komiksy: 1370 komiksy polskie: 49 seriale animowane: 111 biografie: 59

All-New, All-Different Avengers #11

All-New, All-Different Avengers #11Numer: All-New, All-Different Avengers #11
Tytuł: Brak
Wydawnictwo: Marvel Comics 2016
Data wydania: Sierpień 2016
Scenariusz: Mark Waid
Rysunki: Mahmud Asrar
Tusz: Mahmud Asrar
Kolory: Dave McCaig
Litery: Cory Petit
Okładka: Alex Ross
Asystent redaktora: Alanna Smith
Redaktor: Tom Brevoort, Wil Moss
Redaktor naczelny: Axel Alonso
Naczelny dyrektor kreatywny: Joe Quesada
Wydawca: Dan Buckley
Producent wykonawczy: Alan Fine
Cena: $3.99
Przedruk PL: Avengers, Tom 2

Streszczenie

Negative Zone. Ms. Marvel wraz ze Spider-Manem i Novą próbuje nakłonić niewolników Annihilusa do buntu przeciwko ich ciemięzcy. Ponieważ kosmici nie znają języka angielskiego, jej apel nie odnosi oczekiwanego rezultatu. Poganiani przez strażników młodzi superbohaterowie wracają do mozolnej pracy w kopalni. Czując się winnym tej sytuacji, Nova obiecuje przyjaciołom, że wyciągnie ich z opresji.

Gdzie indziej. Kapitan Ameryka i Iron Mano odnajdują Visiona, który z powodu słońca w Negative Zone traci siły. Stark proponuje podążyć za idącymi gęsiego robotnikami, aby znaleźć swoich podopiecznych z Avengers. Tymczasem Thor kontynuuje bójkę z Annihilusem, który szykuje się do odpalenia Techtroniconu – gigantycznego działa mającego unicestwić świat ludzi. Z oddali tę broń dostrzegają Cap, Iron Man i Vision.

W kopalniach młodzi członkowie Avengers uznają, że to odpowiedni moment na ucieczkę. Wspólnymi siłami Spider-Man, Ms. Marvel i Nova ogłuszają poganiaczy niewolników, po czym rozpoczynają poszukiwania drogi wyjścia na powierzchnię. Sam Alexander nie ukrywa, że zamierza wziąć krwawy odwet na Annihilusie, który pozbawił ich wolności.

Na powierzchni Kapitan Ameryka i Iron Man dołączają do Thor, która walczy z Annihilusem. Wrzuconego przez niego do wody Starka wyciąga Nova. Iron Man, który zauważył na ręce kosmity Nega-Band, bransoletkę Kapitana Marvela, krzyczy, że muszą ją zabrać, bo dzięki niej można otworzyć przejście do ich świata. Gdy reszta walczy, Stark reguluje zdjęty Novie kask, aby ten czerpał energię ze słońca antymaterii.

Rozjuszony Annihilus postanawia uruchomić Techtronicon. Kiedy super-broń ładuje się, od tyłu zachodzi go Vision, który mając na głowie kask Novy odzyskuje siły i przeszywa ręką pierś Annihilusa. Thor wyrywa tyranowi rękę z bransoletką i otwiera nią portal. Avengers rozpoczynają ewakuację więźniów z kopalni, a następnie sami przechodzą przez otwarte wrota. Wszyscy trafiają na znaną im jałową planetę. Tam Kapitan America zauważa, że w Negative Zone pozostał Spider-Man.

Autor: Dawidos

All-New, All-Different Avengers #11 All-New, All-Different Avengers #11 All-New, All-Different Avengers #11

All-New, All-Different Avengers #11 All-New, All-Different Avengers #11 All-New, All-Different Avengers #11


Related Articles

About Author

Dawidos