komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Friendly Neighborhood Spider-Man #19

Friendly Neighborhood Spider-Man #19Numer: Friendly Neighborhood Spider-Man #19
Tytuł: Sandblasted, Part Three
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Czerwiec 2007
Scenariusz: Peter David
Rysunki: Todd Nauck
Tusz: Robert Campanella
Kolory: John Kalisz
Litery: Cory Petit
Okładka: Mike Wieringo, Rob Stull
Redaktor: Stephen Wacker
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Jakiś czas wcześniej. Szkoła. Dozorca znajduje dyrektora Rogera ukrywającego się przed dwoma Mysterio, po czym łamie kij na pół i go zabija. Obecnie. Spider-Man, Sandman i chłopak o imieniu Danny, jadą furgonetką, tam gdzie prowadzi ich hełm Spider-Mana z 2211 roku. Pająk nakazał urządzeniu odnalezienie Bena, który zabił jego alternatywną wersje z przyszłości. Do siedzącego w celi Bakera przychodzi dyrektor więzienia i ksiądz. Mężczyzna informuje ojca Sandmana, że jego egzekucja została przeniesiona na dzień dzisiejszy.

Flash i Betty jadą samochodem. Kobieta dostrzega Arrow, szybko mówi o tym Thompsonowi, który przez to powoduje wypadek. Gdy Betty wysiada z samochodu, Arrow już tam nie ma. Brant nie widzi małych pajączków schodzących z ulicy do kanałów. Hełm odnajduje Bena w szkole, w której Peter uczy. Sandman i Spider-Man zostawiają chłopaka w samochodzie, a sami udają się, by to sprawdzić. Natrafiają na dyrektora, który strzela do Sandmana z broni. Flint pokrywa dyrektora piaskiem. Roger wydostaje się pod postacią drugiego Sandmana, jednak chwile później przyjmuje wygląd Spider-Mana 2211, a następnie atakuje Pająka, przez co ten gubi hełm. Znajduje go chłopak czekający w samochodzie. Postacią zmieniającą wygląd okazuje się być Chameleon z 2211, który uciekł z więzienia wraz z Hobgoblinem z 2211.

Spider-Man dedukuje, że ten zabił Bena z alternatywnej rzeczywistości, przez co przypadkowo wrobił ojca Sandmana, a następnie przybrał postać Bena, by dopaść Spider-Mana z 2211. W tym czasie Floyd Baker prowadzony jest na krzesło elektryczne. Chameleon przyjmuje swój naturalny wygląd wielkiego potwora. Spider-Man wraz z Sandmanem nie dają rady bestii, pojawia się Danny z hełmem, który pomaga Pająkowi umieścić własność Spider-Mana z 2211 roku na głowie Chameleona.

Peter rozkazuje hełmowi wymierzyć sprawiedliwość, co sprawia, że Chameleon zamienia się miejscami z ojcem Sandmana. Na krześle elektrycznym ginie potwór, a Sandman wita się z ojcem, który chciałby uzyskać wyjaśnienia. Całe to wydarzenie obserwuje z ukrycia szkolna pielęgniarka Arrow.

Recenzja

Przeglądając komiks za pierwszym razem sceptycznie się do niego nastawiłem. Pomyślałem: jakiś potwór zamiast sensownego zakończenia. Myślałem, że bardzo nisko ocenię ten numer, ale po przeczytaniu go stwierdziłem, że nie jest taki zły. Numer ten najprawdopodobniej kończy przygody Spider-Mana z osobnikami z przyszłości i alternatywnymi Benami. Trochę się zdziwiłem, gdy Chameleon wspomniał o Hobgoblinie, ale dzięki temu dowiedziałem się jak działały bomby retconowe. Do tej pory myślałem, że wymazują one trafioną postać z pamięci wszystkich ludzi również z innych rzeczywistości. Jak się okazało bomby te wymazują osobę tylko z pamięci ludzi z danej linii czasowej, co oznacza, że nasz Pająk pamięta walkę z Hobgoblinem. Chameleon 2211 miał swoje pięć minut sławy, pojawił się, by zaraz potem skończyć na krześle. Wątek zapoczątkowany w 7 numerze dobiegł końca. Szczerze mówiąc trochę się zawiodłem sposobem, w jaki został uratowany Floyd Baker.

Komiks oceniam na 3,5 pajączka, a już w następnym numerze będzie kontynuowany wątek Arrow, który swój początek miał pod koniec crossoveru The Other: Evolve or Die.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Friendly Neighborhood Spdier-Man #19 Friendly Neighborhood Spdier-Man #19 Friendly Neighborhood Spdier-Man #19


Related Articles

About Author

Majk