komiksy: 1771 komiksy polskie: 134 seriale animowane: 111 biografie: 59

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #67

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #67Numer: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #67
Tytuł: Marvel Knights: Spider-Man – Jadowity
Wydawnictwo: Hachette Polska Sp. z o.o. 2015
Data wydania: Czerwiec 2015
Scenariusz: Mark Millar
Rysunki: Terry Dodson, Frank Cho
Tusz: Rachel Dodson, Frank Cho
Kolory: Ian Hannin, Laura Martin
Litery: Rui Alves
Okładka: Terry i Rachel Dodson
Redaktor: Tomasz Sidorkiewicz, Wojciech Abram
Redaktor naczelny: Christine Meyer
Tłumacz: Marek Starosta
Cena: 39,99 zł

Opis

Spider-Man wpada z deszczu pod rynnę, kiedy ookazuje się, że na czarnym rynku zlicytowano symbiont Venoma! Co gorsza, wciąż nie odnaleziono cioci May, a tejemniczy przeciwnik terroryzujący Petera nasyła na niego kolejnych złoczyńców! Jak długo Człowiek-Pająk będzie w stanie to wszystko znosić?

Zawartość

 

Dodatki

• Wstęp od Marco M. Lupoi (1 strona)
• Echa z Przeszłości: Wydarzenia prowadzące do MArvel Knights – Spider-Man: Jadowity (1 strona)
• Rysownik: Terry Dodson (2 strona)
• Galeria: szkic okładki, Venoma (4 strony)
• Galeria: Odmiany symbiontów (2 strona)
• Polecane Lektury – 6 polecanych komiksów związanych w jakiś sposób z Marvel Knights: Spider-Man – Jadowity (1 strona)

Recenzja

Przed nami ciąg dalszy wydarzeń z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela #62. Spider-Man wciąż poszukuje swojej zaginionej cioci, w dodatku nad głową wisi nagroda jaką zaoferował Jameson. A na sam koniec czeka nas potyczka Pająka z nowym Venomem.

Jedno jest pewne, Millar świetnie pisze historię. Wciąga aż tak, że cały tom można przeczytać na jedno posiedzenie. Co prawda nie jest jakoś szczególnie gruby, bo składa się z czterech numerów Marvel Knights: Spider-Man, to jednak swoje zawiera. Scenarzysta świetnie buduje napięcie i intrygę. Zarówno Spider-Man jak i czytelnik nie mają zielonego pojęcia kto stoi za porwaniem. Całe cztery zeszyty skupiają się na poszukiwaniach May, a w międzyczasie dzieją się inne rzeczy. W całą intrygę z porwaniem zamieszany jest również Octopus, ale bardziej jako ofiara spisku niż jego współtwórca.

W dodatku w życiu prywatnym Petera też nie dzieje się najlepiej – razem z Mary Jane popadli w długi. To doskonale łączy się z the Amazing Spider-Manem, gdzie Mary Jane ma problemy z otrzymaniem roli (the Amazing Spider-Man #505), które ciągną się aż do the Amazing Spider-Man 509. Można zgadywać, że to w tym okresie dzieją się opisane tutaj wydarzenia.

Komiks świetnie przykuwa również oczy przy pomocy świetnych grafik Terry’ego Dodsona i Franka Cho. Komiksy są mroczne (ale bardziej tego pierwszego) jak przystało na serię o Pająku dla dojrzalszego czytelnika. Mamy też sceny z krwią. Pojedynki są brutalne, a trup ściele się gęsto.

Warto nadmienić, że ten tom nie kończy historii porwania May. Niestety w Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela nie uświadczymy kontynuacji. Tutaj domykamy kilka wątków i przygotowujemy się do rozwiązań w przyszłych numerach.

Całość wygląda świetnie. Warto sięgnąć po tą historię, bo fabuła jest porywająca, a rysunki przykuwają oko. Myślę, że jestem skłonny pozostać przy ocenie 5,5 pajączka.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #67 Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #67 Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #67


Related Articles

About Author