komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #29

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #29Numer: Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #29
Tytuł: Dust to Dust!
Wydawnictwo: Marvel Comics 1979
Data wydania: Kwiecień 1979
Scenariusz: Bill Mantlo
Rysunki: Jim Mooney
Tusz: Frank Springer
Kolory: Ben Sean
Litery: Irving Watanabe
Okładka: Keith Pollard, Bob McLeod
Redaktor: Al Milgrom
Redaktor naczelny: Jim Shooter
Cena: $0.35
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Biblioteka uniwersytecka. Carrion dusi Petera, Hector Ayala leży nieprzytomny na podłodze, a Holly Gillis z przerażeniem się wszystkiemu przygląda. Osłabionemu ostatnią walką z Maggią (Spectacular Spider-Man #28) Parkerowi udaje się wyrwać z rąk potwora, który po chwili zwraca swoją uwagę na dziewczynę. Chce, by Pająk stracił przyjaciół tak jak on odebrał ich jemu. Peter rzuca się na przeciwnika i mówi Holly, by ta zabrała Hectora i powiadomiła ochronę kampusu. Peter wie, że jego przeciwnik zna go bardzo dobrze i teraz, gdy jego przyjaciele są bezpieczni, może użyć swoich mocy. Lewitujący Carrion mówi Parkerowi, że żąda zemsty za zabójstwo jego miłości i wszystkiego co w nim było. Peter nie daje rady przeciwnikowi, który obrzuca go prochem nazywanym Czerwoną śmiercią. Potwór znika, a Parker wypada przez okno. Podbiegają do niego Hector i Holly. Chłopak mdleje. Budzi się w szpitalu, widzi lekarkę i przyjaciół: Flasha, Sha-Shan, Hectora i Holly. Wychodzi i wraz z przyjaciółmi zastanawia się kim była upiorna postać, oraz dlaczego nazwała Petera mordercą.

Chwile później zamyślony wpada na studenta Randy’ego Vale’a. Chłopak po poznaniu się z Parkerem odchodzi. Wchodzi do jednego z pomieszczeń szkoły, gdzie zastaje Carriona. Randy mówi, że wpadł na Petera tak jak mu kazał i że zwabienie go w pułapkę będzie dziecinnie proste. W budynku na Chelsea, przyjaciele Petera (Harry, Liz, Betty i Mary Jane) pomagają w sprzątnięciu mieszkania Parkera, chcąc zrobić mu niespodziankę. Tymczasem White Tiger w obawie o Parkera śledzi go. Nagle zostaje zaatakowany przez latającego człowieka w przebraniu nazywającego siebie Darter. W chwili, gdy bohater pada nieprzytomny, przestępca informuje Carriona, że pozbył się “cienia” Petera. Darter odchodzi, nie wiedząc, że został oszukany przez Tigera, który wie, że atak na chłopaka się rozpoczął.

W tej samej chwili, przed Peterem pojawia się Carrion. Parkerowi udaje się na chwilę uciec i przebrać w strój Spider-Mana. Wraz z pojawieniem się potwora rozpoczyna się walka, która przenosi się do szkolnej hali sportowej. Carrion oskarża Petera o morderstwo dwóch osób. Kłótnię przerywa pojawienie się White Tigera walczącego z Darterem. Peter wykorzystuje okazje i stara się zaatakować potwora. Po chwili Carrion ponownie oskarża Petera o morderstwo. Twierdzi, że Spider-Man zabił Gwen Stacy i Profesora Milesa Warrena.

Recenzja

Pierwsze starcie Spider-Mana z Carrionem przed nami. Widzimy także nową postać jaką jest Darter. Walczy on z White Tigerem i nie wydaje się mieć super-mocy. Wreszcie dowiadujemy się czego chce Carrion od Petera. O dziwo żąda śmierci Pająka za zabójstwo Gwen Stacy i profesora Milesa Warrena. Ta wiadomość podnosi wartość historii i sprawia, że chce się sięgnąć po następny numer.

Pod względem graficznym numer prezentuje się całkiem dobrze. Za rysunki odpowiada tym razem Jim Mooney. Bardzo dobrze prezentuje się też okładka prezentująca Spider-Man widzianego z oczu Carriona.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #29 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #29 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #29


Related Articles

About Author

Majk