komiksy: 1428 komiksy polskie: 56 seriale animowane: 111 biografie: 59

Friendly Neighborhood Spider-Man #7

Friendly Neighborhood Spider-Man #7 (#31)Numer: Friendly Neighborhood Spider-Man #7 (#31)
Tytuł: Feast or Famine, Part One
Wydawnictwo: Marvel Comics 2019
Data wydania: Sierpień 2019
Scenariusz: Tom Taylor
Rysunki: Ken Lashley
Tusz: Ken Lashley
Kolory: Nolan Woodard
Litery: VC’s Travis Lanham
Okładka: Andrew C. Robinson
Asystent redaktora: Kathleen Wisneski
Redaktor: Nick Lowe
Redaktor naczelny: C.B. Cebulski
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Kiedyś. Wujek Ben i ciotka May, spacerując, słuchają co młody Peter ma im ciekawego do powiedzenia. Po chwili wujek zauważa bezdomnego, który zbiera pieniądze. Daje chłopcu banknot i poleca, aby mu go dał. Peter ma wątpliwości, mówi, że słyszał, jak rozmawiają o tym, że nie mają pieniędzy na opłacenie rachunku telefonicznego. May oznajmia, że dadzą sobie radę.

Peter daje bezdomnemu banknot, który w zamian oferuje mu, aby chłopak pogłaskał jego psa. Peter korzysta z propozycji i po chwili cała trójka odchodzi, pozostawiając bezdomnego mężczyznę i jego pupila za sobą. Chłopak pyta wujka i ciotkę, co będzie, jeśli bezdomny wyda pieniądze na coś złego. Ciotka May odpowiada, że nie im to oceniać, że nie o to chodzi w pomaganiu. Wujek Ben dodaje, że nie wie na co ten mężczyzna wyda ich pieniądze, ale wie, że jeśli ktoś jest w potrzebie, to nie wolno mijać go obojętnie.

Teraz. Mężczyzna zbiera pieniądze do czapki z daszkiem, gdy nagle ktoś kopie w czapkę i zaczyna go okładać. Laluś w garniturze oświadcza, że nie chce takich ludzi w okolicy… gdy nagle uderza głową o chodnik, bo siedzący na latarni Spider-Man łapie go w swoją sieć i przewraca. Pająk rozkazuje mu oddać komórkę i portfel, po czym dzwoni do detektyw Sebbens. Mówi policjantce, że zgłasza napaść i ma tuż obok przestępcę, Christophera Morrisona. Podaje adres i dodaje, że zbir będzie na nią czekał. Laluś jednak nie zamierza czekać, więc Pająk przykleja go pajęczyną do ściany. Następnie pomaga bezdomnemu zebrać porozrzucane pieniądze i pyta go, czy ma gdzie spać. Słysząc, że nie, daje mu ulotkę F.E.A.S.T.

Mary Jane odwiedza May w jej biurze w F.E.A.S.T. i dowiaduje się od niej, że nic nie jest w porządku. Parker pokazuje jej dokument, który trzyma w ręce. Okazuje się, że jej leczenie nie jest refundowane. Ruda mówi, że jeśli będzie trzeba, zorganizują zbiórkę. May pyta, czy to znaczy, że będą zbierać pieniądze od nieznajomych. MJ dodaje, że od znajomych również. Do drzwi puka Randy i mówi, że wszystko jest już gotowe i wszyscy na nią czekają. Chwilę później May uroczyście otwiera F.E.A.S.T. Podczas uroczystości pojawia się pierwszy darczyńca (Marnie), ale też niezadowoleni z inicjatywy lokalni biznesmeni.

Później. Mieszkanie Petera. Rozlega się alarm, który zwraca uwagę Freda. Randy informuje, że to alarm w F.E.A.S.T. i mówi Peterowi, że May chciała zostać tej nocy w centrum. To wystarcza, żeby Parker ruszył w drogę. Randy wchodzi Fredowi na ambicje, mówiąc, że mógłby być pomocny. Boomerang jednak pozostaje niewzruszony. Dopiero kiedy Randy tłumaczy mu, że jeśli straci pracę w F.E.A.S.T. i będzie musiał wrócić do rodziców, on będzie musiał znaleźć nowego współlokatora i go tolerować, Fred zgadza się pomóc.

Spider-Man przelatuje nad ulicami miasta, rozmyślając o tym, co się mogło wydarzyć w centrum. Przez szybę jednego z gabinetów zauważa, że ktoś się kręci w środku. Nagle słyszy wołanie. Okazuje się, że to Boomerang, który myśli, że to właśnie Spider-Man włączył alarm. Pajęczy zmysł superbohatera daje o sobie znać i niespodziewanie jedna z szyb eksploduje, gdy przebija się przez nią dłoń zakończona szponami. Okazuje się, że to Prowler był w środku! Boomerang ciska jednym ze swoich pocisków. Pająk i Prowler go unikają, przez co bumerang uderza w budynek i wywołuje pożar.

Pająk wskakuje do środka centrum. Prowler atakuje Boomeranga i pyta, czy dla nich pracuje, niestety Fred nie dowiaduje się o kogo chodzi, bo słychać syreny policyjne i Prowler ucieka. Spider-Man odnajduje ciotkę May w otoczeniu bezdomnych. Kobieta jest zła, to miejsce miało być bezpiecznym miejscem, schronieniem. Pyta superherosa, kto za to odpowiada.

Recenzja

No dobra, robi się trochę ciekawiej. Po ostatnich perypetiach ze złotymi dziećmi i jakimś dziwnym, podziemnym miastem Tom Taylor zaczyna pisać coś z sensem. Bardzo jestem ciekaw, czego Prowler szukał w F.E.A.S.T. Czyżby znowu jakiś zbir postanowił użyć niepozornego centrum pomocy jako swojej kryjówki? Kim są ci “oni”? Kingpin? No ciekawe, ciekawe…

Wątek ciotki May też się wydaje komplikować, kobieta chce walczyć z rakiem, ale nie ma na to pieniędzy. Ale na pewno z pomocą przyjdą jej bliscy, czyli Peter i MJ. A może nie? Może starsza pani w końcu zazna spokoju? Zobaczymy, w jakim kierunku pójdzie scenarzysta.

No i przyznam, że w interesującym kierunku zmierza Boomerang. Czyżby zaczynał się z niego robić taki antybohater? Albo początkujący bohater niższego szczebla? No ciekawy jestem, jak to się dalej potoczy. Ocena: 4.

Ocena:

Autor: Dengar

Friendly Neighborhood Spider-Man #7 (#31) Friendly Neighborhood Spider-Man #7 (#31) Friendly Neighborhood Spider-Man #7 (#31)

Friendly Neighborhood Spider-Man #7 (#31) Friendly Neighborhood Spider-Man #7 (#31) Friendly Neighborhood Spider-Man #7 (#31)


Related Articles

About Author

Dawidos