komiksy: 1642 komiksy polskie: 114 seriale animowane: 111 biografie: 59

Fantastic Four #22

Fantastic Four #22Numer: Fantastic Four #22
Tytuł: You Had One Job
Wydawnictwo: Marvel Comics 2020
Data wydania: Październik 2020
Scenariusz: Dan Slott
Rysunki: Paco Medina & Sean Izaakse
Tusz: Paco Medina & Sean Izaakse
Kolory: Marcio Menyz & Jesus Aburtov
Litery: VC’s Joe Caramagna
Okładka: Nick Bradshaw & John Rauch
Asystent redaktora: Martin Biro
Pomocnik redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Statek dowodzenia Kree/Skrull Alliance. Fantastic Four pomagają Kree i Skrullom w walce z Cotati.

Ziemia. Pod siedzibą FF na Yancy Street syn Richardsów wścieka się na Wolverine’a za atak na N-Kallę, podczas gdy Spider-Man ostrzega wszystkich o zagrożeniu. Powerhouse, Brainstorm i Alicia Grimm zabierają ranną dziewczynę do ambulatorium. Spider-Man, Logan, Jo-Venn i Sky zostają na zewnątrz, aby po chwili stawić czoła The Dark Harvest, elitarnej grupie wojowników Kapłanów Pamy.

W bazie FF podłączona do aparatury N-Kalla traci przytomność, gdy wyznaje Alicii, że nie chce już walczyć. Valeria twierdzi, że jej stan jest stabilny. Brainstorm wyciąga dla siebie i brata generatory hologramów, by mogli udawać Alicię przed Skrullką. Na zewnątrz Bladed Leaf, Sharpest Thorn, Oak i inni paladyni The Dark Harvest, którym przewodzi Master Forest, wygrywają z superbohaterami.

Po tym, jak mistrz zakonu zagląda w umysł schwytanego Jo-Venna i dowiaduje się o Omni-Wave Projector (superbroni Kree do przesyłania myśli drogą kosmiczną), fanatyczni sojusznicy Cotati wdzierają się do kwatery głównej FF, aby uprowadzić również N-Kallę. Na miejscu zastają… Ghost Ridera i Hulka. Kiedy ten drugi uderza piąchą Oaka i wybija nim ścianę, Master Forest zarządza odwrót.

Za napastnikami, którzy zabierają ze sobą nieprzytomnego Jo-Venna, rusza Wolverine, ale zostaje sparaliżowany zatrutymi kolcami Sharpest Thorn. Bladed Leaf roztrzaskuje zaś podrzucony przez Spider-Mana nadajnik do śledzenia. Kiedy na zewnątrz wychodzą Ghost Rider i Hulk, okazuje się, że udawali ich Franklin i Valeria, posiłkując się technologią hologramów.

Później. N-Kalla i Sky, która własnymi skrzydłami zasłoniła Jo-Venna przed kolcami Sharpest Thorn, przechodzą rekonwalescencję. Kiedy Powerhouse znów kłóci się z Wolverinem, dzwoni Mr Fantastic. Po wysłuchaniu relacji z ataku Reed pociesza przygaszone porażką dzieci, że nie potrzebują większego wsparcia, bo już są w komplecie. Zdalnie otwiera czwórce dostęp do specjalnych kostiumów i zachęca do dalszej walki. New Fantastic Four postanawiają odbić Jo-Venna i powstrzymać The Dark Harvest.

Autor: Dawidos

Fantastic Four #22 Fantastic Four #22 Fantastic Four #22

Fantastic Four #22 Fantastic Four #22 Fantastic Four #22


Related Articles

About Author

Dawidos