komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man: Blue #2

Spider-Man: Blue #2Numer: Spider-Man: Blue #2
Tytuł: Book Two: Let’s Fall In Love
Wydawnictwo: Marvel Comics 2002
Data wydania: Sierpień 2002
Scenariusz: Jeph Loeb
Rysunki: Tim Sale
Tusz: Tim Sale
Kolory: Steve Buccellato
Litery: Richard Starkings & Comicraft’s Wes Abbott
Okładka: Tim Sale
Asystent redaktora: Kelly Lamy
Redaktor: Bronwyn Taggart
Redaktor zarządzający: Nanci Quesada
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Bill Jemas
Cena: $3.50
Przedruk PL: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #33 – Spider-Man: Niebieski
Przedruk PL 2: Spider-Man: Niebieski

Streszczenie

Spider-Man czyta artykuł o śmierci Green Goblina, gdy przerywa mu sklepikarz domagający się zapłaty za gazetę. Narzekając na Jamesona, Peter posłusznie płaci, po czym odlatuje na swojej sieci. Po chwili do kioskarza podchodzi tajemniczy mężczyzna, który siłą wymusza gazetę, jaką czytał superbohater.

Następnego dnia na uczelni Peter wraz z Gwen pracuje na zajęciach z chemii. Dziewczyna pyta go, czy naprawdę zawsze wie, czego może się spodziewać po eksperymentach. Chłopak potwierdza i gdy chce się umówić z dziewczyną pojawia się Flash i rozpoczyna tradycyjną słowną utarczkę. Kończy ją profesor Warren, który prosi Petera ze sobą. Chłopak niechętnie się zgadza. W innym miejscu ktoś pomaga uwolnić Rhino z aresztu.

W redakcji Parker po raz kolejny wykłóca się o zaległe pieniądze z Jamesonem. Po chwili dostaje cynk od Robbiego o ucieczce Rhino. Później wspomniany przestępca niszczy pewien budynek, domagając się pojedynku z Pająkiem. Jego życzenie po chwili się spełnia i rozpoczyna się walka ze Spider-Manem. Peter szybko jednak wykorzystuje największą słabość przeciwnika i wygrywa pojedynek. Zaciekawia go jednak fragment pancerza Rhino.

Pająk udaje się po poradę do Dr. Connorsa, który szybko odkrywa z czego składa się pancerz Rhino. Spidey pyta go o to, jak radzi sobie z Lizardem, ale ten zapewnia, że wszystko jest w porządku.

Gdzie indziej Nosorożec uwalnia się spod gruzów i znów zaczyna wzywać Pająka na konfrontację. Spider-Man pojawia się i atakuje zaskoczonego przeciwnika specjalnie zmodyfikowaną siecią, która w mig zastyga, unieruchamiając Rhino, a następnie rozpuszczając jego kostium. To pozwala ostatecznie pokonać przeciwnika. Z oddali całą walkę ogląda tajemnicza postać.

Po powrocie do domu na Petera czeka obiecana przez ciocię May niespodzianka. W odwiedziny do niego przychodzi Mary Jane Watson.

Recenzja

Naprawdę wielką sztuką jest po raz kolejny pokazywać początki kariery Petera Parkera jako Spider-Mana, nie nudząc przy tym okrutnie czytelnika oklepanymi już do bólu schematami. Jephowi Loebowi ewidentnie się to udało, gdyż drugi zeszyt Spider-Man: Blue naprawdę czytało się z prawdziwą przyjemnością. Petera Parkera w takiej formie życzyłbym sobie widzieć dużo częściej. Scenarzyście udało się nawet bardzo wiernie odtworzyć klimat historii z lat 70. i 80. ubiegłego stulecia, co jak dla mnie stanowi dodatkowy plus.

Plus za klimat historii nie należy się oczywiście tylko Loebowi, ale także brawurowo partnerującemu mu Timowi Sale. Z innych komiksów tego duetu chyba tylko Daredevil: Yellow dorównuje tej miniserii pod względem rysunków. Może nie każdy lubi taką kreskę, ale jak dla mnie jest to prawdziwa uczta dla oczu.

Słowem podsumowania, drugi zeszyt miniserii Spider-Man Blue jest naprawdę kawałkiem dobrej lektury, który z czystym sercem mogę polecić każdemu Spider-maniakowi. Wystawiam pięć pajączków i już się zabieram za kolejną część.

Ocena:

Autor: Lokus

Spider-Man: Blue #2 Spider-Man: Blue #2 Spider-Man: Blue #2

Spider-Man: Blue #2 Spider-Man: Blue #2 Spider-Man: Blue #2


Related Articles

About Author

Dawidos