komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Avengers #10

Avengers #10Numer: Avengers #10
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Październik 2017
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Michael Del Mundo
Tusz: Michael Del Mundo
Kolory: Michael Del Mundo
Litery: Cory Petit
Okładka: Alex Ross
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Avengers, Tom 5

Streszczenie

Alpy Szwajcarskie. Pilotujący odrzutowiec Superior Octopus, dowódca Hydra Avengers, analizuje osobowości i moce członków swojej drużyny. Tworzą ją wierni Kapitanowi Ameryce gaduła Deadpool i wyrzutek Odinson, kochający pieniądze Taskmaster, prosty Black Ant oraz opętana przez demona Scarlet Witch i przeprogramowany Vision, którzy znów mają się ku sobie.

Misją grupy jest inspekcja miejscowej instalacji wzmacniającej sygnał Planetarnej Tarczy Obronnej. Kiedy Hydra Avengers docierają na miejsce, dochodzi w niej do wybuchu, co spotkało też wcześniej placówkę w Uzbekistanie. Wewnątrz obiektu Otto Octavius dzieli drużynę na 3 grupy zwiadowcze (Deadpool-Vision, Black Ant-Taskmaster oraz Odinson-Scarlet Witch-Superior Octopus).

W czasie wędrówki przez sekcje stacji agenci Hydry natykają się na bandę kosmitów. Intruzi chwytają Taskmastera i Deadpoola. Telepatycznie przekazują im, że są uwięzionymi na Ziemi przybyszami i chcą wyłączyć tarczę, aby wrócić do domu. W zamian ofiarują ludziom wiedzę. Wilson nie potrafi poskładać tych myśli, natomiast Taskmaster kłamie, że obcy mają wrogie zamiary i chcą zgładzić ludzkość.

W związku z ”zagrożeniem” Hydra Avengers wybijają kosmitów do nogi. Odinson ma wyrzuty sumienia z powodu dokonanej rzezi. Grupa wraca na statek. Po drodze Black Ant zauważa, że zgubił jedną z Cząsteczek Pyma. Nie wie, że ma ją Superior Octopus, który przewrotnie przytacza słowa Taskmastera, że aby być dobrą drużyną nie muszą się lubić, ale sobie ufać.

Autor: Dawidos

Avengers #10 Avengers #10 Avengers #10

Avengers #10 Avengers #10 Avengers #10


Related Articles

About Author

Dawidos