komiksy: 1767 komiksy polskie: 132 seriale animowane: 111 biografie: 59

Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance

Absolute Carnage: Symbiote of VengeanceNumer: Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Listopad 2019
Scenariusz: Ed Brisson
Rysunki: Juan Frigeri
Tusz: Juan Frigeri
Kolory: Dono Sánchez-Almara
Litery: VC’s Joe Caramagna
Okładka: Philip Tan & Jay David Ramos
Redaktor: Chris Robinson
Redaktor konsultacyjny: Devin Lewis
Starszy redaktor: Jordan D. White
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $4.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Murra, Nueva Segovia, Nikaragua. Wędrując przez wioskę, Alejandra Jones przypomina sobie swoje wcześniejsze osiągnięcia i porażki jako Ghost Rider. Obiecała sobie, że będzie chronić osadę i tego dnia czuje, że jest potrzebna. Kiedy pojawia się wśród opuszczonych domów, zauważa w jednym z nich istną rzeź, której sprawcą jest nie kto inny jak Carnage.

The Fadeaway Pub, Brooklyn, Nowy Jork. Danny Ketch przyjmuje dostawę whisky. Podnosi jeden z kartonów i zanosi go na zaplecze, gdy nagle słyszy swoje imię. Przestraszony opuszcza alkohol i odwraca się, by ujrzeć widmową postać Ghost Ridera. Johnny Blaze informuje go, że Alejandra ma kłopoty. Ketch nie chce tego słuchać, jest bowiem zbyt pochłonięty stratą alkoholu i gotówki. Blaze kaja się, że miał być mentorem dziewczyny, lecz ją zawiódł. Nie może jej pomóc, gdyż utknął w Piekle.

Ostatecznie Ketch zgadza się pomóc Johnny’emu i wyrusza w podróż. Zostaje zauważony przez sługi Carnage’a, lecz kultyści postanawiają nie informować swego pana o pojawieniu się Ghost Ridera. Danny dociera do wioski i zagląda do lokalnego baru, gdzie właściciel wita go ze strzelbą w rękach. Mężczyzna oskarża go o przybycie z tym, który przybył, aby walczyć z ich „Guardian Fantasma”. Domyślając się o kogo chodzi, Ketch podaje opis Ducha Zemsty. W odpowiedzi od dziewczyny imieniem Imara, córki właściciela El Concejal Alegre Cantina, słyszy, że do wczoraj mieszkańcy uważali Ghost Ridera za mit, lecz gdy przybył potwór, ona również pojawiła się w wiosce, by ich ocalić. Ketch zapewnia, że przybył, aby jej pomóc.

Carnage atakuje Alejandrę, która przyznaje, że niegdyś walczyła u boku kogoś podobnego do niego, lecz tamten osobnik był honorowy. Cletus przyznaje, że wie i właśnie dlatego przybył do wioski. Dodaje, że Venom zostawił cząstkę symbionta w jej ciele, a on chce ją odzyskać. Do walki niespodziewanie włącza się Danny, w którym dziewczyna błędnie rozpoznaje Blaze’a. Ketch nie ma czasu na wyjaśnienia i atakuje Carnage’a. Niestety Ghost Rider nie jest w stanie pokonać przeciwnika ani zbyt długo go powstrzymać, liczy więc na pomoc Alejandry. Niestety nie są w stanie poradzić sobie z Kasadym. Carnage przebija Alejandrę swoją macką, po czym pożera jej kręgosłup. Dzięki temu zyskuje moce dziewczyny i zaczyna przypominać nieco Ghost Ridera. Danny rzuca się na wroga.

Alejandra budzi się w piekle i słyszy od Blaze’a, że mu przykro. Odpowiadając na jej pytania, wyjaśnia, że znajdują się w Piekle, którego obecnie jest władcą. Pokrótce opowiada jej o zabranym jej kodeksie symbionta i polowaniu Carnage’a. Dziewczyna domaga się, aby Johnny odesłał ją na Ziemię. Blaze odpowiada, że nie potrafi, czym tylko ją denerwuje. Jones chce wrócić nie koniecznie w swoim ciele i upewnić się, że mieszkańcy wioski są bezpieczni. Tymczasem Ketch cały czas walczy z Carnagem, aż w końcu go dopada i używa na nim pokutnego spojrzenia. W reakcji Cletus tylko się śmieje. Oznajmia, że narodził się z chaosu i żywi się przemocą, a to, co zrobił Rider tylko przypomniało mu jego „największe przeboje” i wzbudziło w nim ekscytację. Osłabiony Danny zostaje przebity kolcem Carnage’a.

Johnny wysyła na Ziemię duszę Alejandry, która przejmuje władzę nad ciałem spotkanej przez Ketcha dziewczyny, Imary. Młoda kobieta namawia mieszkańców, aby stanęli do walki. Gdy Carnage walczy z Ghost Riderem, Alejandra i pozostali rzucają w czerwonego potwora koktajlami Mołotowa. Kasady jest zaskoczony i widząc nadjeżdżającą ciężarówkę swoich kultystów, bez ceregieli wskakuje na dach i odjeżdża. Alejandra dziękuje Danny’emu za pomoc, po czym wraca do Piekła. Tymczasem wkurzony za zepsucie zabawy Carnage rozszarpuje swoich kultystów, a następnie pyta tych, którzy ocaleli, kto jest jego kolejnym celem. W Piekle Johnny oznajmia, że chce, aby Jones kogoś poznała. Po chwili wędrówki przez krainę potępienia pokazuje jej grupę Ghost Riderów i wita ją w domu.

Recenzja

No dobrze, to było dość ciekawe, chociaż nie spodziewałem się, że akcja tego zeszytu będzie się rozgrywać przed pierwszym zeszytem Absolute Carnage. Wygląda na to, że jednym z pierwszych celów Carnage’a była Alejandra Jones, będąca przez chwilę Ghost Riderem, a przez jeszcze krótszą chwilę nosicielką symbiontu Venoma. Co mnie nieco zaintrygowało – i może nieco zaniepokoiło – to fakt, że według scenarzysty pochłonięcie kodeksu sprawia, że zjadający przejmuje na chwilę niektóre cechy swojej ofiary. Aż szkoda, że nie było nam dane zobaczyć Carnage’a z mocami Red Hulka. To mogłoby być ciekawe.

Wizualnie pojedynek Ghost Ridera i Cletusa Kasady’ego przedstawia się bardzo ładnie. Fabularnie rewelacji za bardzo nie ma. Bardziej wydaje mi się, że ten zeszyt jest wstępem do nowej serii o przygodach Ghost Ridera. Mimo wszystko miło i lekko się czytało ten komiks. Juan Frigeri ładnie zilustrował ów zeszyt, a Ed Brisson napisał całkiem dobry – chociaż nie wybitny – komiks.

Jako tie-in do Absolute Carnage numer wypada średnio na jeża, zbyt wiele nie wnosi do całości, ale jako osobny byt jest dość przyjemną lekturą. Szału nie ma, ale można dać 4 pajączki.

Ocena:

Autor: Dengar

Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance

Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance

Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance

Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance

Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance


Related Articles

About Author

Dawidos