komiksy: 1366 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

The Amazing Spider-Man #3

The Amazing Spider-Man #3 (Axel Springer)Numer: Dobry Komiks 30/2004 – The Amazing Spider-Man 3/5
Tytuł: Chiński syndrom
Tytuł 2: Wyjście z ukrycia
Wydawnictwo: Axel Springer Polska 2004
Data wydania: Grudzień 2004
Scenariusz: J. Michael Straczynski
Rysunki: John Romita Jr.
Tusz: Scott Hanna
Kolory: Dan Kemp & Avalon Studios
Litery: Jacek Tukendorf
Okładka: Scott Campbell
Redaktor: Maciej Kunda & Tomasz Sokołowski
Redaktor merytoryczny: Maciej Kmiołek
Redaktor naczelny: Krzysztof Papliński
Wydawca: Wiesław Podkański
Tłumacz: Michał Nowakowski
Cena: 5,90 zł

Opis

Człowiek u kresu wytrzymałości i pająk u kresu mocy… wszystko wskazuje na to, że Morlun zawładnie Peterem Parkerem i pożre jego alter ego. Czy osamotniony Spider-Man może jeszcze liczyć na czyjąkolwiek pomoc? Wstrząsające zakończenie odmienia na zawsze życie bohatera.

Zawartość
 • The Amazing Spider-Man #34

  The Amazing Spider-Man #34Październik 2001

 • The Amazing Spider-Man #35

  The Amazing Spider-Man #35Listopad 2001

 •  

  Recenzja

  Czas na dwuczęściowe zakończenie historii z Morlunem, bo właśnie na to składa się zeszyt, którego recenzję właśnie czytacie. Nie zwalniamy tempa.

  Dobry Komiks wydaje komiksy niezmiennie wysokiej jakości i wciąż z tym samym błędem – brakiem okładki drugiego z przedrukowanych numerów. W tym przypadku otrzymujemy numery The Amazing Spider-Man Vol. 2 #34 i #35. Mowa tu o braku bardzo transparentnej okładki, idealnie nadającej się na wszelkiego rodzaju plakaty, opatrzonej numerem 34. Dlaczego wybrano tą słabiej prezentującą się? Otóż ta lepsza zdobi wydany rok wcześniej przez Egmont Spider-Man: Splątana Sieć Tom 1 – Złamane Serce. Uważam, że to bardzo dobry krok, przynajmniej nikomu te dwa komiksy nie będą się myliły – zwłaszcza tym mniej zorientowanym w Spider-Manie.

  Historia sama w sobie jak zwykle u Straczynskiego na najwyższym poziomie. Walka przenosi się z miejsca na miejsce i co ważne, ma w sobie potrzebne często oddechy. Te zostały wplecione z sensem w fabułę. Poznajemy motywy Ezekiela, a May dowiaduje się czegoś bardzo ważnego o Peterze. Jakościowo też nie zawodzi John Romita Jr. Prędkość akcji i uwidoczniona siła uderzeń wbijają w fotel.

  Podsumowując, pierwsza, sześcioczęściowa historia, którą zaprezentowali utalentowani scenarzysta i rysownik dobiega końca. Już na początku wprowadzili w życie naszego herosa bardzo wiele zmian. Bardzo się cieszę, że dokończono tą opowieść zapoczątkowaną w The Amazing Spider-Man 1/2003 wydanym przez Fun Media rok wcześniej. Jak nic, pomimo braku tej jednej okładki, wciąż wystawiam 6 pajączków, bo się należy. Warto wspomnieć, dla spragnionych ciekawostek, że Hachette, 8 lat później wydało całą tą historię w jednym zbiorczym tomie, rozpoczynając Wielką Kolekcję Komiksów Marvela.

  Ocena:

  Autor: Spider-Nik

  The Amazing Spider-Man #3 (Axel Springer) The Amazing Spider-Man #3 (Axel Springer) The Amazing Spider-Man #3 (Axel Springer)

  The Amazing Spider-Man #3 (Axel Springer) The Amazing Spider-Man #3 (Axel Springer) The Amazing Spider-Man #3 (Axel Springer)

  The Amazing Spider-Man #3 (Axel Springer) The Amazing Spider-Man #3 (Axel Springer) The Amazing Spider-Man #3 (Axel Springer)


Related Articles

About Author

Dawidos