komiksy: 1700 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

The Amazing Spider-Man #2

The Amazing Spider-Man #2Numer: Dobry Komiks 24A/2004 – The Amazing Spider-Man 2/5
Tytuł: Długi, mroczny obiadek dusz
Tytuł 2: Wszystko się wali
Wydawnictwo: Axel Springer Polska 2004
Data wydania: Listopad 2004
Scenariusz: J. Michael Straczynski
Rysunki: John Romita Jr.
Tusz: Scott Hanna
Kolory: Dan Kemp & Avalon Studios
Litery: Jacek Tukendorf
Okładka: Scott Campbell
Redaktor: Maciej Kunda & Tomasz Sokołowski
Redaktor merytoryczny: Maciej Kmiołek
Redaktor naczelny: Krzysztof Papliński
Wydawca: Wiesław Podkański
Tłumacz: Michał Nowakowski
Cena: 5,90 zł

Opis

Karuzela zdarzeń zawirowała życiem Petera, który właśnie podjął jedną z ważniejszych decyzji. Tajemniczy Ezekiel okazuje się być kimś więcej niż tylko biernym obserwatorem gry, jaką ze Spider-Manem prowadzi równie enigmatyczny Morlun. Co jest jej stawką?

Zawartość
 • The Amazing Spider-Man #32

  The Amazing Spider-Man #32Sierpień 2001

 • The Amazing Spider-Man #33

  The Amazing Spider-Man #33Wrzesień 2001

 •  

  Recenzje

  Komentarz Dawidosa:

  Kontynuacja historii autorstwa Michaela Straczynskiego z poprzedniego numeru. Ezekiel spotyka się z Peterem, aby wyjaśnić mu naturę jego mocy i ochronić przed niebezpieczeństwem, jakim jest tajemnicza istota zwana Morlunem. Peter rezygnuje z oferty Ezekiela. Wkrótce spotyka na swej drodze Morluna, najgroźniejszego przeciwnika z jakim kiedykolwiek zmierzył się w swojej karierze superbohatera.

  TASM #2 to świetny przykład doskonale zrównoważonego komiksu. W pierwszej części zatytułowanej „Długi, mroczny obiadek dusz” postawiono na rozwój historii i wyjaśnienie kilku niewiadomych. Dowiadujemy się kim jest Ezekiel, jak poznał on tożsamość Spider-Mana, dlaczego chce mu pomóc i jaki jest związek Petera z poszukującym go Morlunem. Nadal okryty tajemnicą pozostaje sposób zdobycia niezwykłych mocy przez Ezekiela. Z kolei pojawia się ciekawe wytłumaczenie pajęczych zdolności Petera (wytłumaczenie to ma charakter bardziej nadprzyrodzony niż naukowy).

  Druga część „Wszystko się wali” to czysta, ale piękna akcja. Wypełnia ją pojedynek Spider-Mana z potężnym Morlunem. Jest to wzór doskonałego pojedynku : emocjonującego, dynamicznego, przeplatanego zabawnymi sekwencjami i dialogami (humor Pająka naprawdę zwala z nóg), przenoszącego się z miejsca na miejsce.Końcówka komiksu zapowiada zaś niezłe emocje w następnym numerze.

  Do wszystkich tych zalet dodajmy świetne rysunki Johna Romity, który wspaniale „kieruje” dynamiznem walk Morluna ze Spider-Manem, to otrzymamy znakomity komiks, który koniecznie należy mieć w swojej kolekcji. 5 i 1/2 pajączka (połóweczkę szykuje na następny komiks).

  Komentarz Spider-Nika:

  Przed nami numer 24A zeszytu spod szyldu Dobry Komiks. Zawiera w sobie drugą część Amazing Spider-Mana, która z kolei zawiera dwa oryginalne komiksy The Amazing Spider-Man Vol. 2 o numeracji 32 i 33. Zacznę od, właściwie, jedynego mankamentu, jaki znalazłem w tym komiksie, a mianowicie brak drugiej z okładek. Ta, którą nam zaprezentowano pochodzi z numeru 32, a o okładce komiksu 33 zapomniano – we wnętrzu jej nie znajdziemy.

  Oba numery są przedrukowane ciągiem i jedyne co je dzieli to reklama innej serii w ramach Dobry Komiks. Tą stronę mogliby wykorzystać znacznie lepiej. I to koniec zarzutów, jakie mam co do tego numeru. Pozostają tylko plusy: świetnie napisana historia pełna zapierającej dech w piersiach akcji opatrzona równie dobrymi rysunkami; brak błędów przy tłumaczeniu; niska cena; zapowiedź kolejnych numerów.

  Jak widać seria Dobry Komiks wydawana jest na poważnie. Zapowiedzi kolejnych części z datami na odwrocie bardzo cieszą. Ponownie wystawiam tej serii 6 pajączków.

  Ocena:

  The Amazing Spider-Man #2 The Amazing Spider-Man #2 The Amazing Spider-Man #2

  The Amazing Spider-Man #2 The Amazing Spider-Man #2 The Amazing Spider-Man #2

  The Amazing Spider-Man #2 The Amazing Spider-Man #2 The Amazing Spider-Man #2


Related Articles

About Author

Dawidos