komiksy: 1437 komiksy polskie: 60 seriale animowane: 111 biografie: 59

Friendly Neighborhood Spider-Man #10

Friendly Neighborhood Spider-Man #10 (#34)Numer: Friendly Neighborhood Spider-Man #10 (#34)
Tytuł: Feast or Famine, Part Four
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Październik 2019
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Ken Lashley, Scott Hanna & Luca Maresca
Tusz: Ken Lashley, Scott Hanna & Luca Maresca
Kolory: Nolan Woodard
Litery: VC’s Travis Lanham
Okładka: Andrew C. Robinson
Asystent redaktora: Kathleen Wisneski
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Stark Tower. Spider-Man odpowiada na pytanie Starka, że potrzebuje od niego przysługi. Tony odruchowo – z góry zakładając, że towarzysz właśnie tego potrzebuje – przyodziewa zbroję Iron Mana. Pająk wyprowadza go z błędu, mówiąc, że chodzi o sprawy finansowe. Stark chce mu dać do ręki pieniądze, lecz Peter odmawia. Po chwili rozmowy Tony rozumie, że nie chodzi o pomoc Iron Mana, pyta więc, co trzeba Spider-Manowi. Ten mówi, że czegoś bardziej konwencjonalnego.

Następnie Spider-Man wraca do mieszkania Marnie i zauważa, że starsza kobieta smacznie śpi na kanapie. Rumor budzi się, a Pająk zauważa, że Prowlera nie ma mieszkaniu. Po chwili oboje dochodzą do wniosku, gdzie Hobie mógł się udać. Tymczasem Prowler walczy z ludźmi Helmintha w siedzibie Fairgray Pay, lecz po chwili zbir nakazuje Ryanowi, aby go przepuścił. Hobie wpada do kolejnego pomieszczenia, gdzie zastaje Helmintha. Ten mówi, że czuje jego rozpacz, a on się nią żywi. Po chwili Prowler pada na ziemię.

Znajdujący się na dachu Pająk i Rumor rozmawiają o sytuacji Hobiego. Nie mogą mu za bardzo pomóc, wsparcie ma przybyć dopiero o dziewiątej, a Prowler nie ma tyle czasu. Rumor wybija dziurę w dachu i rzuca w Helmintha prętem. Pająk tymczasem łapie w sieć Hobiego i wyciąga go na dwór. Spider prosi Rumor, aby zabrała Prowlera, on sam wskakuje do środka, żeby przez jakiś czas zająć Helmintha. Ten sprawia, że rozpacz ogarnia Petera. Parker początkowo się jej poddaje, lecz po chwili stawia jej czoła i dość mocno przywala Helminthowi. Jego ludzie próbują go otoczyć, lecz Pająk informuje ich, że zaraz pojawi się jego armia. I rzeczywiście, za jego plecami staje Iron Man… a wraz z nim prawnicy Starka. Ochrona chce przegonić Tony’ego, lecz ten informuje, że trzy minuty temu wykupił większość udziałów tego budynku.

Później. Hobie odzyskuje przytomność i widzi stojącego nad sobą Spider-Mana. Pająk informuje go, że Rumor zaniosła go do domu i zaczyna ganić Browna, że nie poczekał. Ten odpowiada, że nie mógł stać bezczynnie, gdy cierpieli niewinni. Zarzuca Pająkowi, że mógł mu powiedzieć o swoim planie. Nie może uwierzyć, że wielkim planem Spidera było wysłanie armii prawników. Hobie dowiaduje się od Pająka, że firma Helmintha nie zostanie zamknięta, tylko zmodyfikowana przez Starka. Spider-Man dodaje, że nowe kierownictwo będzie zarządzało wszystkim, a on zgłosił do tej roboty Hobiego. Po chwili ich rozmowy z kuchni Browna wychodzi Iron Man. Ostatecznie Hobie przyjmuje jego propozycję i dołącza do zespołu.

Recenzja

Ech… poprzedni numer był na swój sposób ciekawy. Najbardziej ciekawił mnie sam Helminth i oczekiwałem, że nieco namiesza w życiu Pająka i Rumor. Oczywiście nie liczyłem na to, że ta postać będzie tak złowieszcza i zła, że będzie kimś na równi z Doktorem Doomem czy Zielonym Goblinem, ale jednak na coś liczyłem. A cały jego misterny plan – jakikolwiek by nie był, bo w sumie Tom Taylor nie zdradza motywacji tej postaci – legł w gruzach po wizycie kilkudziesięciu prawników Starka.

Na dodatek po namowie Spider-Mana sprytny Tony kupuje firmę Helmintha wraz z jej siedzibą i zamierza zrobić coś dobrego. Takie rozwiązanie tego konfliktu jest dla mnie kiepskie. Nie kupuję tego. Owszem, można powiedzieć, że to pewna odmiana w komiksie o tematyce superhero, że prawo i przepisy robią swoje… ale jednak. Jakoś wydaje mi się – po lekturze tego numeru – że historia była pisana pod innym kątem, że finał miał być zupełnie inny.

Mnie takie poprowadzenie opowieści nie zadowoliło. Czuję się rozczarowany. Kiepskie 2.

Ocena:

Autor: Dengar

Friendly Neighborhood Spider-Man #10 (#34) Friendly Neighborhood Spider-Man #10 (#34) Friendly Neighborhood Spider-Man #10 (#34)

Friendly Neighborhood Spider-Man #10 (#34) Friendly Neighborhood Spider-Man #10 (#34) Friendly Neighborhood Spider-Man #10 (#34)

Friendly Neighborhood Spider-Man #10 (#34) Friendly Neighborhood Spider-Man #10 (#34) Friendly Neighborhood Spider-Man #10 (#34)


Related Articles

About Author

Dawidos