komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #30

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #30Numer: Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #30
Tytuł: Secret As the Grave!
Wydawnictwo: Marvel Comics 1979
Data wydania: Maj 1979
Scenariusz: Bill Mantlo
Rysunki: Jim Mooney
Tusz: Frank Springer
Litery: Jim Novak
Okładka: Keith Pollard, Bob McLeod
Redaktor: Al Milgrom
Redaktor naczelny: Jim Shooter
Cena: $0.40
Przedruk PL: brak

Streszczenie

Spider-Man podczas walki z Carrionem zastanawia się, skąd potwór wie jak zginęli Miles Warren i klon Gwen Stacy, jednak dziwi się dlaczego jego za to obwinia. Peter jest zaskoczony ogromną wiedzą o nim, jaką posiada żółtoskóry potwór. Podczas, gdy White Tiger walczy z Darterem, pojedynek Pająka i Carriona przenosi się do szkolnej pływalni. Tam w trakcie walki żółtoskóry potwór wpada do wody, która po zmianie koloru na czarny wyparowuje. Carrion tłumaczy, że jego natura odrzuca wszystko organiczne z czym ma kontakt i nie ważne, czy to będzie stałe czy płynne. Do szkolnej pływalni wpada Darter, który po chwili traci przytomność, a zaraz za nim White Tiger. Carrionowi udaje się pokonać Ayala’e i sypnąć w twarz Pająkowi szkarłatnym pyłem. Peter pada nieprzytomny.

W tym samym czasie do domu Hectora wchodzi jego siostra, Awilda. Po paru godzinach zaczynyna obawiać się, że jej brat jest w niebezpieczeństwie. Darter budzi się, zauważa nieprzytomnego White Tigera, nie dostrzeg Carriona i Pająka. Obawia się, że żółtoskóra postać mogła oszukać go i nie dotrzymać obietnicy. Leci do kryjówki Carriona, przy czym nie zauważa, że White Tiger ocknął się. Hector śledzi swojego przeciwnika.

Tymczasem w swojej kryjówce (laboratorium, gdzie stworzono klona Gwen Stacy), Carrion za pomocą strzykawki pobiera krew od nieprzytomnego i skrępowanego Spider-Mana i wstrzykuje ją do komory. Następnie ciosem w twarz budzi Parkera, zdejmuje mu maskę i wyjawia, że jest klonem profesora Milesa Warrena.

Recenzja

Ciąg dalszy walki między Carrionem a Pająkiem i White Tigerem a Darterem. Oprócz dwóch równoczesnych pojedynków dostajemy coś jeszcze. Carrion wyjawia swój sekret. Jest to o tyle ciekawe, że żółtoskóry potwór uważa się za klona Milesa Warrena. Jak doszło do stworzenia Carriona? Tego zapewne dowiemy się w następnym numerze.

Walki zaprezentowane w numerze wyglądają bardzo dobrze. Ponownie za rysunki odpowiada Jim Mooney.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #30 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #30 Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #30


Related Articles

About Author

Majk