komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Spider-Man Unlimited #7

Spider-Man Unlimited #7Numer: Spider-Man Unlimited #7
Tytuł 1: The Cubicle
Tytuł 2: Hang Tight
Wydawnictwo: Marvel Comics 2005
Data wydania: Marzec 2005
Scenariusz: Bill Rosemann, Matthew K. Manning
Rysunki: Mike Perkins, Karl Moline
Tusz: Drew Hennessy, Karl Moline
Kolory: Christina Strain, Nick Bell
Litery: Dave Sharpe
Okładka: Damion Scott, Rob Campanella, Studio F
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Redaktor: Tom Brevoort
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

The Cubicle

Pierwsza historia opowiada o mężczyźnie imieniem Jake, który ma ciężki dzień w pracy. Jak każdy normalny człowiek boi się odrzucenia, dlatego też zrezygnował z wysłania własnej powieści, nad którą pracował sześć długich lat, do konkursu czasopisma “New Voices”. Jak każdy normalny człowiek ma też hobby, należy bowiem do “Ligi Superbohaterów”. Nagle bo biura, w którym pracuje Jake, wpada Spider-Man toczący walkę z Mysteriem. Mysterio bierzę za zakładniczkę koleżankę Jake’a. Mężczyzna uderza łotra zszywaczem w głowę, a Spider kończy dzieło, nokautując Mysteria pieścią. Spidey dziękuje Jakowi za okazaną pomoc i odlatuje. Po tym wydarzeniu jedna z pracownic biura zaprasza Jake’a na randkę, a on sam decyduje się wysłać swój egzemplarz powieści w myśl zasady “czasami wygrywają również przegrani”.

Hang Tight

Historią rozpoczyna się od Spider-Mana żartującego z bandyty, który związany pajęczyną wisi do góry nogami nad całkiem sporą wysokością. Słysząc eksplozję, Spider-Man odlatuje, ale obiecuje zadzwonić po policję, zanim pajęczyna rozpuści się. Przestępca wisi i stresuje się z powodu mijającego czasu i braku policji. Pajęczyna zaczyna powoli się rozpuszczać. Mężczyzna krzyczy o pomoc, ale nikt go nie słyszy. W końcu pajęczyna pęka. Przestępca spada, ale w ostatniej chwili ratuje go Spider-Man. Przeprasza za brak odzewu, walczył bowiem z Shockerem i nie miał możliwości zadzwonić na policję. Spidey zawiesza przestępcę z powrotem do góry nogami, ale tym razem… znacznie bliżej ziemi.

Recenzja

“The Cubicle” to kiepska historia i przeciętne rysunki. I w sumie dużo więcej nie napiszę o tej historii, ponieważ jest ona nijaka. Wspomnę jeszcze o plusach, chociaż dużo ich nie będzie. Bohater tej historii – Jack, jest nawet interesującą postacią. Minusy to przede wszystkim bardzo średni scenariusz, rysunki Spider-Mana, jego walka z Mysterio. Historia dla miłośników zszywaczy i różnych przemyśleń zamiast walki.

“Hang Tight” to historia z jednej strony innowacyjna (opowiada o wiszącm na pajęczynie mężczyźnie), ale z drugiej nie wnosi nic specjalnego w historię przygód Spider-Mana. Przeżywającemu perypetie przestępcy można współczuć, chociaż wiadomo, że nic mu się nie stanie. Krótka historia i jak masz kilka minut wolnego czasu to akurat możesz ją przeczytać. Rysunki dość ładne. Ogólnie SMU #7 prezentuje się dość kiepsko. Kolejny numer, który nie zapadnie raczej nikomu w pamięć. 2 pajączki.

Ocena:

Autor: Dengar (streszczenie), Rządło (recenzja)

Spider-Man Unlimited #7 Spider-Man Unlimited #7 Spider-Man Unlimited #7


Related Articles

About Author

Majk