komiksy: 1642 komiksy polskie: 114 seriale animowane: 111 biografie: 59

Fantastic Four #23

Fantastic Four #23Numer: Fantastic Four #23
Tytuł: War Games
Wydawnictwo: Marvel Comics 2020
Data wydania: Listopad 2020
Scenariusz: Dan Slott
Rysunki: Paco Medina
Tusz: Paco Medina
Kolory: Jesus Aburtov
Litery: VC’s Joe Caramagna
Okładka: Nick Bradshaw & John Rauch
Asystent redaktora: Martin Biro
Pomocnik redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Nowy York. New Fantastic Four (Spider-Man, Wolverine, Powerhouse, Brainstorm) dołączają do batalionu Alliance walczącego z okupantami z rasy Cotati. Franklin i Valeria wypytują jednego z żołnierzy o The Dark Harvest. Idąc we wskazanym kierunku, trafiają do splądrowanego przez wroga Alchemax Tower. Z pomocą jednego z ochroniarzy odkrywają, że porywacze Jo-Venna skradli komponent do Omni-Wave Projector.

Dojo. Rozmawiając przez sadzawkę z Lordem Quoi (Celestial Messiah), Master Forest, lider The Dark Harvest, donosi przywódcy Cotati o sukcesie – zakonowi udało się złożyć Omni-Wave Projector. Kapłan zapowiada, że dzięki urządzeniu prześle pokłady nienawiści do Skrullów z umysłu Jo-Venna do wszystkich wojowników Kree, aby pogrążyć sojusz obu mocarstw w wojnie domowej.

Pod naporem transmisji o początku wojny Kree i Skrullów żołnierze Alliance zwracają się przeciwko sobie. Na Yancy Street wybudzona N-Kalla, udając Sky przed niewidomą Alicią, wylatuje z siedziby Fantastic Four. Zatroskana o nią żona Thinga szybko odkrywa prawdę i przez komunikator powiadamia New Fantastic Four. Kierując się węchem Wolverine’a, który wyczuł zapach krwi rannej N’Kalli, drużyna rusza jej tropem.

Nowojorska baza The Dark Harvest. Podszywając się pod członka sekty, N-Kalla usiłuje uwolnić Jo-Venna, ale zostaje schwytana i poddana działaniu Omni-Wave Projector, aby i w Skrullach rozbudzić nienawiść do Kree. Na miejsce dociera zastępcza grupa Fantastic Four i od razu rzuca się do walki. Powerhouse i Brainstorm stają przed wyzwaniem, jak ocalić rozpadający się sojusz dwóch imperiów.

Po chwili namysłu rodzeństwo Richardsów podchodzi do uwięzionych dzieci i prosi, by przypomniały sobie, jak dzielily ten sam los (ciągłą walkę ze sobą) i wyzwoliły się z niewoli na arenie dzięki współpracy. Na to wspomnienie jedności i braterstwa – ostatni rozdział wojny Kree i Skrullów – żołnierze Alliance znów stają się sojusznikami. Wściekły z powodu porażki Quoi zmienia Master Foresta i The Dark Harvest w drzewa.

Po zażegnaniu kryzysu, który doprowadziłby do przegranej w wojnie, New Fantastic Four uwalniają Jo-Venna (dawniej The Chronicle) i N-Kalla (dawniej The Requiem), którzy po tym doświadczeniu stali się dla siebie bratem i siostrą. Na pytanie, co chcą teraz zrobić, dzieci, które ocaliły sojusz przed rozpadem i rzezią, proszą swoich opiekunów o zabranie ich na wycieczkę do Disneylandu.

Autor: Dawidos

Fantastic Four #23 Fantastic Four #23 Fantastic Four #23

Fantastic Four #23 Fantastic Four #23 Fantastic Four #23


Related Articles

About Author

Dawidos