komiksy: 1385 komiksy polskie: 53 seriale animowane: 111 biografie: 59

The Amazing Mary Jane #6

The Amazing Mary Jane #6Numer: The Amazing Mary Jane #6
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2020
Data wydania: Kwiecień 2020
Scenariusz: Leah Williams
Rysunki: Carlos Gomez, José Carlos Silva, Annapaola Martello
Tusz: Carlos Gomez, José Carlos Silva, Annapaola Martello
Kolory: Carlos Lopez
Litery: VC’s Joe Caramagna
Okładka: Paulo Siqueira & Rachelle Rosenberg
Redaktor: Kathleen Wisneski
Redaktor wykonawczy: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Nowy York. W ramach promocji swojego najnowszego filmu Mary Jane udziela wywiadu Reilly Redding. Kiedy aktorka kończy odpowiadać na pytania publiczności, gospodyni programu zaprasza na scenę Cage’a McKnighta, który rzekomo zajmuje się dokrętkami w Los Angeles. Prawdziwy reżyser wyznaje, że w ogóle nie pamięta pracy przy tej produkcji, ale tę niepamięć składa na karb swojej weny artystycznej.

Po rozmowie prowadząca zaprasza gości do gry w kręgle z udziałem ochotników (Mike i Uma) z publiczności. Podczas zabawy MJ dostrzega za kulisami osobnika w czerwonej masce oni (japońskiego diabła) i widzi, jak zabija on jednego z pracowników. Zabójca orientuje się, że była ona świadkiem tej zbrodni.

Po zakończeniu programu Watson rusza za kulisy, gdzie spotyka zamaskowanego mordercę. Gdy ten wita ją, kobieta włącza alarm przeciwpożarowy, aby stworzyć tłum. Na pożegnanie zabójca wykonuje wobec niej gest odstrzału. MJ wybiega ze studia i wsiada do taksówki, aby dojechać na randkę z Peterem, który już czeka na nią w restauracji Le Bec Fromage, i dzwoni do niej, by zapytać, czy wszystko w porządku. Kobieta prosi kierowcę, któremu zapłaciła podwójnie za szybką jazdę, by zawiózł ją najpierw na posterunek policji.

W dyżurce komisariatu Mary Jane zgłasza morderstwo. Dostrzega ją policjant, którego córka jest jej wielką fanką, i zaprasza ją na rozmowę. Tymczasem morderca, który zabrał ze studia jej telefon, dzwoni do Petera i milczy do słuchawki, wywołując niepokój Parkera, który postanawia odszukać MJ.

Midtown North Precinct. Na podstawie rysopisu podanego przez Watson policjanci informują Mary Jane, że spotkała zawodowego zabójcę, którego od lat bezskutecznie ściga FBI. Decyzją służb aktorka zostaje wywieziona helikopterem do miasta Anaconda w stanie Montana.

Recenzja

Pierwotnie komiks The Amazing Mary Jane miał być miniserią liczącą 5 numerów. Odzew czytelników był na tyle pozytywny, a sprzedaż na tyle zadowalająca, że zdecydowano się na przedłużenie tego cyklu. Dlatego możemy cieszyć się kolejną opowieścią z rudowłosą ukochaną Spider-Mana w roli głównej. Pierwszy rozdział tej historii zapowiada, że tym razem bohaterkę czeka starcie z zawodowym kilerem!

W scenie rozgrywającej się w studiu telewizyjnym scenarzystka najpierw domyka niedokończony wątek z hollywoodzkiej przygody aktorki (reakcja prawdziwego Cage’a McKnighta na podpisany jego nazwiskiem film, w którym wystąpiła MJ – duży plus za poruszenie tej kwestii, lekki minus za trochę naciągane wyjaśnienie). Następnie wprowadza za kulisy i to dosłownie nowego zamaskowanego złoczyńcę.

Kim jest ten profesjonalny zabójca? Czy to ktoś już znany w uniwersum Marvela, czy ktoś zupełnie nowy? Tego na razie nie wiadomo. Niewątpliwie interesujący jest jego design na czele z czerwoną maską demona z japońskich wierzeń. Z dalekowschodnią kulturą łączy go też modus operandi – zabija po cichu jak ninja, a z miejsca zbrodni ulatnia się jak duch. Zapowiada się więc ekscytująca rozgrywka.

Co jeszcze warto skomentować? Numer sympatycznie odwraca schemat spóźniania się na randki – tym razem to Peter Parker jest pierwszy i musi czekać na Mary Jane. Zmiana nastąpiła też w rysunkach. Oprócz Carlosa Gomeza szatę graficzną przygotowali dwaj jeszcze artyści: Annapaola Martello i José Carlos Silva. Jakość grafiki spada według tej właśnie kolejności, czyli jest świetnie (Gomez), potem nieźle (Martello), a na końcu przeciętnie (Silva). Na szczęście kolejny numer zilustruje wyłącznie ten pierwszy rysownik.

Ocena:

Autor: Dawidos

The Amazing Mary Jane #6 The Amazing Mary Jane #6 The Amazing Mary Jane #6

The Amazing Mary Jane #6 The Amazing Mary Jane #6 The Amazing Mary Jane #6

The Amazing Mary Jane #6 The Amazing Mary Jane #6 The Amazing Mary Jane #6


Related Articles

About Author

Dawidos