komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Friendly Neighborhood Spider-Man #17

Friendly Neighborhood Spider-Man #17Numer: Friendly Neighborhood Spider-Man #17
Tytuł: Sandblasted, Part One
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Kwiecień 2007
Scenariusz: Peter David
Rysunki: Todd Nauck
Tusz: Robert Campanella
Kolory: John Kalisz
Litery: Cory Petit
Okładka: Mike Wieringo, Rob Stull
Redaktor: Stephen Wacker
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Sandman dostaje się do więzienia na wyspie Rykera, by uwolnić Floyda Bakera. Tymczasem Spider-Mana w czarnym kostiumie ściga helikopter. Pająk zapobiega zderzeniu dwóch śmigłowców, policyjnego i telewizyjnego. Pilot w podziękowaniu rezygnuje z dalszego pościgu. Sandman uważa, że oskarżony o zabójstwo Floyd jest niewinny. Okazuje się, że więzienie jest przygotowane na ewentualne pojawienie się piaskowego przestępcy. Flintowi ledwo udaje się uciec.

W szkole Flash odkrywa przed Benem Reillym, że wie, iż jest on Peterem. Jako dobry przyjaciel i wierny fan Spider-Mana daje Parkerowi klucze do swojego domu, gdyż ten nie ma obecnie gdzie się ukryć po utracie kryjówki w motelu. Obaj rozmawiają chwile o nagrodzie, jaką zaoferowano za znalezienie Pająka. Po wyjściu Petera, Thompson dzwoni do kogoś i mówi, że ma informacje wartą dużo pieniędzy.

Później w mieszkaniu Flasha, Peter rozmyśla nad swoimi bliskimi, których powinien lepiej chronić. Nagle włącza się pajęczy zmysł i w pokoju pojawia się Sandman. Jak się okazuje potrzebuje on pomocy w wydostaniu z więzienia swojego ojca Floyda Bakera, niewinnie oskarżonego o morderstwo włóczęgi. Peter pokazuje zdjęcie swojej ciotki i wujka, by dać do zrozumienia, że wiele lat temu stracił bliskiego z ręki człowieka takiego jak ojciec Flinta. Sandman jest przekonany, że widział wcześniej zdjęcie Bena w aktach D.A. – jest to zamordowany kilka tygodni temu włóczęga.

Recenzja

Dostaliśmy niedawno historię z trzema Mysterio, później z Vulturem, a teraz nadszedł czas na kolejnego klasycznego przeciwnika Spider-Mana, czyli Sandmana. Tym razem przychodzi on z prośbą do Pająka o pomoc w uwolnieniu z więzienia swojego ojca. Ten numer wyszedł przed The Amazing Spider-Man #538, dlatego Peter David ukrywa przed nami odpowiedź na pytanie, dlaczego Peter nosi czarny kostium. Możemy tylko snuć domysły z rozmyślań Parkera.

Komiks jest nawiązaniem do historii z alternatywnym wujkiem Benem (FNSM #810) i jest to równocześnie pierwszy wydany komiks z crossoveru Back In Black.

Rysunkami zajął się Todd Nauck, którego już mieliśmy okazje poznać wcześniej w “Friendly Neighborhood Spider-Man”. Jego rysunki są całkiem niezłe. Dobrze rysuje Sandmana, jednego z moich ulubionych super-przestępców.

Podsumowując. Komiks o niebo lepszy niż poprzedni. Historia również zapowiada się o wiele ciekawiej.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Friendly Neighborhood Spider-Man #17 Friendly Neighborhood Spider-Man #17 Friendly Neighborhood Spider-Man #17


Related Articles

About Author

Majk