komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

The Amazing Spider-Man #31

The Amazing Spider-Man #31 (#472)Numer: The Amazing Spider-Man #31 (#472)
Tytuł: Coming Home
Wydawnictwo: Marvel Comics 2001
Data wydania: Lipiec 2001
Scenariusz: J. Michael Straczynski
Rysunki: John Romita Jr.
Tusz: Scott Hanna
Kolory: Dan Kemp & Avalon Studios
Litery: Richard Starkings & Wes Abbott
Okładka: Scott Campbell
Asystent redaktora: John Miesegaes
Redaktor: Axel Alonso
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Bill Jemas
Cena: $2.25
Przedruk PL: The Amazing Spider-Man 1/2003
Przedruk PL 2: Dobry Komiks 18/2004 – The Amazing Spider-Man 1/5
Przedruk PL 3: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela #1 – The Amazing Spider-Man: Powrót Do Domu

Streszczenie

Przy śniadaniu z ciocią May zadumany Peter w myślach wspomina spotkanie z Ezekielem, co utrudnia mu prowadzenie rozmowy. Zapytany, co go trapi, porusza temat szkoły, którą odwiedził. Kobieta wspomina, że szukają tam nauczycieli różnych specjalizacji.

Ezekiel spotyka się z zarządem swojej firmy. Po zakończonym spotkaniu dostrzega za oknem Spider-Mana bujającego się na sieci. Asystentka pyta się, czy jest jego pewien, gdyż wolałaby, by upadł superbohater niż wszyscy inni, bo jest zbyt wiele do stracenia.

Dex wraz z Morlunem siedzą w kawiarence. Dostrzegają w górze Spider-Mana. Morlun, by zaznaczyć swoją obecność, używa mocy, która powoduje atak pajęczego zmysłu tak wielki, jakiego Peter nigdy nie czuł. Po tym Pająk, nie widząc żadnego zagrożenia, decyduje się przejść przez miasto w cieniu. Morlun natomiast tłumaczy Dexowi, jak smutna będzie sytuacja bohatera, gdy już go złapie.

Peter zjawia się w swojej starej szkole, gdzie chce zgłosić swoją kandydaturę na nauczyciela. Nagle do szkoły wpada zamaskowany napastnik z bronią. Na ślepo otwiera ogień. Parker zamyka kilka osób wraz z sobą w sali. Razem z inteligentnym uczniem o imieniu Joey (The Amazing Spider-Man #30) sporządzają zasłonę dymną, która pozwala herosowi po ciuchu wyjść z cienia i zażegnać niebezpieczeństwo. Okazuje się, że sprawca ataku to bity przez rówieśników uczeń, który miał dość znęcania się nad sobą.

Kilka chwil później, podczas gdy policja zabiera napastnika do radiowozu, Peter jest świadkiem, jak jeden z roztrzęsionych nauczycieli rzuca pracę. Korzystając z okazji, przedstawia się drugiemu, wcześniej poznanemu Kyle’owi Jacoby’emu, jako nowy nauczyciel nauk ścisłych.

Recenzja

Drugi numer niesamowitego duetu nie zwalnia tempa. J. Michael Straczynski zdecydowanie wie co robi. Morlun daje o sobie znać Pająkowi, a sam Peter za namową cioci May zabiera się za nauczanie młodzieży w swojej dawnej szkole.

Pomimo iż komiks nie przedstawia nam walki z głównym antagonistą, to jednak nasz heros ma co robić. Scenarzysta rewelacyjnie buduje napięcie i pcha fabułę do przodu, dodając coraz to nowe wątki poboczne. Autor tak dobrze potrafi tworzyć atmosferę, że pozornie nudna scena z ciocią May jest ciekawa i warta przeczytania.

Strona graficzna niezmiennie i bezbłędnie reprezentowana przez Romitę Juniora. Trudno napisać coś więcej niż napisałem w recenzji poprzedniego numeru.

Jest rewelacyjnie i z czystym sumieniem pozostaję przy maksymalnej ocenie 6 pajączków.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

The Amazing Spider-Man #31 (#472) The Amazing Spider-Man #31 (#472) The Amazing Spider-Man #31 (#472)

The Amazing Spider-Man #31 (#472) The Amazing Spider-Man #31 (#472) The Amazing Spider-Man #31 (#472)


Related Articles

About Author

Dawidos