komiksy: 1091 komiksy polskie: 21 seriale animowane: 106 biografie: 59

Spider-Man #9

Spider-Man #9Numer: Spider-Man #9
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2016
Data wydania: Grudzień 2016
Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Nico Leon
Tusz: Nico Leon
Kolory: Marte Gracia
Litery: VC’s Cory Petit
Okładka: Sara Pichelli & Jason Keith
Asystent redaktora: Allison Stock
Pomocnik redaktora: Devin Lewis
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Po wizji Ulyssesa (Civil War II #5) Spider-Man zaginął. Ms. Marvel i Nova szukają u niego w domu jakichś wskazówek co do miejsca jego pobytu. Nie zauważają, gdy do mieszkania wchodzi Jefferson. Młodzi herosi szybko przedstawiają ojcu Milesa obecną sytuację.

Bombshell i Goldballs również próbują odnaleźć zaginionego Milesa, jednak pochłania ich rozmowa na temat ich pseudonimów.

Ganke Lee w czapce i okularach czeka przed akademikiem na blogerkę Danikę Hart. Nie przedstawia się, ma nadzieję, że dziewczyna pomoże mu odnaleźć przyjaciela. Danika szybko nagrywa vblog na ten temat i prosi obserwujących ją internautów o pomoc w zlokalizowaniu bohatera.

Jefferson udaje się do fryzjera, gdzie dzięki tajnemu hasłu trafia do placówki S.H.I.E.L.D.. Tam żąda natychmiastowej rozmowy z Hill. Informuje dyrektor, że jego syn zaginął i nie chce, by znalazł się za kratkami. Maria tłumaczy mężczyźnie, że oni też nie wiedzą, gdzie on jest, a miała nadzieję na jego pomoc. Stara się utwierdzić go w przekonaniu, że jedyne czego pragną to chronić Milesa, dlatego chcą go umieścić w jakimś bezpiecznym miejscu dla dobra jego i wszystkich innych.

Danika i Ganke obserwują miasto z dachu budynku. Dziewczyna przyznaje, że to jej punkt obserwacyjny, ma nadzieję wypatrzeć tu bohatera. Ganke, mimo zapewnień blogerki, nie ujawnia swojego imienia ani swojej twarzy. Danika jest pod wrażeniem, że Spider-Man ma tak oddanego przyjaciela.

Nagle wszyscy poszukujący Milesa odbierają wiadomość, że jest on w stolicy, Waszyngtonie. Obok Daniki i Ganke przelatuje zakuty w masywny pancerz Iron Man. Lee obawia się, że Milesa czeka śmierć.

Kontynuacja wydarzeń w Civil War II #7.

Autor: Spider-Nik

Spider-Man #9 Spider-Man #9 Spider-Man #9

Spider-Man #9 Spider-Man #9 Spider-Man #9


Related Articles

About Author

Dawidos