor: Dawidos

Avengers #11 Avengers #11 Avengers #11

Avengers #11 Avengers #11 Avengers #11

Avengers #11 Avengers #11 Avengers #11


Related Articles

About Author

Dawidos