komiksy: 1387 komiksy polskie: 53 seriale animowane: 111 biografie: 59

The Amazing Mary Jane #3

The Amazing Mary Jane #3Numer: The Amazing Mary Jane #3
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2020
Data wydania: Luty 2020
Scenariusz: Leah Williams
Rysunki: Carlos Gomez & Lucas Werneck
Tusz: Carlos Gomez & Lucas Werneck
Kolory: Carlos Lopez
Litery: VC’s Joe Caramagna
Okładka: Humberto Ramos & Edgar Delgado
Redaktor: Kathleen Wisneski
Redaktor wykonawczy: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Mallorie wywozi meleksem Sonny’ego Dipernę, aktora grającego Vulture’a, z planu zaatakowanego przez Savage Six. McKnight/Beck prosi Mary Jane, by zabrała ciężarówką resztę ekipy i obsady. Reżyser obiecuje odciągnąć uwagę napastników, gdy nagle zostaje pochwycony przez Scorpiona, MJ pożycza wóz od przestraszonego Noah i zaczyna zgarniać ludzi z planu. Pod osłoną zielonej mgły Cage’a udaje się jej też zabrać na pokład Mallorie i Dipernę, w którym pasażerowie rozpoznają emerytowanego sławnego aktora.

Posługując się iluzją, Mysterio wmawia Savage Six, że zostali przeniesieni na pustynię, i zmusza ich do wyczerpującego marszu, który zaprowadza ich pod… Park Narodowy Joshua Tree. Tymczasem ekipa filmowa znajduje kryjówkę w opuszczonym zoo. Cage martwi się rezygnacją kolejnych pracowników i trzydniowym opóźnieniem w kręceniu zdjęć. MJ proponuje więc, by wyciął scenę romansu jej postaci z Mysterio. McKnight przedstawia aktorce nowych członków ekipy: Screwball (kierownik produkcji), H.E.R.B.I.E. (operator dźwięku) i Master Matrix (operator zdjęć).

Nazajutrz. Griffith Park Zoo. Ulewa powoduje kolejną jednodniową obsuwę zdjęć. Podirytowany Beck wpada na pomysł kręcenia filmu w jaskini, w której znaleźli schronienie przed deszczem. Kilka dni później. Wygłodniała ekipa czeka na catering zamówiony przez Screwball. Ponieważ istnieje obawa, że dowóz żywności ściągnie uwagę Savage Six, Mary Jane kontaktuje się telefonicznie ze Spider-Manem, pytając, czy zna jakichś teleporterów w Los Angeles. Wkrótce z dostawą jedzenia zjawiają się… Cloak i Dagger.

Podczas kręcenia sceny z Charliem upada reflektor, omal nie przygniatając grającego Spider-Mana aktora. Spanikowany Charlie, mając już dość ciągłych zagrożeń, decyduje się odejść z obsady. Beck błaga MJ, by namówiła go do powrotu, bo nie dadzą rady nakręcić filmu bez postaci Spider-Mana.

Recenzja

Trzecia część przygód MJ w Hollywood oznacza dla Becka, Watson i reszty ekipy filmowej gigantyczną zmianę planów w kręceniu filmu biograficznego o Mysterio. Wszystko za sprawą dokonanego znienacka ataku Savage Six, przez który bohaterowie muszą poszukać nowej miejscówki, a także kolejnych ochotników do pracy, aby uzupełnić topniejące kadry. Wszystko “nakręcone” oczywiście w konwencji lekkiego komediodramatu, bo perypetiom bohaterów nadano wyraźnie humorystyczną otoczkę.

Komiks rozpoczyna się sekwencją, na którą czekało chyba większość czytelników, bo kto nie był ciekawy reakcji Mary Jane (bez Spider-Mana w jej otoczeniu) na konfrontację z rasowymi superzłoczyńcami. Pierwszy kontakt Watson z Savage Six to kolejny dowód na to, że MJ jest już zaprawionym w bojach “cywilem” (lata u boku Spider-Mana zrobiły swoje), który potrafi zachować zimną krew w kryzysowych sytuacjach oraz zadbać o bezpieczeństwo swoje i mniej odpornych na stres bliźnich.

Kreatywność i zaradność tytułowej bohaterki dają o sobie znać w jednej z najzabawniejszych scen komiksu. Oto problem – ludzie są głodni, brakuje jedzenia, a widoki na dowóz cateringu nie są obiecujące. Co robi rudowłosa aktorka? Chwyta za telefon i prosi o przysługę swojego ukochanego. W końcu jej działający jako superbohater partner ma szerokie znajomości wśród osób z takimi przydatnymi zdolnościami, że błyskawiczna dostawa jedzenia nawet przy dużej odległości przestaje być jakimkolwiek problemem.

Trzeci rozdział opowieści o produkcji najnowszego filmu z udziałem Mary Jane wprowadza do ekipy McKnighta/Becka kolejnych egzotycznych specjalistów ze środowiska resocjalizujących się superłotrów. Dobór ciekawy i o komicznym rysie. Warto jeszcze dodać, że ten numer to dopiero początek walki z Vulturem i Savage Six. Pytanie, co dalej z filmem w obliczu podjętej w finale decyzji? Oj, chyba wkrótce na planie będzie musiał zagościć inny Spider-Man! 4 pajączki.

Ocena:

Autor: Dawidos

The Amazing Mary Jane #3 The Amazing Mary Jane #3 The Amazing Mary Jane #3

The Amazing Mary Jane #3 The Amazing Mary Jane #3 The Amazing Mary Jane #3

The Amazing Mary Jane #3 The Amazing Mary Jane #3 The Amazing Mary Jane #3


Related Articles

About Author

Dawidos