komiksy: 1700 komiksy polskie: 125 seriale animowane: 111 biografie: 59

Avengers, Tom 2

Avengers, Tom 2Numer: Avengers, Tom 2
Tytuł: Rodzinny Interes
Wydawnictwo: Egmont 2019
Data wydania: Kwiecień 2019
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Alan Davis & Mahmud Asrar
Tusz: Mark Farmer
Kolory: Matt Hollingsworth & Dave McCaig
Litery: Dariusz Ziach
Okładka: Alex Ross
Redaktor: Małgorzata Kuśnierz & Kamil Śmiałkowski
Redaktor naczelny: Marcin Surowiecki
Wydawca: Martin Dusseldorp
Tłumacz: Marek Starosta
Cena: 39,99 zł

Opis

Poznajcie całkiem nową Wasp!

W miasteczku Pleasant Hill najwięksi ziemscy bohaterowie udowodnili, że potrafią grać w jednej drużynie. Tylko czy wytrwają razem dość długo, by zapisać się w historii? Kolejna misja zaprowadzi ich w najmroczniejszy zakątek kosmosu, gdzie dawny wróg być może przetrzymuje zaginionego tatę Novy. Na dodatek w posiadłości Avengers pojawi się tajemnicza nieznajoma, która podaje się za Wasp. Kim jest ta nowa superbohaterka… i jakie ma zamiary?

Zawartość

 

Dodatki

• Galeria okładek (3 strony)
• Zapowiedź Wojna Domowa II (1 strona)

Recenzja

Wydawnictwo Egmont nie spowalnia tempa raczenia nas komiksami, które fanów Spider-Mana (tego czy tamtego) szczególnie interesują. Przed nami drugi tom Avengers, cyklu o drużynie, do której w ostatnim czasie dołączył Miles Morales, drugi Spider-Man.

Przypomnę, że w oryginale seria ta nazywa się All-New, All-Different Avengers (całkiem nowi, całkiem inni Avengers). Młodzi adepci niejako kierowani są przez starszych kolegów po fachu: Iron Mana i Kapitana Amerykę (wcześniej Falcona) oraz nową Thor i wyruszają w kosmos. Przy okazji zaprezentowana nam zostaje całkiem nowa Wasp.

Tym sposobem podzielono komiks na dwa wątki. Oba czyta się lekko i dają wrażenie niezobowiązującej lektury, aczkolwiek wprowadzenie całkiem nowej postaci i przedstawienie jej historii są ważne i będą miały swoje znaczenie w przyszłych komiksach. Samo starcie z Annihilusem w kosmosie raczej swoich większych reperkusji mieć nie będzie. Tu jedynie dziwią mnie zachowania nastolatków, nad którymi wisi groźba śmierci/uwięzienia w kosmosie z dala od domu. Rozumiem, że to młodzi-herosi, ale ich zachowanie w obliczu tego wszystkiego jest nienaturalnie spokojne. Brak paniki czy chociażby strachu – tu scenarzysta mógł bardziej się postarać.

Nieodłączną częścią tego tomu jest fragment pochodzący z Free Comic Book Day 2016: Civil War II. Tu trzeba zaznaczyć, że nie otrzymaliśmy przedruku całego komiksu, a jedynie historię z Wasp. Widać, że jest to nieodłączny element pozostałych przedrukowanych zeszytów All-New, All-Different Avenegrs.

Drugi tom Avengers jest ostatnim z tej serii. Na końcu znajdziemy zapowiedź Drugiej Wojny Domowej, w której jak wiemy Miles będzie dość ważną osobistością. Bardzo cieszy mnie prężne wydawanie przez Egmont komiksów w takiej formie. Warto zaznaczyć, że nie trzeba znać poprzedniego tomu, by cieszyć się obecnym. Było niezobowiązująco i miło. Myślę, że 4 pajączki będą odpowiednie.

Ocena:

Autor: Spider-Nik

Avengers, Tom 2 Avengers, Tom 2 Avengers, Tom 2


Related Articles

About Author