komiksy: 1370 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

All-New, All-Different Avengers #10

All-New, All-Different Avengers #10Numer: All-New, All-Different Avengers #10
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2016
Data wydania: Sierpień 2016
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Mahmud Asrar
Tusz: Mahmud Asrar
Kolory: Dave McCaig
Litery: Cory Petit
Okładka: Alex Ross
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort, Wil Moss
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Avengers, Tom 2

Streszczenie

Rubieże Drogi Mlecznej. Avengers przemierzają kosmos na pokładzie prowizorycznego statku, którego napęd zasila trzymany przez Thor młot. Ich wyprawa ma na celu odszukanie zaginionego ojca Novy, Jesse’a Alexandera. Kiedy członkowie załogi dyskutują o urokach pozaziemskiej podróży, komputer pokładowy odbiera sygnały z prośbą o pomoc w wielu obcych językach. Vision ustala, że pochodzą one z pobliskiej planety wielkością zbliżoną do Marsa.

Podczas próby lądowania na powierzchni obcego świata statek Avengers zostaje zestrzelony i Kapitan Ameryka (Sam Wilson) zarządza ewakuację. Bohaterowie opuszczają pokład statku, który po zderzeniu z ziemią eksploduje w kuli ognia. Kiedy Iron Man i Thor wyruszają obejrzeć wieżę, z której otwarto do nich ogień, reszta Avengers trafia do obozu kosmitów najrozmaitszych gatunków. Vision tłumaczy słowa jednego z tubylców. Okazuje się, że są to rozbitkowie, których spotkał taki sam los co Avengers.

W pobliżu przypominającej latarni wieży Iron Man wykrywa mieszankę fal elektromagnetycznych. Podczas gdy Thor blokuje młotem strzały nieustannie padające ze strony tajemniczej konstrukcji. Stark zbliża się do budowli na tyle blisko, że dostrzega obiekt, z którego czerpie ona moc. Wyglądem przypomina on niewielką metalową bransoletkę. Wieża nie pozwala jednak Iron Manowi przyjrzeć mu się bliżej i odrzuca go strumieniem energii.

W obozowisku Nova wypatruje swego ojca. Na podstawie tego, co usłyszał od rozbitków, Vision ostrzega przed anormalnym zjawiskiem, które raz w ciągu każdego dnia nawiedza te okolice i porywa uchodźców. Jak na złość owe kuriozum właśnie materializuje się w postaci chmury z dziurą wsysającą w siebie żywe istoty. Avengers od razu rozpoczynają akcję ratunkową. Dołączają do nich Iron Man i Thor, która podrzuca Ms. Marvel młot, ratując ją przed zassaniem. Vision informuje, że chmura nie zniknie, dopóki nie “nasyci się”.

New Jersey. Pomniejszona Nadia Pym pomaga Jarvisowi naprawić samochód. Lokaj zawozi ją do rezydencji Janet van Dyne, oryginalnej Wasp i byłej żony jej ojca. Na miejscu uprzedza ją, że jej macocha może na początku odnosić się do niej z podejrzliwością. Kiedy Nadia dzwoni do drzwi, Janet wybiega jak oparzona z domu z telefonem przy uchu i zaprasza dziewczynę na pokład helikoptera, który po nią przylatuje. Obiecuje, że pogadają w drodze na miejsce, gdzie mają rozbroić bombę zagrażającą Wschodniemu Wybrzeżu USA.

Obca planeta. Tajemnicza chmura wciąż nie znika. Po przeprowadzeniu skaningu Iron Man odkrywa przed towarzyszami z Avengers, że stanowi ona portal do innego świata. Kapitan Ameryka proponuje, by Avengers dali się jej wciągnąć, zaspokajając jej “głód” i minimalizując straty wśród cywili. Nova popiera ten pomysł, nie wykluczając, że portal zaprowadzi ich do jego ojca. Cała drużyna dobrowolnie wlatuje do otworu.

Później. Ms. Marvel otwiera oczy i podnosi się z ziemi. Skuty kajdankami Spider-Man, który wraz z Novą maszeruje w szeregu innych uwięzionych istot, radzi jej dalej udawać nieprzytomną. Kamala, która również ma założone kajdanki, zmniejsza swoje rozmiary, chcąc ruszyć na ratunek przyjaciołom. Kiedy ci błagają ją, by porzuciła swoje plany, dziewczyna wpada w łapy monstrualnego kosmity, którym okazuje się być Annihilus.

Autor: Dawidos

All-New, All-Different Avengers #10 All-New, All-Different Avengers #10 All-New, All-Different Avengers #10

All-New, All-Different Avengers #10 All-New, All-Different Avengers #10 All-New, All-Different Avengers #10


Related Articles

About Author

Dawidos