komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #23

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #23Numer: Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #23
Tytuł: Guess Who’s Buried In Grant’s Tomb!
Wydawnictwo: Marvel Comics 1978
Data wydania: Październik 1978
Scenariusz: Bill Mantlo
Rysunki: Jim Mooney
Tusz: Mike Esposito
Kolory: Phil Rachelson
Litery: Joe Rosen
Okładka: Keith Pollard
Redaktor: Bob Hall
Redaktor naczelny: Jim Shooter
Cena: $0.35
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Spider-Man i Moon Knight zostają zaatakowani przez Cyclone’a, wysłannika przestępczej organizacji zwanej Maggia. Zajście obserwuje oprych, który miał zabić taksówkarza Jake’a Lockley’a. Przestępca nie wie, że to jedna z tożsamości Moon Knighta. Heros atakuje Cyclone’a, jednak ten silnym podmuchem wiatru wyrzuca go w powietrze. Spider-Man próbuje swoich sił, jednak przeciwnik tworzy tornado i Pająk znika z pola widzenia. Cyclone podchodzi do przestępcy i zabija go za to, że złamał pierwszą zasadę członkostwa: zakaz kontaktowania się z Big M przez telefon. Morderca odchodzi. Chwile później z kanałów wychodzi Spider-Man, a na dachu stoi Moon Knight. Pająk sięga do kieszeni płaszcza nieżyjącego przestępcy i znajduje przewodnik po Nowym Jorku. Bohaterowie postanawiają połączyć siły.

Tymczasem Holly Gillis zastanawia się czy zadzwonić do Hectora, a w tym samym czasie Mary Jane próbuje dodzwonić się do Petera, jednak bezskutecznie. Gdzie indziej zrozpaczona Betty usiłuje dodzwonić się do Neda, którego zostawiła w Paryżu. Spider-Man i Moon Knight przy pomocy Helikoptera docierają nad posiadłość należącą do księżycowego bohatera. Herosi nie ufają sobie i obaj dostają się do posiadłości różnymi sposobami. Przed wejściem Pająka do pokoju Moon Knight ostrzega swoją dziewczynę, Marlene, by ta schowała się i przez monitoring obserwowała jego gościa. Bohater prezentuje Spider-Manowi swój pokój wojenny oraz tablice pokazującą hierarchię wśród przestępców. Na jej szczycie znajduje się Maggia i Big M. Moon Knight dzieli się z Pająkiem swoimi przypuszczeniami odnośnie spotkania przestępców. Razem ruszają do Grant’s Tomb.

Na miejscu zastają Cyclone’a, kilku jego pomocników i gangsterów. Wszyscy czekają na Big M. Moon Knight i Spider-Man po chwili przygotowania wpadają do środka i walczą z przestępcami. Podczas, gdy Cyclone tworzy trąbę powietrzną jeden ze stojących na środku sarkofagów lekko się unosi. W środku ukrywa się Big M. W obawie o swoje bezpieczeństwo postanawia pozostać niezauważonym. By powstrzymać przestępcę władającego wiatrem Moon Knight rzuca mu pod nogi małą kapsułkę, która obniża temperaturę. Cyclone przewraca się i traci przytomność. Moon Knight żałuje, że nie zjawił się Big M, a Spider-Man ma nadzieję, że już nigdy nie usłyszy o Maggii.

Recenzja

Tym razem Spider-Man łączy siły z Moon Knightem by pokonać wspólnego wroga. Autor pokazał z początku nie ufających sobie bohaterów, którzy z biegiem czasu przekonali się do siebie i stworzyli zgrany zespół. Wciąż nie wiemy kim jest tajemniczy Big M władający Maggia jak się okazuje największą organizacją przestępczą w świecie Marvela. Patrząc na plansze Moon Knighta zdziwiłem się widząc na niej Kingpina i Hydrę na niższym szczeblu hierarchii.

Co do strony graficznej to cieszę się, że tym numerem zajął się Jim Mooney, a nie Mike Zeck. Jego rysunki prezentują się znacznie lepiej. Odnoszę jednak wrażenie, że ten rysownik czasami zapomina o cieniowaniu. Podsumowując. Mogę powiedzieć, że numer jest lepszy od poprzedniego, jednak wciąż zaliczyć go można do przeciętnych.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #23 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #23 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #23


Related Articles

About Author

Majk