komiksy: 1700 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #57

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #57Numer: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #57
Tytuł: Thunderbolts: Wiara w Potwory
Wydawnictwo: Hachette Polska Sp. z o.o. 2015
Data wydania: Styczeń 2015
Scenariusz: Warren Ellis, Marc Guggenheim
Rysunki: Mike Deodato Jr., Leinil Francis Yu
Tusz: Mike Deodato Jr., Leinil Francis Yu
Kolory: Rain Beredo, Dave McCaig
Litery: Rui Alves
Okładka: Marko Djurdjevic
Redaktor: Tomasz Sidorkiewicz, Wojciech Abram
Redaktor naczelny: Christine Meyer
Tłumacz: Marek Starosta
Cena: 39,99 zł

Opis

Kiedy mieszkańcy Ameryki przestali ufać superbohaterom, w świetle jupiterów stanęła grupa Thunderbolts, złożona ze zreformowanych przestępców, a dowodzona przez Normana Osborna. Jednak wśród członków drużyny mnożą się niesnaski, na dodatek każdy z nich musi poradzić sobie z problemami z własną mocą. Amerykanie gotowi są im zaufać, tylko czy nowi herosi sprostają takiemu wyzwaniu?

Zawartość

 

Dodatki

• Wstęp od Marco M. Lupoi (1 strona)
• Echa z Przeszłości: Wydarzenia prowadzące do Thunderbolts: Wiara w potwory (1 strona)
• Okładki alternatywne (1 strona)
• Rysownik: Mike Deodato Jr. (2 strony)
• Początki: Thunderbolts (2 strony)
• Polecane Lektury – 6 polecanych komiksów związanych w jakiś sposób z Thunderbolts: Wiara w potwory (1 strona)

Recenzja

Ten numer przenosi nas do wydarzeń mających miejsce krótko po Wojnie Domowej (Wydawnictwo Egmont, Mucha Comics, WKKM #39), gdzie rząd za sprawą Tony’ego Starka powołał Thunderbolts do łapania niepokornych bohaterów, którzy nie mają najmniejszej ochoty się rejestrować.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby ta grupa nie składała się z wielkich złych, morderców i psycholi pod wodzą jeszcze większego psychola. A tak na serio – komiks jest rewelacyjny. Wybitnie wciągający i zdecydowanie dla dojrzalszych czytelników. Warren Ellis odpowiedzialny jest za scenariusz. A to nazwisko mówi samo za siebie.

Zebranie drużyny, która składa się między innymi z dwóch szalenie niebezpiecznych istot: Venoma (nowe wcielenie w postaci byłego Scorpiona) czy Bullseye pod kontrolą niestabilnego emocjonalnie Normana Osborna – to się nie może udać. A frajda z czytania – ogromna.

W dodatku mamy wiele nawiązań do naszego Pajączka właśnie za sprawą byłego Zielonego Goblina, który najwidoczniej ma na jego punkcie obsesję.

Pod względem grafiki komiks został opatrzony rewelacyjnymi rysunkami Mike’a Deadato, który wygląd Normana Osborna oparł o postać aktora Tommy Lee Jonesa, co zdecydowanie sprawdza się. Dynamika kadrów i wielkie plansze – całość niesamowicie współgra klimatycznie.

Oprócz tytułowego Thunderbolts dostajemy też fragment Civil War: Choosing Side, gdzie pokazane mamy jak został złapany Venom. A to jeszcze nie wszystko. W dodatkach znajdziemy kilka słów o rysowniku, a także historię Thunderbolts (tych klasycznych).

Przejdźmy do podsumowania. Przyjemność z czytania tego numeru Wielkiej Kolekcji Komiksów daje zarówno fabuła jak i rysunki. Nic tylko delektować się całością. Dobrze dobrana historia do tytułu tej kolekcji. 6 pajączków.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #57 Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #57 Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #57


Related Articles

About Author