komiksy: 1370 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

All-New, All-Different Avengers #9

All-New, All-Different Avengers #9Numer: All-New, All-Different Avengers #9
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2016
Data wydania: Lipiec 2016
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Mahmud Asrar
Tusz: Mahmud Asrar
Kolory: Dave McCaig
Litery: Cory Petit
Okładka: Alex Ross
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort, Wil Moss
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Avengers, Tom 2

Streszczenie

Avengers Hangar. Kiedy Jarvis kończy prace konserwacyjne i szykuje się do podania herbaty bohaterom, ktoś wypala olbrzymią dziurę w ścianie magazynu. Obecni na miejscu Iron Man, Vision, Ms. Marvel, Nova i Spider-Man rozpoczynają śledztwo. W końcu natrafiają na ślad miniaturowej istoty. Ta powiększa się do rozmiarów młodej dziewczyny w kostiumie ze skrzydłami, która zapewnia, że jest po ich stronie.

Zamaskowana dziewczyna przedstawia się jako Wasp. Ta deklaracja wywołuje zdecydowany sprzeciw Jarvisa, który zarzuca “gościowi” podszywanie się pod alter ego Janet van Dyne. W odpowiedzi Wasp ściąga kask i oznajmia, że jest jej pasierbicą. Zanim zszokowani słuchacze mogą to skomentować, Vision doznaje jakieś awarii – powtarza słowa, na przemian znika i pojawia się. Wasp oferuje pomoc, ale Stark każe ją związać.

Iron Man przystępuje do zbadania wadliwie działającego androida. Tymczasem reszta na czele z Jarvisem bierze Wasp na przepytki. Ta podaje swoje imię – Nadia – i zdradza, że jest córką Dr. Henry’ego Pyma i jego pierwszej żony, Marii Trovaya, zamordowanej przez agentów obcego wywiadu. Opowiada, że dorastała w Red Roomie w Rosji, gdzie zetknęła się z Winter Soldierem. Po tym jak poznała prawdę o rodzicach, przełożeni kazali jej studiować cząstki Pyma, które ostatecznie pomogły jej w ucieczce. Avengers dają wiarę jej słowom.

Vision zaczyna coraz gorzej funkcjonować. Jego znikająca ręka omal nie uśmierca Novy, któremu życie ratuje Wasp. W końcu android zaczyna się przegrzewać. Zminiaturyzowana Nadia wlatuje do jego wnętrza, aby usunąć przyczynę awarii tj. biochemiczne resztki pozostawione przez Kanga. Z tego zadania wywiązuje się na “szóstkę”. Iron Man i Nova zabierają resetującego się Visiona na przegląd do laboratorium.

Później. Po sprzątnięciu bałaganu Jarvis zabiera Nadię na przejażdzkę samochodem, chcąc przedstawić ją reszcie rodziny. Dobę później naprawiony Vision planuje dopaść Kanga. Tymczasem Iron Man otrzymuje wiadomość od Novy, który informuje, że musi wziąć “urlop”, aby odszukać zaginionego w kosmosie ojca. Stark wraz z Kapitanem Ameryką oferują mu pomoc w tej ważnej dla niego misji.

Autor: Dawidos

All-New, All-Different Avengers #9 All-New, All-Different Avengers #9 All-New, All-Different Avengers #9

All-New, All-Different Avengers #9 All-New, All-Different Avengers #9 All-New, All-Different Avengers #9


Related Articles

About Author

Dawidos