komiksy: 1695 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #62

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #62Numer: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #62
Tytuł: Marvel Knights: Spider-Man – Śmiertelna Trwoga
Wydawnictwo: Hachette Polska Sp. z o.o. 2015
Data wydania: Kwiecień 2015
Scenariusz: Mark Millar
Rysunki: Terry Dodson
Tusz: Rachel Dodson
Kolory: Ian Hannin
Litery: Rui Alves
Okładka: John Romita Jr. i Scott Hanna
Redaktor: Tomasz Sidorkiewicz, Wojciech Abram
Redaktor naczelny: Christine Meyer
Tłumacz: Marek Starosta
Cena: 39,99 zł

Opis

Peter Parker zawsze obawiał się, że jego superbohaterska działalność zagrozi bezpieczeństwu jego rodziny i przyjaciół. Jakby na potwierdzenie tych obaw życiem młodego herosa wstrząsa tajemniczy wróg, który poznawszy jego tajną tożsamość uprowadził ciocię May. Aby znaleźć ciocię Peter w przebraniu Spider-Mana będzie musiał stawić czoło armii swych najgroźniejszych przeciwników. Sprzymierzywszy się z Czarną Kotką, Peter przekona się, jak to jest działać w śmiertelnej trwodze.

Zawartość

 

Dodatki

• Wstęp od Marco M. Lupoi (1 strona)
• Historia Marvela: Geneza Marvel Knights (3 strony)
• Galeria Okładek: Oryginalne szkice okładek serii Marvel Knights: Spider-Man (3 strony)
• Galeria: Szkice Spider-Mana autorstwa Terry’ego Dodsona (1 strona)
• Dodatkowe Wprowadzenie: Stan Lee (2 strona)
• Polecane Lektury – 6 polecanych komiksów związanych w jakiś sposób z Marvel Knights: Spider-Man – Śmiertelna Trwoga(1 strona)

Recenzja

Na ten tom wybrano pierwsze cztery numery serii Marvel Knights: Spider-Man. Z założenia ma być to historia dla dorosłych. Krew i przemoc to tutaj chleb powszedni, ale od początku.

Fajnie, że we wprowadzeniu umieszczono obecny WKKM w czasie. Dzięki temu wiemy, że jesteśmy po wydarzeniach z The Amazing Spider-Man #50, gdzie Peter i MJ są znowu razem, a ich miłość na nowo zapłonęła.

Spider-Manowi porwano ciocię i teraz szuka pomocy u kogo tylko może, by ją odnaleźć. Millar świetnie poprowadził fabułę, dialogi są ciekawe, a akcja wciągająca i brutalna. Wybór tego scenarzysty na prowadzenie serii dla dorosłych czytelników to strzał w dziesiątkę. Do tego rysunki Terry’ego Dodsona w pełni oddają klimat i powagę sytuacji. Tu warto zauważyć, że rysownik przedstawił przeciwników Spider-Mana w nowych ciuchach, bardziej poważnych – zwłaszcza Vulture uzyskał, nowe, poważniejsze wdzianko rezygnując z zielonej, śmiesznej pidżamy ze skrzydłami.

Jest to pierwsza część historii, kolejną mamy okazję podziwiać w Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvla #67, gdzie intryga porwania May będzie kontynuowana. Wybór Marvel Knights: Spider-Man do kolekcji uznaję za bardzo udany. 5,5 pajączka.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #62 Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #62 Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #62


Related Articles

About Author