komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Secret Empire: Uprising

Secret Empire: UprisingNumer: Secret Empire: Uprising
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2017
Data wydania: Lipiec 2017
Scenariusz: Derek Landy
Rysunki: Joshua Cassara
Tusz: Joshua Cassara
Kolory: Rachelle Rosenberg
Litery: Joe Caramagna
Okładka: Meghan Hetrick
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $4.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Nebraska. Wtorek 21:46. Black Widow zleca Champions infiltrację propagandowego chóru młodzieżowego Hydry (Hydra Youth Choir). Potrzebuje do tego dwóch osób, reszta ma zapewniać wsparcie. Wybrani zostają Wasp (talent wokalny) i Hulk (brak tremy). O 22:36 szefowa grupy rozpoczyna trening mentalny superbohaterów według starej szkoły Red Roomu.

Chicago. Sobota 09:18. Hulk (Amadeus Cho) zgłasza się na przesłuchanie do chóru jako Amadeus Park. Poznaje Ryana Nelsona, sympatyka Hydry. Kandydatów wita mistrz chóru, który tłumaczy, że przez 3 dni będą mieszkać w internacie, aby wziąć udział w rekrutacji. Wyłoni ona spośród z nich 48 chórzystów, którzy wystąpią przed Kapitanem Ameryką w czasie ceremonii przebudowy Kapitolu. W bazie Red Roomu przysłuchujący się temu Falcon, Ironheart, Spider-Man (Miles Morales) i Viv odkrywają cel całej misji.

Niedziela 08:27. Wasp (Nadia Pym) wtapia się w środowisko rówieśników, dyskutując z niejaką Gretchen, która brzydzi się Inhumans. Potem w cztery oczy rozmawia z Cho – boi się, że Widow będzie oczekiwała od nich czegoś niemoralnego. Ten pociesza ją, mówiąc, że mają dostać się do chóru i tyle. Później, podczas próby, dyrygent Hydra Youth Choir przedstawia młodzieży grupę do pilnowania porządku – Freelancers, którzy mogą rozpoznać Amadeusa (znają go z Champions), ale nie Nadię (dołączyła później). Widow chce wycofać Cho z akcji, ale Ironheart mówi, że skonstruuje dla niego induktor hologramów.

O 15:18 Nadia przechodzi do kolejnego etapu. Gdy przychodzi kolej na Amadeusa, ten zasłania się kapturem. Kiedy dyrygent chóru każe mu go zdjąć, Nadia przynosi sztucznie powiększonego szczura. Na jego widok Freelancers wieją, ile sił w nogach, co pozwala Cho zaśpiewać bez kaptura i przejść do finału. O 21:03, przechadzając się po internacie, Amadeus widzi dręczonego przez rówieśników Ryana, ale nie może interweniować z obawy przed dekonspiracją. Dręczycieli przegania Might, liderka Freelancers. Okazuje się, że wynajęci strażnicy nie przepadają za Hydrą i pracują dla nich tylko dla pieniędzy.

Do Amadeusa dzwonią towarzysze z Champions, którzy chcą przekazać mu generator hologramów, ale zanim ustalają szczegóły dostawy, muszą przerwać połączenie, aby nie dać się namierzyć. Bez wiedzy Black Widow postanawiają dokończyć akcję na własną rękę. Po dotarciu na miejsce latającym vanem przenikają w czasie ciszy nocnej do internatu, z wyjątkiem Viv, która zostaje na zewnątrz, aby zdalnie blokować alarmy. Po drodze okazuje się, że z ”tyłu” muszą zostać Ironheart, która ma zbyt ”głośne” buty, i Falcon, ponieważ ogłuszył strażnika. Przekazanie sprzętu spada więc na barki Spider-Mana.

Pająk umawia się z Amadeusem i Nadią na jednej z klatek schodowych. Gdy przekazuje urządzenie, zauważają ich żołnierze Hydry. Nie mając innego wyjścia, ukryty w cieniu Amadeus woła o pomoc i aby się uwiarygodnić, wyznaje, że Nadia jest wspólniczką Spider-Mana. Wywiązuje się walka między Champions a Hydrą i Freelancers. Morales próbuje przekonać uczniów, że droga Hydry nie jest rozwiązaniem i namawia ich do ucieczki. Ryan i inni zaczynają jednak rzucać w niego kamieniami. Spider-Man, Falcon, Ironheart, Viv i Wasp uciekają, w internacie zostaje tylko okryty już hologramem Amadeus.

Nazajutrz. Cho trafia do chóru, którego otwarcie uświetnia przemowa Viper z Wysokiej Rady Hydry. Misja Red Roomu kończy się więc sukcesem.

Autor: Dawidos

Secret Empire: Uprising Secret Empire: Uprising Secret Empire: Uprising

Secret Empire: Uprising Secret Empire: Uprising Secret Empire: Uprising

Secret Empire: Uprising Secret Empire: Uprising Secret Empire: Uprising


Related Articles

About Author

Dawidos