komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #17

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #17Numer: Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #17
Tytuł: Whatever Happened To The Iceman?
Wydawnictwo: Marvel Comics 1978
Data wydania: Kwiecień 1978
Scenariusz: Bill Mantlo
Rysunki: Sal Buscema
Tusz: David Hunt
Kolory: Janice Cohen
Litery: Bruce D. Patterson
Okładka: John Byrne
Redaktor: Archie Goodwin
Redaktor naczelny: Jim Shooter
Cena: $0.35
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Peter dostaje zlecenie od Jamesona, by zrobić kilka zdjęć rozpadającej się grupie bohaterów o nazwie Champions. O godzinie 10 rano w Los Angeles stoi z aparatem przed wieżowcem będącym siedzibą herosów. Nagle z budynku wypadają dwie szyby. Zamyślony Parker nie widzi ich. Jedną z szyb łapie Warren Worthington III (Angel), a przed drugą Pająka ostrzega pajęczy zmysł, dzięki któremu w ostatniej sekundzie unika jej. Angel podlatuje do ocalałego Petera, który okazuje się być fotografem, na którego czekał. Niestety chłopak spóźnił się, bo wszyscy bohaterowie już się rozeszli. W chwili, gdy Peter chce wziąć aparat okazuje się, że całe zajście całkowicie go zniszczyło.

Później, w środku byłej siedziby Champions. Peter dziękuje Warrenowi za odkupienie aparatu. Mutant zaczyna opowiadać jak dwa tygodnie wcześniej doszło do rozłamu w grupie. Po walce z Pseudo-Sentinelami (Champions #17) z drużyny zdecydował się odejść Ghost Rider. To spowodowało dalszy rozłam i chwile później Laynia Petrovna (Darkstar), dziewczyna Icemana zapragnęła wrócić do rodzimej Rosji. Bez swojej dziewczyny lodowy człowiek nie miał powodu, by pozostać. Koniec drużyny przypieczętowała rezygnacja Herculesa i Black Widow. Na pytanie Petera o obecne miejsce pobytu byłych członków Warren odpowiada, że Ghost Rider gdzieś jeździ (Ghost Rider #26), Darkstar wróciła do domu, a Hercules i Black Widow wylecieli do Nowego Jorku. Fotograf pyta również o Icemana. Angel odpowiada, że jest gdzieś w okolicy, po czym przypomina mu o tym, żeby zaczął robić zdjęcia.

Nocą Spidey zakrada się do byłej siedziby Champions, bo nie wierzy, że incydent z szybami był przypadkiem, a w dodatku czuje, że Warren skłamał odnośnie obecnego pobytu Icemana. Dostrzega trzy postacie: Angela, zabandażowanego niczym mumię Stuarta Clarke’a siedzącego na wózku inwalidzkim oraz kogoś w cieniu. Warren nie jest zadowolony z rozkazów, jakie wydaje mu sparaliżowany mężczyzna. Stuart mówi, że chce zemścić się na członkach Champions. Człowiek w cieniu okazuje się być jego marionetką imieniem Rampage. Na rozkaz Clarke’a atakuje Angela. Pająk wkracza do akcji. Ku jego zaskoczeniu Skrzydlaty mutant nie chce, by Spidey walczył z kontrolowaną przez inwalidę osobą.

Dochodzi do walki. Ostatecznie Warren rzuca metalowym prętem w sprzęt inwalidy do kierowania tajemniczym Rampage. Powoduje to zwarcie oraz zniszczenie jego pancerza. Ostatni rozkaz Stuarta mowiący o zabiciu dwóch bohaterów zostaje przeniesiony prosto do mózgu kontrolowanego. Okazuje się, że pod zbroją Rampage’a, krył się Iceman (Bobby Drake).

Recenzja

Peter wyruszył do Los Angeles, gdzie miał sfotografować ropadającą się drużynę bohaterów Champions. Właśnie tak zaczyna się kolejny Spectacular Spider-Man. Dostejmy w nim wszystko co mieć powinien, czyli: trochę wstępu do całej historii w postaci opowieści Angela; intrygę oraz walkę. Komiks czyta się lekko i aż chce się zajrzeć do następnego numeru, by dowiedzieć się w jaki sposób Iceman stał się marionetką w rękach Stuarta.

Jak narazie jest całkiem dobrze, zobaczymy jak będzie dalej.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #17 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #17 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #17


Related Articles

About Author

Majk