komiksy: 1642 komiksy polskie: 114 seriale animowane: 111 biografie: 59

Fantastic Four #21

Fantastic Four #21Numer: Fantastic Four #21
Tytuł: Living History
Wydawnictwo: Marvel Comics 2020
Data wydania: Wrzesień 2020
Scenariusz: Dan Slott
Rysunki: Paco Medina & Sean Izaakse
Tusz: Paco Medina & Sean Izaakse
Kolory: Marcio Menyz & Erick Arciniega
Litery: VC’s Joe Caramagna
Okładka: Nick Bradshaw & John Rauch
Asystent redaktora: Martin Biro
Pomocnik redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Dawniej. Pułkownik Kal-Torr z rasy Kree zdaje Supreme Intelligence raport z bitwy ze Skrullami. W tym czasie Generał J’bahzz opowiada o niej Cesarzowej S’byll, władczyni Skrullów. Do obu przywódców stoi kolejka weteranów. Supreme Intelligence wszczepia wspomnienia wojowników Kree wyhodowanemu dziecku o imieniu Jo-Venn, tytułując chłopca The Kree Chronicle of Blood. Równocześnie z basenu wypełnionego krwią upuszczoną przez swoich żołnierzy S’byll wyciąga dziewczynkę o imieniu N-Kalla, by jako The Requiem of the Shapeless Soul stała się depozytariuszką historii ich wojny z Kree.

Teraz. Podczas bitwy Sojuszu Kree i Skrullów z roślinopodobną rasą Cotati na ziemskiej orbicie Reed i Susan proszą Valerię i Franklina, by zabrali osobnym wahadłowcem kłócących się Jo-Venna i N-Kallę na ich planetę. Lot czwórki dostrzegają żyjący w wietnamskiej świątyni Kapłani Pamy, których mistrz w reakcji na rewoltę Cotati oznajmia, że czas wezwać ich sekretny zakon – The Dark Harvest.

Z powodu kolejnej kłótni dzieci stworzonych przez Kree i Skrullów do wzajemnej nienawiści statek ewakuacyjny rozbija się awaryjnie przy Yancy Street, gdzie mieści się siedziba Fantastic Four. Gdy Powerhouse (Franklin Richards) usiłuje ich uspokoić, Brainstorm (Valeria Richards) dzwoni z prośbą o pomoc do żony Thinga – Alicii Masters, która w Soho Studio rzeźbi pozującą jej Sky, skrzydlatą dziewczynę Human Torcha. Córka Richardsów postanawia wysłać też sygnał SOS do sojuszników FF. Tymczasem wojownicy The Dark Harvest, wyznawcy Cotati, wyruszają dopaść Jo-Venna i N-Kallę.

Sky zabiera Alicię na miejsce walki The Chronicle i The Requiem. Po rozmowie z Valerią o przyczynach konfliktu między dziećmi obcych ras decyduje się na interwencję. Z otwartego przez Krakoę portalu w Washington Square Park wychodzi Wolverine, który usłyszał wezwanie FF. Od razu spotyka Spider-Mana, który również odebrał ten sygnał poprzez zaszczepioną im przez FF technologię. Pająk bierze Logana pod pachę i rusza z nim na Yancy Street. Tymczasem Valerii udaje się uspokoić Jo-Venna, apelując do jego kodeksu wojownika Kree i poczucia wdzięczności za ocalenie z Casino Cosmico. Franklin temperuje zaś zmienioną w tygrysa N-Kallę wyznaniem, że niegrzecznych Skrulli rodzina FF zmienia w krowy.

Na miejsce zakończonej walki docierają Spider-Man i Wolverine. Mimo że konflikt został już zażegnany, Pająk wyczuwa jakieś niebezpieczeństwo, którego źródłem są otaczający ich członkowie The Dark Harvest. Kiedy Logan radzi Alicii ukryć się, N-Kalla, słysząc jej imię, rzuca się podekscytowana w kierunku niewidomej kobiety. Biorąc jej reakcję za atak Skrulla, Wolverine wysuwa pazury i wbija je w tygrysa. Wtedy odkrywa, że zranił dziecko. Po przemianie do swojej domyślnej postaci krwawiąca N-Kalla prosi Alicię o pomoc.

Autor: Dawidos

Fantastic Four #21 Fantastic Four #21 Fantastic Four #21

Fantastic Four #21 Fantastic Four #21 Fantastic Four #21


Related Articles

About Author

Dawidos