komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man: Blue #3

Spider-Man: Blue #3Numer: Spider-Man: Blue #3
Tytuł: Book Three: Anything Goes
Wydawnictwo: Marvel Comics 2002
Data wydania: Wrzesień 2002
Scenariusz: Jeph Loeb
Rysunki: Tim Sale
Tusz: Tim Sale
Kolory: Steve Buccellato
Litery: Richard Starkings & Comicraft’s Wes Abbott
Okładka: Tim Sale
Asystent redaktora: Kelly Lamy
Redaktor: Bronwyn Taggart
Redaktor zarządzający: Nanci Quesada
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Bill Jemas
Cena: $3.50
Przedruk PL: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #33 – Spider-Man: Niebieski
Przedruk PL 2: Spider-Man: Niebieski

Streszczenie

Mary Jane robi furorę podczas spotkania z przyjaciółmi Petera. Nic jednak nie robi sobie z prób podrywu w wykonaniu Flasha. Gdy Parker w końcu wpada spóźniony do restauracji, dziewczyna wita się z nim serdecznie, co nie umyka uwadze Gwen. Po chwili w telewizji emitowany jest reportaż o ataku Lizarda na Penn Station. Peter postanawia udać się tam i ku jego zaskoczeniu MJ proponuje swoje towarzystwo. Zostawiają więc nadal zaskoczonych znajomych: Harry’ego i resztę, a następnie udają się na miejsce ataku. Tam też okazuje się, że Peter może zostać nie wpuszczony, lecz dzięki sprytowi dziewczyny, która odwraca uwagę policjanta, udaje mu się przedostać przez barykadę.

Peter już jako Spider-Man spotyka na stacji Connorsów i wypytuje żonę Curta o miejsce jego pobytu. Ta udziela mu niezbędnych informacji. Nieco później Peter udaje się na wskazane miejsce i odnajduje Lizarda. Chłopak próbuje pomóc mu powrócić do ludzkiej postaci, lecz nie tylko mu się to nie udaje, ale też Lizard znika dzięki pomocy tajemniczego mężczyzny.

Peter wraca do MJ, która pyta go o jego siniak. Parker wykręca się przypadkowym uderzeniem. Jego uwagę zwraca jednak fakt, że Mary Jane nazwała go swoim chłopakiem. Rozstają się, gdy Peter oświadcza, że musi zanieść zdjęcia do redakcji ”Daily Bugle”.

Później. Spider-Man udaje się do laboratorium Connorsa, licząc na to, że znajdzie tam Lizarda. Jego przeczucia się sprawdzają i już po chwili zaczynają walkę. Peter szybko unieruchamia przeciwnika i podaje mu serum, które pomaga Lizardowi wrócić do ludzkiej postaci akurat w momencie, gdy do domu wraca jego żona z synem.

Wracając do domu, Peter zastaje siedzącego na ganku Harry’ego. Młody Osborn proponuje przyjacielowi wspólny pokój niedaleko kampusu, opłacany przez jego ojca, lecz równie szybko okazuje się, że chciał się dowiedzieć, co łączy Petera z MJ. Parker wyznaje, że są tylko przyjaciółmi i to uspokaja Harry’ego, który dodaje, że powinien zwrócić większą uwagę na Gwen. Peter jest zaskoczony.

Recenzja

Kolejny naprawdę bardzo dobry numer. Jeph Loeb pokazuje, że z oklepanego już tematu można jednak wyciągnąć jeszcze jakieś ciekawe smaczki i pokazać je. Numer skradła Mary Jane, którą zawsze lubiłem nieco bardziej jako nie-żonę Petera, gdyż po komiksowym ślubie niestety straciła dużo ze swojej charyzmy. W tym numerze jest taka, że aż zacząłem Peterowi zazdrościć.

Loeb również ma u mnie plusa za to, że nie stawia głównie na akcję, która stanowi jakby tylko dodatek (całkiem niezły zresztą) do historii wkraczania Petera w poważną dorosłość. Chyba każde z was zauważyło, że problem pokonania przeciwnika zajmuje mniej niż pół numeru (no, może oprócz zeszytu pierwszego).

Tim Sale również pokazał się z dobrej strony. Może nie każdy będzie się ze mną zgadzać, ale rysunki tego pana bardzo przypadły mi do gustu. Nie są może na takim poziomie jak tych największych gwiazd, ale miło się na nie patrzy, a mnie dodatkowo zachęciły do ponownego sięgnięcia po numery The Amazing Spider-Man z lat 60-70.

Podsumowując, trzeci zeszyt Spider-Man: Blue utrzymał poziom poprzednich i bez cienia wątpliwości mogę wystawić mu pięć pajączków. Polecam każdemu, kto jeszcze nie miał styczności z tym naprawdę dobrym tytułem.

Ocena:

Autor: Lokus

Spider-Man: Blue #3 Spider-Man: Blue #3 Spider-Man: Blue #3

Spider-Man: Blue #3 Spider-Man: Blue #3 Spider-Man: Blue #3


Related Articles

About Author

Dawidos