komiksy: 1437 komiksy polskie: 60 seriale animowane: 111 biografie: 59

Friendly Neighborhood Spider-Man #13

Friendly Neighborhood Spider-Man #13 (#37)Numer: Friendly Neighborhood Spider-Man #13 (#37)
Tytuł: You Say You Want a Revolution
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Grudzień 2019
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Ken Lashley, Todd Nauck, Ig Guara, Dike Ruan
Tusz: Ken Lashley, Todd Nauck, Ig Guara, Dike Ruan
Kolory: Rachelle Rosenberg
Litery: VC’s Travis Lanham
Okładka: Andrew C. Robinson
Asystent redaktora: Kathleen Wisneski
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Spider-Man oraz Fantastyczna Czwórka stoją przed mieszkaniem, w którym mieszkała Leilani z dzieciakami. Zauważeni przez jednego z mieszkających w budynku dzieciaków pospiesznie wchodzą do środka i tam Reed używa jakiegoś urządzenia, dzięki któremu widzą Leilani, Jaspera i Tierrę. Dzieciaki rzucają się na Johnny’ego, chcąc go wyściskać. Pająk informuje ich matkę, że jej ojciec usiłował go zabić. Na pytanie Sue kobieta odpowiada że nic nie można z tym zrobić, próbowała wzniecić bunt, lecz ci, którzy do niej dołączyli, zniknęli. Nie może pozwolić, aby Jasper wpadł w łapy ojca, który chce uczynić z niego swojego następcę. Po jakimś czasie cała szóstka wsiada do windy, dzięki której mają udać się do Under Jorku.

Po dość nieprzyjemnej podróży ukryci przez Sue wysiadają z windy. Uzbrojeni żołnierze, widząc, że jest pusta, uznają, że to fałszywy alarm. Niestety przybysze nie wiedzą, że Hale Carrick, władca Under Jorku i ojciec Leilani, ma ją na celowniku. Po chwili ruch oporu zauważa ich i wychodzi im naprzeciw. Zostają zabrani do bunkra, gdzie Leilani wyjaśnia, że jej towarzysze chcą pomóc jej pokonać ojca. Podczas gdy Sue rozmawia o rebelii z Leilani i Tess, Reed i Peter modyfikują broń przywódczyni buntowników.

Po wyjściu na ulicę nad miastem rozlega się głos dyktatora, informujący mieszkańców miasta o powrocie Leilani, która nie przyprowadziła dziedzica, tylko potwory ze świata ponad, i ogłaszający godzinę policyjną. Rankiem Thing staje przed sporą grupą uzbrojonych żołnierzy Carricka. Ci ostrzeliwują Grimma, który daje znak Pająkowi i Richardsowi. Duet uruchamia maszynę, która niszczy broń wrogiej armii.

Z pokoju kontrolnego Leilani przekazuje mieszkańcom, że pozbawili dyktatora broni, więc miasto należy do nich. Do pokoju wpada jej ojciec i dochodzi do wniosku, że skoro miasto nie jest jego, to nie będzie niczyje. Wciska przycisk i zrzuca bombę, za którą natychmiast leci Human Torch. Z pomocą Pająka i Reeda udaje mu się rozbroić ładunek. Miasto jest już bezpieczne.

Po tygodniu wszyscy wracają do nowojorskiego mieszkania Leilani, która dziękuje bohaterom za pomoc i żegna się z nimi, decydując się na powrót z dziećmi do Under Jorku.

Recenzja

Po ostatnim numerze domyślałem się, że bardzo szybko wrócimy do Under Jorku. I w sumie, nie wiem, co mam o tym zeszycie powiedzieć…

Dziwi mnie to, że najwidoczniej Leilani wciąż mieszkała tam, gdzie mieszkała, wnętrze jej mieszkania było w jakiś sposób niewidoczne za sprawą technologii Richardsa. To co, nikt nie widział, jak wychodzi na zakupy czy coś? Jakoś to się kupy nie trzyma. Co więcej, podczas podróży windą Reed oznajmia, że jej ruch sugeruje, że poruszają się przez czas lub przestrzeń. No to jak to w końcu jest? W trzecim numerze serii Spider-Man pełzł tym tunelem do Nowego Jorku… a tu nagle, że niby to podróż przez czas lub przestrzeń? To jak to w końcu funkcjonuje? Jak skonstruowana jest w ogóle ta winda?

Starcie z underjorkowym dyktatorem jest szybkie i dziecinnie proste, wręcz naiwne. Szast, prast i po krzyku. Jakby Tom Taylor nie miał pomysłu, jak ten wątek pociągnąć i skończyć.

Nie przemawia do mnie treść tego zeszytu. Liczyłem na coś lepszego. Na pewno plusem jest humorystyczne science five oraz sugestia, że Thing wymiotuje kamieniami. Ale nic poza tym… Słaby 1 pajączek.

Ocena:

Autor: Dengar

Friendly Neighborhood Spider-Man #13 (#37) Friendly Neighborhood Spider-Man #13 (#37) Friendly Neighborhood Spider-Man #13 (#37)

Friendly Neighborhood Spider-Man #13 (#37) Friendly Neighborhood Spider-Man #13 (#37) Friendly Neighborhood Spider-Man #13 (#37)

Friendly Neighborhood Spider-Man #13 (#37) Friendly Neighborhood Spider-Man #13 (#37) Friendly Neighborhood Spider-Man #13 (#37)


Related Articles

About Author

Dawidos