komiksy: 1419 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

The Amazing Spider-Man #51.LR

The Amazing Spider-Man #51.LRNumer: The Amazing Spider-Man #51.LR
Tytuł: Fallen Order, Part Two
Wydawnictwo: Marvel Comics 2020
Data wydania: Grudzień 2020
Scenariusz: Nick Spencer & Matthew Rosenberg
Rysunki: Federico Vicentini
Tusz: Federico Vicentini
Kolory: Marcio Menyz
Litery: VC’s Ariana Maher
Okładka: Marcelo Ferreira & David Curiel
Asystent redaktora: Tom Groneman & Lindsey Cohick
Pomocnik redaktora: Kathleen Wisneski
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Sin-Eater, śniąc koszmar o tym, jak zabił swojego partnera z policji, budzi się w szklarni. Towarzyszą mu jego ostatni wyznawcy – niedobitki armii rozbitej przez NYPD. Akolici, którzy utracili supermoce, tłumaczą mistrzowi, że znaleźli go nieprzytomnego w podziemiach Ravencroft. Jeden z nich, przekonany, że to część jego planu, pokazuje mu relację Norah Winters z ataków Order of the Web na miasto.

Mieszkanie Felicii Hardy. Black Cat ogląda w sieci bitwę opętanych przyjaciół Spider-Mana z drużyną New Warriors. Odwiedza ją Doktor Strange, który żąda od niej zwrotu skradzionej Ręki Vishanti. Okazuje się, że Felicia ma w sejfie atrapę magicznego przedmiotu. Cat obiecuje oddać prawdziwy artefakt pod warunkiem, że Strange zabierze ją ze sobą na misję ratowania duszy Spider-Mana. Mag wyraża zgodę.

Na moście jadąca limuzyną Mary Jane Watson omawia przez telefon z Candace, swoją agentką, sprawy zawodowe. W ramach trasy promocyjnej pragnie wykorzystać wizytę w Nowym Yorku, by spotkać się z Peterem i wyznać mu, że jej nowy film reżyseruje Mysterio. Po przeczytaniu na smartfonie o kryzysie w Ravencroft prosi szofera, Kenny’ego, by zrobili postój na lunch. Nagle w limuzynę uderza rzucone auto.

Okazuje się, że most na Manhattanie stał się celem ataku wojowników z Order of the Web. Mary Jane, która chwilowo odzyskała świadomość, wzywa pomocy. Żołnierze Gwardii Narodowej wyciągają z wraku nieprzytomnego Kenny’ego. Na ratunek MJ rusza zaś… Norman Osborn. Po tym, jak mężczyzna wyrywa drzwi i wyciąga do Watson dłoń, kobieta znów traci przytomność.

Szklarnia. Modlący się Sin-Eater przeprasza swojego mistrza, że go zawiódł, ale zapewnia, że nie stracił wiary. Przekonany, że to test, zamierza dalej mu służyć, kontynuując misję oczyszczania świata z grzechu. Po zabiciu jednego z akolitów, którzy stracił wiarę i postanowił wypisać się z sekty, Stan Carter zaprowadza porządek w swoich szeregach i ogłasza polowanie na opętane przez grzechy Pająki. Aby zdobyć moc do ich zniszczenia, postanawia najpierw zapolować na ukrywającego się w kanałach… Morluna.

Recenzja

Kolejny z bonusowych komiksów sagi Last Remains wprowadza za kulisy rozgrywki Spider-Mana i Kindreda nieprzewidzianych graczy. Jeden z nich miał ostatnio wiele do powiedzenia i teraz okazuje się, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, choć wydawało się, że jego rola dobiegła końca. Drugi był niewidziany od dłuższego czasu i chyba nikt się nie spodziewał, że jego powrót zbiegnie się z udziałem w tejże historii.

Czas i pora przejść do konkretów. Komiks ujawnia losy Sin-Eatera po tym, jak został on “zwolniony” przez Kindreda. Dlaczego demon nie pozbył się go na dobre? Czy nadal mściciel posiada moc “oczyszczania”, a jeśli tak, to czemu nie została mu ona odebrana? W związku z przedłużonym pobytem Cartera na ziemskim padole pojawia się sporo pytań, a odpowiedzi na nie są więcej niż mile widziane. Obiecujący wątek.

Największą rewelacją numeru jest tożsamość kolejnej ofiary na liście Sin-Eatera, który po odtrąceniu przez Kindreda jeszcze bardziej się zradykalizował i stał się większym brutalem. Wciągnięcie tego superłotra w ten już nabrzmiały i pogmatwany konflikt podnosi i tak bardzo wysoko zawieszoną poprzeczkę, zwłaszcza że mowa o osobniku, który jak pokazuje historia, stwarza naprawdę zagrożenie najwyższego stopnia.

Komiks kontynuuje również rozpoczęte wcześniej wątki Mary Jane Watson i Normana Osborna, zapowiadając team-up (ukochanej tytułowego bohatera z jego niedawnym jeszcze arcywrogiem), jakiego dotąd nie było. Przy okazji pociąga też wątek Dr. Strange’a i jego walki o duszę Spider-Mana (The Amazing Spider-Man #51), podpinając pod niego postać Black Cat. Dużo graczy, więc DUŻO się dzieje. 4 pajączki.

Ocena:

Autor: Dawidos

The Amazing Spider-Man #51.LR The Amazing Spider-Man #51.LR The Amazing Spider-Man #51.LR

The Amazing Spider-Man #51.LR The Amazing Spider-Man #51.LR The Amazing Spider-Man #51.LR

The Amazing Spider-Man #51.LR The Amazing Spider-Man #51.LR The Amazing Spider-Man #51.LR


Related Articles

About Author

Dawidos