komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Friendly Neighborhood Spider-Man #8

Friendly Neighborhood Spider-Man #8 (#32)Numer: Friendly Neighborhood Spider-Man #8 (#32)
Tytuł: Feast or Famine, Part Two
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Sierpień 2019
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Ken Lashley
Tusz: Ken Lashley & Scott Hanna
Kolory: Nolan Woodard
Litery: VC’s Travis Lanham
Okładka: Andrew C. Robinson
Asystent redaktora: Kathleen Wisneski
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Pod budynkiem F.E.A.S.T. ciotka May rozmawia z detektyw Sebbens, która obiecuje jak najszybciej przeprowadzić śledztwo. Zaczyna przeszukiwać okolicę, chcąc znaleźć jakieś kluczowe ślady. Natrafia na fragment broni Boomeranga. Niespodziewanie słyszy głos Spider-Mana, który zapewnia ją, że to nie robota Boomeranga, bo pojawił się pod F.E.A.S.T., aby pomóc. Pani detektyw z trudem przyjmuje do wiadomości, że to był rabunek, a nie celowy wybuch. Na pytanie, czy Spider-Man widział rabusia, nie dostaje odpowiedzi, dodaje, że nie będzie mu pomagała, jeśli zamierza ignorować prawo. Bohater prosi o czas do jutra, chce wszystko sprawdzić, żeby nie doszło do pomyłki. Sebbens przystaje na takie rozwiązanie.

Spider-Man oddala się na pajęczynach i kieruje do domu Hobiego Browna – Prowlera. Już ma zapukać do jego drzwi, gdy nagle słyszy, że ktoś idzie. Przykleja się do ściany i dostrzega, jak z mieszkania wychodzi żona Hobiego. Zagaduje ją, co sprawia, że kobieta zostaje wystraszona. Gdy zauważa, kto do niej mówi, wyraźnie się uspokaja. Pyta Spider-Mana, czy wiedział, że Hobie znowu jest Prowlerem. Ten odpowiada, że do wczoraj nie wiedział. Mindy pyta, czy zamierza go aresztować, on wyraża nadzieję, że nie. Kobieta mówi, że może powinien, i odchodzi.

Mało myśląc, Spider-Man napiera na drzwi i unika pułapek… tylko po to, by wpaść w kolejną. Po chwili Brown dezaktywuje pułapkę i oznajmia, że może wyjaśnić, dlaczego był w schronisku. Pająk oznajmia, że go rozgryzł i wie, że Prowler pracuje dla biznesmenów chcących zamknąć F.E.A.S.T. Hobie mówi, że Pająk jest kiepski w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

Po chwili obaj siedzą przy stole i Hobie opowiada Pająkowi o tym, że spotyka się z Mindy, której obiecał rzucenie maski Prowlera. Wspomina również o przyjacielu, który potrzebował kosztownej operacji i dla którego okradł Wilsona Fiska. Niestety, przelew nie dotarł i przyjaciel zmarł. Oznajmia, że przeglądał rejestry F.E.A.S.T. i jest pewien, że Fairgray Pay, firma zbierająca fundusze dla schroniska, jest zła. Spidey przegląda listę inwestorów i widzi tych, którzy nie słyną z altruizmu. Hobie niestety nie jest w stanie ustalić, kto za tym wszystkim stoi. Pająk oferuje wsparcie i mówi, że zna kogoś idealnego do pomocy.

Jakiś czas później. Marnie stoi pod budynkiem podejrzanej firmy. Po krótkiej rozmowie z witającym ją mężczyzną na temat braku dostępu do internetu kobieta oznajmia, że potrzebuje zebrać pieniądze. Mężczyzna już ma zamiar odmówić, lecz Marnie prosi o pomoc we wskazaniu kogoś, kto by jej mógł pomóc. Mężczyzna prosi, aby ruszyła za nim. Po drodze Marnie prosi o wskazanie toalety i gdy tam wchodzi, zakłada maskę i komunikuje się z Pająkiem i Prowlerem. Mówi im, że kieruje się ku wentylacji.

Marnie udaje się do centrum bezpieczeństwa i sprawdza zabezpieczenia, by wskazać towarzyszom, którędy najlepiej dostać się do środka. Po chwili wychodzi z łazienki, czekający obok Ryan zwraca uwagę, że długo jej nie było, po czym pyta, czy ma jakichś przyjaciół lub rodzinę. Docierają do ciężkich drzwi i odprowadzający ją mężczyzna kontaktuje się z niejakim panem Minthem i wyjaśnia mu kogo przyprowadził. Marnie zdaje się, że już kiedyś słyszała to nazwisko. Oznajmia, że jednak sama sobie poradzi, lecz Ryan mierzy do niej z broni i zaprasza ją do środka.

W środku czeka ów pan Minth, po części zrobotyzowany, podłączony do licznych ekranów, na których widać prośby ludzi o pomoc w zbiórce pieniędzy. Rumor rozpoznaje mężczyznę, nazywa się Helminth. Mężczyzna jest zdziwiony, pyta ją, czy już się spotkali. Ryan nadal mierzy do niej z broni, mówi, że ma podejść do pana Helmintha, bo chce jej pomóc. Kobieta oznajmia, że daje mu pięć sekund, aby celował gdzie indziej. Po upływie tego czasu Ryan wylatuje przez okno, przy którym czekają Spider-Man i Prowler. Zaglądają do środka i słyszą, aby się nie zbliżali. Okazuje się, że Helminth dopadł Rumor…

Recenzja

No dobra, jest ciekawie… ale tylko trochę. Fakt, że Spider-Man chce wybronić Boomeranga jest interesującym wątkiem, czyżby były plany na resocjalizację Freda, aby był jakimś sidekickiem Pająka? Albo bohaterem niższego szczebla? No jestem bardzo ciekaw, jakie są dalsze plany wobec tej postaci.

Team-up Spidera i Prowlera wydaje się być dobrym posunięciem, w końcu tych dwóch jegomościów swego czasu współpracowało razem, więc powinni się dogadywać, przynajmniej w teorii. Co wyjdzie z tego duetu?

Zauważyłem, że Tom Taylor bardzo chętnie eksploruje swoją podopieczną – Rumor. Nie mam nic przeciwko wprowadzaniu nowych postaci… ale jakoś Marnie mnie nie przekonuje. Nie wiem czemu, ale jest w niej coś, co mnie jakby odpycha… Nie przekreślam jej, ale scenarzysta musi napisać coś na tyle dobrego, żebym się do niej przekonał. Póki co, robi z niej jakby przynętę, która jak się okazuje, kojarzy tego złego. Skąd się znają? Kim on jest? Pewnie niedługo się dowiemy.

Szału nie było, więc póki co jedynie 3 pajączki.

Ocena:

Autor: Dengar

Friendly Neighborhood Spider-Man #8 (#32) Friendly Neighborhood Spider-Man #8 (#32) Friendly Neighborhood Spider-Man #8 (#32)

Friendly Neighborhood Spider-Man #8 (#32) Friendly Neighborhood Spider-Man #8 (#32) Friendly Neighborhood Spider-Man #8 (#32)


Related Articles

About Author

Dawidos