komiksy: 1381 komiksy polskie: 53 seriale animowane: 111 biografie: 59

Friendly Neighborhood Spider-Man #3

Friendly Neighborhood Spider-Man #3 (#27)Numer: Friendly Neighborhood Spider-Man #3 (#27)
Tytuł: Mother of Exiles, Part Three
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Kwiecień 2019
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Juan Cabal
Tusz: Juan Cabal
Kolory: Nolan Woodard
Litery: VC’s Travis Lanham
Okładka: Andrew Robinson
Asystent redaktora: Kathleen Wisneski
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Rumor wchodzi do opuszczonej ambasady, a tuż za nią idzie Spider-Man. Kobieta pyta go o dzieci i czy ufa Stormowi. Tymczasem Human Torch zauważa wibrujący telefon Petera i widzi połączenie od ciotki May. Zaczepia go Tierra, mówiąc, że musi skorzystać z kibelka. Dzielny członek Fantastycznej Czwórki wyrusza na zwiady. Droga jest czysta i cała trójka wychodzi z pokoju… by natknąć się na Freda. Zaskoczony Boomerang myśli, że Storm przyszedł po niego, lecz Johnny wyprowadza go z błędu.

W konsulacie Rumor oznajmia Pająkowi, że idą po Leilani. Spider-Man jest zdziwiony, że kierują się ku szafie. Kobieta opukuje mebel, za którym po chwili otwiera się przejście. Spidey pyta, skąd Rumor wiedziała że jest Peterem Parkerem. Kobieta odpowiada, że odkryła to pierwszego dnia, kiedy niosła ciężkie zakupy i umieściła kamerę przed jego oknem, dzięki czemu zobaczyła, jak huśta się na pajęczynie.

Po chwili Rumor pociąga za wajchę “windy” i przenoszą się do… Under Jorku. Kobieta pokrótce opowiada historię miasta i że Leilani jest stąd lub ktoś z klasy rządzącej udał się do Nowego Jorku, gdzie ją poznał. Oboje lądują na dachu Empire State Building i schodzą w dół. W którymś momencie Rumor oznajmia, że za ścianą widzi trzy osoby. Rozbija ją, a Spider-Man strzela siecią wprost w twarze dwóch pilnujących Leilani pomarańczowych zbirów. Pająk mówi kobiecie, że przysłał go Peter i że nic mu nie jest, jednak nagle odzywa się jego pajęczy zmysł. Rzuca się na Rumor i osłania ją własnym ciałem, przyjmując złotą kulę. Okazuje się, że napastnikiem jest ojciec Leilani, dziadek Jaspera i Tierry, dzieci, które pilnuje Human Torch.

Rumor pyta Leilani, czy jest silna i słysząc potwierdzenie, łapie ją za rękę i ciska nią o ścianę, która rozpada się, i kobieta wylatuje na miasto. Rumor i Spider-Man ruszają za nią. Cała trójka udaje się do “windy”. Nagle ich środek transportu staje. Okazuje się, że mieszkańcy Under Jorku odcięli zasilanie. Mało myśląc, Spider-Man rozkazuje, aby obie kobiety go objęły i zaczyna pełznąć szybem ku wolności. Wychodzą z szafy w konsulacie. Rumor stwierdza, że niedługo ruszy na nich armia i muszą przygotować się do małej wojny.

Recenzja

Kurde… co ja przed chwilą przeczytałem? Sorry, ale nie mogę się zbytnio rozpisywać na temat tego komiksu, bo go po prostu nie rozumiem.

Wiem, że Rumor to Marnie, ale co mi daje ta wiedza? Nic. Jest superbohaterką? No może i tak, tylko nikt nigdy o niej nie słyszał. Dobra, wchodzą do szafy i nie trafiają do Narni, tylko do Under Jorku? Serio? Nie można było nic innego wymyślić? Wizualnie ich podróż wygląda na jakąś teleportację czy czort wie co, a ostatecznie Pająk pełza szybem ku Nowemu Jorkowi? To gdzie jest ten Under Jork? W jądrze planety? Innym wymiarze, do którego można się dostać szafą?

Kolejna sprawa – Boomerang bez mrugnięcia okiem akceptuje fakt, że po mieszkaniu, w którym mieszka, kręci się Human Torch w towarzystwie dwójki pomarańczowych dzieciaków?? I na dodatek Storm mówi, że jest przyjacielem jego współlokatora. Jeśli Fred nie zajarzy, że mieszka ze Spider-Manem, to zaliczę takiego facepalma, że dłoń mi się odbije na twarzy przez tydzień lub i dwa. Nie, nie, nie, jeszcze raz nie. Po co to komu? Sorry Tomie Taylorze, zmień dilera. Ocena: 1 pajączek.

Ocena:

Autor: Dengar

Friendly Neighborhood Spider-Man #3 (#27) Friendly Neighborhood Spider-Man #3 (#27) Friendly Neighborhood Spider-Man #3 (#27)

Friendly Neighborhood Spider-Man #3 (#27) Friendly Neighborhood Spider-Man #3 (#27) Friendly Neighborhood Spider-Man #3 (#27)


Related Articles

About Author

Dawidos