komiksy: 1449 komiksy polskie: 60 seriale animowane: 111 biografie: 59

Friendly Neighborhood Spider-Man #11

Friendly Neighborhood Spider-Man #11Numer: Friendly Neighborhood Spider-Man #11
Tytuł: I Hate A Mystery, Part One
Wydawnictwo: Marvel Comics 2006
Data wydania: Październik 2006
Scenariusz: Peter David
Rysunki: Todd Nauck
Tusz: Robert Campanella, Rodney Ramos
Kolory: Lee Loughridge
Litery: Cory Petit
Okładka: Mike Wieringo, Mike Manley, Paul Mounts
Redaktor: Michael O’Connor, Axel Alonso
Redaktor naczelny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Cena: $2.99
Przedruk PL: Brak

Streszczenie

Francis Klum zakłada kostium Mysterio, by zemścić się za brata. Jest zadowolony, bo Spider-Man publicznie się ujawnił, a to ułatwi mu zadanie. Gadając do siebie nie zdaje sobie sprawy, że jest przez kogoś obserwowany. Peter ma dosyć tłumu ludzi przekonanych, że obecność Spider-Mana na lekcjach zagrozi bezpieczeństwu wszystkich dzieci, więc przedostaje się do szkoły poprzez dach.

W budynku Parker spotyka ucznia, który oberwał piłką podczas gry w zbijaka. Peter postanawia zgłosić to trenerowi Flashowi Thompsonowi. Obaj rozmawiają, o tym wydarzeniu, aż w końcu wchodzą na temat Spider-Mana. Flash nie wierzy w podwójną tożsamość byłego kolegi i prowokuje go do krótkiej gry w zbijanego. Ostatecznie Parker nie wytrzymuje i Thompson obrywa piłką tak mocno, aż traci przytomność. Budzi się w ramionach nowej pielęgniarki, panny Arrow.

Peter rozmawia z dyrektorem o wydarzeniu na sali gimnastycznej, po chwili tematem rozmowy staje się jego podwójne życie. Okazuje się, że dyrektor popiera Spider-Mana i mimo nacisków z różnych stron będzie go bronił. Peter mówi, że rezygnuje z pracy i chciałby tylko zostać do końca tego dnia.

W klasie uczniowie nie są zadowoleni z decyzji swojego nauczyciela. Nagle włącza się pajęczy zmysł Petera. Za oknem robi się bardzo ciemno. Ludzie i dziennikarze zgromadzeni przed otoczoną czarnym dymem szkołą padają na ziemię nieprzytomni. W budynku wszyscy słyszą głos, który ostrzega ich przed wydostaniem się na zewnątrz inną drogą niż frontowe drzwi, ponieważ grozi to wybuchem. Gasną światła, Peter już w stroju Iron Spidera chce wyprowadzić uczniów z budynku. Idąc przez korytarz Spider-Man orientuje się, że wszyscy nagle zniknęli.

Tymczasem w innym miejscu uczniowie orientują się, że Spidey nie prowadzi ich do wyjścia. Na miejscu bohatera pokazuje się Mysterio. Znika jak tylko z jednej z sal wychodzą Flash i pielęgniarka. W szkolnym audytorium Klum prowadzi monolog. Przerywa mu inny, drugi Mysterio, który twierdzi, że potrzeba czegoś więcej niż gadania do samego siebie, jeśli chce się być jego następcą.

Recenzja

Przed nami pierwszy Friendly Neighborhood Spider-Man, po tym jak Spidey publicznie zdjął maskę. Jak reagują na to wydarzenie uczniowie, ich rodzice, dyrektor i w końcu co na to Flash? To w tym numerze. Oczywiście to nie wszystko, bo na horyzoncie pojawia się całkiem nowy Mysterio – Francis Klum znany z miniserii Spider-Man/Black Cat: The Evil That Men Do. Oprócz tego na samym końcu pojawia się drugi Mysterio, który uważa, że Klum musi nad sobą popracować jeśli chce być jego następcą. Nasuwa się pytanie: kim jest ten drugi? Niestety teraz nie poznamy odpowiedzi na to pytanie. Co do reakcji ludzi na zdemaskowanie się Spider-Mana to się nie dziwię, w końcu mają trochę racji, że obecność herosa w szkole przyciągnie tam jego zaciekłych przeciwników. Jakby nie było pierwszy przykład już mamy: Mysterio (i to aż dwóch).

Teraz przejdę do rysunków które są dość fajne. Szczególnie podoba mi się całkiem nowy kostium Mysterio. Podsumowując, zapowiada się ciekawie, mimo to komiks należy raczej do przeciętnych, więc oceniam go na 4 pajączki i zachęcam do bliższej lektury.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Friendly Neighborhood Spider-Man #11 Friendly Neighborhood Spider-Man #11 Friendly Neighborhood Spider-Man #11


Related Articles

About Author

Majk