komiksy: 1381 komiksy polskie: 53 seriale animowane: 111 biografie: 59

The Amazing Mary Jane #4

The Amazing Mary Jane #4Numer: The Amazing Mary Jane #4
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2020
Data wydania: Marzec 2020
Scenariusz: Leah Williams
Rysunki: Carlos Gomez
Tusz: Carlos Gomez
Kolory: Carlos Lopez
Litery: VC’s Joe Caramagna
Okładka: Humberto Ramos & Edgar Delgado
Redaktor: Kathleen Wisneski
Redaktor wykonawczy: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Charlie, aktor grający Spider-Mana, rezygnuje z udziału w przeklętym według niego filmie McKnighta. Mary Jane prosi go o powrót, bo została mu do nakręcenia jeszcze jedna scena. Ten wyzywa ją od wariatek za to, że wierzy w sukces tej produkcji. Za te słowa McKnight wyrzuca go z planu i wypłaca mu resztę honorarium, gdy ten szantażuje, że doniesie o niebezpiecznych warunkach pracy.

W obliczu kolejnego kryzysu MJ przekonuje Cage’a, że to ona zagra Spider-Mana, a resztę załatwią iluzje i efekty specjalne. Tymczasem Mallorie odbiera telefon od jadącego autem Diperny, za którym podążają paparazzi. Poproszona o pomoc Screwball wysyła drony, które oślepiają natrętnych fotoreporterów, dzięki czemu aktor grający Vulture’a może bezpiecznie i sekretnie dotrzeć na plan filmowy w Griffith Park Zoo.

Podczas przygotowywania scenografii Mary Jane zagaduje Master Matrixa. Operator zdjęć zaskakuje ją pytaniem, co o jej udziale w filmie sądzi Spider-Man. Okazuje się, że android wie, kto kryje się pod maską superbohatera (Spider-Man/Deadpool #33-40). Aktorka zdradza mu, że na razie ukrywa przed ukochanym współpracę z Mysterio. Chce bowiem dać Beckowi szansę na zmianę w lepszego człowieka.

Przegonionych przez drony reporterów otaczają superzłoczyńcy z Savage Six. Vulture proponuje im współpracę – topowy sprzęt do inwigilacji w zamian za cynk o nowej lokacji filmu McKnighta. Paparazzi zaczynają więc nękać znajomych Cage’a i ich rodziny. Ken Gullapalli, aktor, który odszedł z obsady filmu, błaga przed kamerami, by Cage zatrzymał ten stalking, zaspokajając głód mediów.

Sonny Diperna występuje w talk-show Eddiego Extona, promując film Down in Flames, Up in Smoke i dementując plotki o złym charakterze Mary Jane. Oglądający program Tarantula irytuje się, że ich plan szkalowania wizerunku MJ nie wypala. Vulture zaleca cierpliwość, ale sam wścieka się, gdy Sonny mówi, że Toomes to czarny charakter filmu. Nastrój poprawia mu zdjęcie zrobione przez jednego z paparazzi.

Przed zdjęciami Mary Jane, ubrana w kostium Spider-Mana, dzwoni do Petera, chcąc wyznać mu prawdę o prawdziwej tożsamości reżysera. Z powodu eksperymentu na uczelni jej ukochany musi jednak przerwać rozmowę i umawia się z nią na wieczorną randkę przez telefon. MJ wraca więc do pracy. Dzięki radom Mysterio udaje się jej nakręcić widowiskową scenę walki Spider-Mana z Sinister Six. Tymczasem Savage Six napadają na Charliego w podziemnym parkingu i pytają go, gdzie McKnight kręci swój film.

Recenzja

W czwartym odcinku komiksu o powrocie Mary Jane Watson do świata Hollywood tytułowa bohaterka musi zagrać jeszcze jedną rolę, tym razem bardzo bliską jej życiu prywatnemu, w reżyserowanym przez Mysterio filmie, podczas gdy Vulture i jego kompani z Savage Six stają na głowie, by wytropić Becka i jego ekipę. Kolejny numer z napisanym ze wdziękiem i humorem scenariuszem Leah Williams oraz wyśmienitymi ilustracjami Carlosa Gomeza, który wyrasta na jednego z lepszych współczesnych portrecistów MJ!

Komiks przedstawia reperkusje podjętej pod koniec poprzedniego rozdziału decyzji grającego Spider-Mana aktora o odejściu z obsady filmu, którego kręcenie przebiega w bólach i męczarniach. Poza tym, że Charlie okazuje się palantem, na co w sumie wskazywały już jego wcześniejsze zachowania na planie, największym zaskoczeniem jest osoba na jego zastępstwo, na której przyjście nie trzeba było w ogóle długo czekać. Ruch niespodziewany i uwidaczniający wszechstronność głównej postaci, choć szkoda, że scenarzystka nie dała rady jakoś ziścić marzenia niejednego czytelnika o udziale prawdziwego Spider-Mana w tej produkcji.

Brak pomysłu na akces superbohatera do obsady filmu biograficznego o Mysterio nie przeszkadza jednak autorce w wygospodarowaniu w scenariuszu miejsca na krótki występ Petera Parkera. I to w niecodziennych okolicznościach, bo strój Spider-Mana tym razem nie leży na nim, a na jego ukochanej. Owa osobliwa scena, oprócz tego, że pozwala przemycić do warstwy graficznej komiksu przepiękny kadr z przebraną w kostium Mary Jane, jest też wstępem do udawanych, za to bajeranckich pojedynków z… “Sinister Six”.

Z oryginalnych idei należy jeszcze wymienić współpracę Savage Six z paparazzi. Pierwsi chcą wszelkimi sposobami zniweczyć filmowe przedsięwzięcie Cage’a McKnighta (wściekli za wykorzystanie bez zgody ich wizerunku, a może za brak sowitego honorarium z tego tytułu?), drudzy są zaś w stanie zrobić każde świństwo, byle tylko zdobyć ekskluzywne fotki. Jak widać, autorka uznała, że jedni są warci drugich. W kolejnym numerze szykuje się więc druga runda walki MJ/Beck-Savage Six. 4 pajączki.

Ocena:

Autor: Dawidos

The Amazing Mary Jane #4 The Amazing Mary Jane #4 The Amazing Mary Jane #4

The Amazing Mary Jane #4 The Amazing Mary Jane #4 The Amazing Mary Jane #4

The Amazing Mary Jane #4 The Amazing Mary Jane #4 The Amazing Mary Jane #4


Related Articles

About Author

Dawidos