komiksy: 1700 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

Thunderbolts #115

Thunderbolts #115Numer: Thunderbolts #115
Tytuł: Faith in Monsters, Part 6
Wydawnictwo: Marvel Comics 2007
Data wydania: Sierpień 2007
Scenariusz: Warren Ellis
Rysunki: Mike Deodato Jr.
Tusz: Mike Deodato Jr.
Kolory: Rain Baredo
Litery: Richard Starkings, Albert Deschesne
Okładka: Marko Djurdjevic
Redaktor: Molly Lazer
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Tom Brevoort
Cena: $2.99
Przedruk PL: Wielka Kolekcja Komiksów Marvel #57

Streszczenie

Phoenix, Arizona. Na polu bitwy znajduje się trzech bohaterów (Steel Spider, American Eagle i Sepulchre) oraz czterech Thunderbolts (Venom, Radioactive Man, Songbird i Penance). Melissa używa swoich mocy, by skontaktować się z Chenem w taki sposób, by nikt inny jej nie słyszał. Potrzebuje jego pomocy przy małej dywersji. Radioactive Man sprawia, że wszyscy skupili się na sobie. W tym czasie Songbird przemawia do Bullseye’a. Słyszy on, że kobieta wyłączyła jego nano-łańcuchy, co oznacza, że jest wolny. Zabija dwóch strażników i jedyne co zamierza zrobić, zanim ucieknie, to zabić American Eagle’a. Tymczasem Osnick wygrywa walkę z Venomem i Radioactive Manem. Songbird mówi do pozostałej dwójki, by ci nie walczyli, bo zaraz się wszystkim zajmą. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy Gargan odgryza rękę Steel Spiderowi.

Korzystając z okazji Sepulchre pokonuje Songbird, po czym wraz American Eagle uciekają. Chen stara się pomóc Osnickowi, a chwilę później podbiega do Penance’a, który uderzając głową w ścianę, mówi do siebie, że nie jest zbyt dobry. Tymczasem Strongbow trafia na Bullseye’a. Rozpoczynają walkę. Swordsman informuje Moonstone, że Bullseye uciekł i zabił pilnujących go strażników. Kobieta natychmiast każe aktywować jego nano-łańcuchy, co powoduje, że ten podczas walki otrzymuje potężny wstrząs elektryczny. Równocześnie zostaje zmasakrowany przez American Eagle’a.

W tym czasie Jillian wpada przez okno do swojego nowego pracodawcy, mówi mu, że przyjmuje pracę, jednak chce, aby ją jak najszybciej wywieźć z kraju.

Godzinę później w bazie Thunderbolts. Norman rozmawia z lekarzem na temat stanu zdrowia Bullseye’a. Okazuje się, że doznał takich obrażeń, że nie może nic powiedzieć, ani ruszyć mięśniami, jednak wszystko widzi i słyszy. Nawet jeśli uda im się naprawić jego kark, to nie ma pewności, czy będzie mógł się poruszyć. Lekarz kończy, mówiąc, że pacjent został uwięziony we własnym, martwym ciele. Na te słowa Bullseye otwiera szeroko oczy, w których widać przerażenie.

Recenzja

Drugi numer walki Thunderbolts z trójką herosów. Nieoczekiwany zwrot akcji, jakim jest dywersja Songbird. Podkreśla to, jak bardzo kobieta chce stanąć na czele drużyny. Nigdy nie sądziłem, że były Skorpion tak bardzo wczuje się w rolę Venoma i odgryzie Steel Spiderowi rękę. Ta scena prezentuje się świetnie.

Bardzo zdziwiło mnie to, w jaki sposób American Eagle zaczął obijać Bullseye’a, jeszcze zanim włączono zabezpieczenie. Człowiek walczący od lat z Daredevilem dostaje takie baty od niewyróżniającego się bohatera?

Przejdę teraz do rewelacyjnego zakończenia. Czytając je pierwszy raz, nie mogłem uwierzyć, że Ellis w taki sposób zakończył karierę Bullseye’a. Jego powrotu nie powinniśmy się prędko spodziewać, w końcu ze stanu, w jakim się znalazł, nie wychodzi się od zaraz. Byłoby 6 pajączków, ale przez to, że Bullseye oberwał od dość przeciętnego herosa to będzie 5,5 pajączka.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Thunderbolts #115

Thunderbolts #115 Thunderbolts #115 Thunderbolts #115


Related Articles

About Author