komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Friendly Neighborhood Spider-Man #18

Friendly Neighborhood Spider-Man #18Numer: Friendly Neighborhood Spider-Man #18
Tytuł: Sandblasted, Part Two
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Maj 2007
Scenariusz: Peter David
Rysunki: Todd Nauck
Tusz: Robert Campanella
Kolory: John Kalisz
Litery: Cory Petit
Okładka: Mike Wieringo, Rob Stull
Redaktor: Stephen Wacker
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Cmentarz, Forest Hills, miesiąc wcześniej. Popijający piwo chłopak widzi, jak Ben Parker strzela do Spider-Mana z 2211 roku. Po tym jak wuj Petera odchodzi, ten podchodzi do Pająka i zdejmuje mu kask. Po chwili Spider znika.

Manhattan, obecnie. Agenci S.H.I.E.L.D. Madrox i Sands próbują dowiedzieć się czegoś w sprawie morderstwa włóczęgi. Policjant mówi im, że broni nie znaleziono, po czym dodaje, że pojmany włóczęga (ojciec Sandmana) zeznał, iż znalazł tamtego martwego i jedyne co przy nim robił to szukał pieniędzy. Funkcjonariusz tłumaczy, że zeznania Bekera są mało wiarygodne. Sands nie wytrzymuje i ze złości przyciska policjanta do ściany piaskową ręką, ujawniając swoją prawdziwą tożsamość. Mężczyzna mówi Sandmanowi, że zabicie go nic nie da, a jego ojciec i tak zostanie stracony za dwa dni. Nagle holoprojektor zaczyna szwankować i na miejscu agenta Madroxa pojawia się Spider-Man. W jednej sekundzie do pokoju wchodzą uzbrojeni policjanci. Pająk przekonuje Marko, że oczyszczą z zarzutów jego ojca, po czym każe mu puścić funkcjonariusza. Po chwili oboje uciekają z posterunku.

Tymczasem Flash i Betty siedzą w kawiarni. Rozmawiają o Arrow. Brant wychodzi do toalety. Tam zostaje zaatakowana przez hordę pająków. Wybiega przerażona, mówi ochroniarzowi o tym wydarzeniu. Okazuje się, że na miejscu znajdują się tylko narkotyki. Ochroniarz mówi, aby Betty opuściła restaurację, to o wszystkim zapomną. Całe to wydarzenie obserwuje z ukrycia Arrow. Wieczór, cmentarz, Forest Hills. Pajęczy zmysł Spider-Mana wyczuwa coś. Wraz z Sandmanem otwierają drzwi furgonetki, w której znajdują chłopaka w hełmie Spider-Mana 2211. Pająk poznaje urządzenie, zabiera je i zakłada na głowę. Chełm pokazuje mu wujka Bena z pistoletem w ręku.

Recenzja

Kontynuacja historii z alternatywnym wujkiem Benem. Spider-Man wykorzystuje sprzęt od Beasta z X-Men, Sandman używa swojej mocy do zmiany wyglądu. Wszystko to, by spróbować rozwiązać zagadkę śmierci włóczęgi wyglądającego jak wujek Ben i oczyścić z zarzutów ojca Sandmana. Ach, te sprawy rodzinne. Okazuje się, że czas nagli, bo ojciec Sandmana ma trafić na krzesło. Trochę to dziwne, bo w końcu nie udowodnili mu winy.

W komiksie wciąż rozkręca się wątek z zazdrosną panną Arrow, która (wszystko na to wskazuje) jest tym stworzeniem, którego poznaliśmy w czasie trwania crossoveru “The Other”. Jeszcze na pewno nie raz ją zobaczymy w akcji. Wracając do skazanego na śmierć. Zawsze istnieje opcja, że Sandman znajdzie plany więzienia, wytatuuje je sobie na całym ciele, ułoży perfekcyjny plan ucieczki, da się zamknąć i z pomocą innych więźniów i ciekawych splotów zdarzeń zbiegną.

Podsumowując. Komiks mnie nie zachwycił. Spodziewałem się czegoś lepszego. Niestety miejscami nie dzieje się nic ciekawego.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Friendly Neighborhood Spider-Man #18 Friendly Neighborhood Spider-Man #18 Friendly Neighborhood Spider-Man #18


Related Articles

About Author

Majk